reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Ja też bez pessara czy szwu. Mam wrażenie, że gdybym je miała byłabym spokojniejsza, ale słyszę tylko, że nie ma takiej potrzeby teraz. We środę mam wizytę to zobaczymy jak ta długość i co ta za bóle (bardzo delikatne) w okolicach splotu krzyżowegno
Ja też bez pessara czy szwu. Mam wrażenie, że gdybym je miała byłabym spokojniejsza, ale słyszę tylko, że nie ma takiej potrzeby teraz. We środę mam wizytę to zobaczymy jak ta długość i co ta za bóle (bardzo delikatne) w okolicach splotu krzyżowego
U mnie lekarz mówił, Że jeszcze nie ma potrzeby zakładać krążka bo to jednak ciało obce i może spowodować podrażnienia szyjki wiec narazie czekamy. Jak w niedługim czasie zejdzie poniżej 25 to pewnie wtedy choć szyjka twarda i zamknięta. Ja mam za tydzień wizytę. Daj znać jak u Ciebie po wizycie 😊
 
Cześć jestem w 25tyg, lekarz tydzień temu stwierdził skracanie szyjki ale po Usg szyjka ma 3cm, kazal mi się oszczędzać,
Mialam okropne boleści w dole brzucha, twardnienie, zaparcia i chyba zapalenie pęcherza
Święta, urodziny 3 latka plus ogólnie bardzo aktywny tryb chyba moja szyjke obciążyły
Od wtorku praktycznie leze, synek spędza czas u babci pietro niżej, jestem odciążona z obowiązków domowych, tesciowa gotuję obiady itp, maz sprzata itp
Lekarz zalecił mi no spe 3x1, magnez 4x1, urosept i zurawine
Luteiny niestety nie mam przepisanej
Kucie w pęcherzu minęły po 3 dniach od stosowania uroseptu
Bole brzucha minęły po 3 dniach od rozpoczęcia stosowania
Zaparcia rozniez minęły a były ogromnie męczące
A moj brzuch nie stwardniał mi ani razu od kilku dni :)
Mam maly brzuszek i wszystkie twardnienia czułam porzadnie
Wizyte mam w piątek ale tak sie martwie. Jutro mam wizyte u dentysty aby tez wyleczyć w razie czego jakieś ubytki
Czytalam Wasze wcześniejsze wypowiedzi i jak jedna z mam mowila kazda z nas przechodzi ten stres
Ja tez jestem z tych ktore każde kucie traktują jako zbliżający się poród
Marze zeby minęło już te 5 tygodni chociaż do 30tyg :)
Witamy 😊 ja odliczam od 17 a jutro kończę 26 tygodni 😊 mnie z kolej brzuch twardnieje, ale już tak się nie przejmuje. Mam nadzieje ze zleci 😊
 
Witamy 😊 ja odliczam od 17 a jutro kończę 26 tygodni 😊 mnie z kolej brzuch twardnieje, ale już tak się nie przejmuje. Mam nadzieje ze zleci 😊
Mialam przez ostatni miesiąc bardzo dużo aktywności, generalne porządki itp i może tym sobie "polepszylam"
Myślicie ze jak szyjka odpoczęła to jest szansa na lekkie wydłużenie?
Czy jak sie by lekko wydłużyła to dalej lezenie czy np mogę robić rzeczy typu prasowanie, pranie? :)
Czy juz jak raz sie skróciła tak trzeba lezec? :)
W piątek wizyta o 18 😱

A bierzesz jakieś leki rozkurczowe? Mi lekarz zapowiedział ze jesli nie wyciszy sie no spa skurvzy to polozy mnie na kroplowke
 
Ostatnia edycja:
Mialam przez ostatni miesiąc bardzo dużo aktywności, generalne porządki itp i może tym sobie "polepszylam"
Myślicie ze jak szyjka odpoczęła to jest szansa na lekkie wydłużenie?
Czy jak sie by lekko wydłużyła to dalej lezenie czy np mogę robić rzeczy typu prasowanie, pranie? :)
Czy juz jak raz sie skróciła tak trzeba lezec? :)
W piątek wizyta o 18 😱

A bierzesz jakieś leki rozkurczowe? Mi lekarz zapowiedział ze jesli nie wyciszy sie no spa skurvzy to polozy mnie na kroplowke
Ja nic nie biorę narazie. Pewnie jak będzie źle to dopiero wtedy. Mój lekarz nie jest zwolennikiem nospy bo może działać niekorzystnie na dziecko tj obniżyć napięcie mięśniowe. Moje 1 dziecko ma obniżone napięcie niewykluczone ze po nospie która dostawałam w szpitalu. Wyjścia nie było wtedy szyjka miękka z rozwarciem na 1 cm w 34 tc. Co do wydłużenia szyjki ja osobiście w to nie wierze 😊 różnice w długości mogą wynikać z różnych sprzętów i różnych sposobów pomiaru dlatego powinien ja mierzyć 1 lekarz w tym samym gabinecie. Kilka lat temu na patologie ciąży przyjmował mnie starszy bardzo doświadczony lekarz i jak spytałam czy szyjka może się wydłużyć to powiedział, ze nie. Osobiście miał do czynienia w całej swojej karierze tylko z 1 takim przypadkiem...
 
Ja nic nie biorę narazie. Pewnie jak będzie źle to dopiero wtedy. Mój lekarz nie jest zwolennikiem nospy bo może działać niekorzystnie na dziecko tj obniżyć napięcie mięśniowe. Moje 1 dziecko ma obniżone napięcie niewykluczone ze po nospie która dostawałam w szpitalu. Wyjścia nie było wtedy szyjka miękka z rozwarciem na 1 cm w 34 tc. Co do wydłużenia szyjki ja osobiście w to nie wierze 😊 różnice w długości mogą wynikać z różnych sprzętów i różnych sposobów pomiaru dlatego powinien ja mierzyć 1 lekarz w tym samym gabinecie. Kilka lat temu na patologie ciąży przyjmował mnie starszy bardzo doświadczony lekarz i jak spytałam czy szyjka może się wydłużyć to powiedział, ze nie. Osobiście miał do czynienia w całej swojej karierze tylko z 1 takim przypadkiem...
Ale np słyszałam ze moze byc tak ze jesli akurat byl skurcz w Czasie badania to mogla byc wtedy krótsza szyjka w tym czasie 🤔 moze z tego te różnice wynikają
 
Ja nic nie biorę narazie. Pewnie jak będzie źle to dopiero wtedy. Mój lekarz nie jest zwolennikiem nospy bo może działać niekorzystnie na dziecko tj obniżyć napięcie mięśniowe. Moje 1 dziecko ma obniżone napięcie niewykluczone ze po nospie która dostawałam w szpitalu. Wyjścia nie było wtedy szyjka miękka z rozwarciem na 1 cm w 34 tc. Co do wydłużenia szyjki ja osobiście w to nie wierze 😊 różnice w długości mogą wynikać z różnych sprzętów i różnych sposobów pomiaru dlatego powinien ja mierzyć 1 lekarz w tym samym gabinecie. Kilka lat temu na patologie ciąży przyjmował mnie starszy bardzo doświadczony lekarz i jak spytałam czy szyjka może się wydłużyć to powiedział, ze nie. Osobiście miał do czynienia w całej swojej karierze tylko z 1 takim przypadkiem...
A co do tej no spy to ja mam 3 latka i w 33 tyg mialam tez skrocona szyjke i rozwarcie, podawali mi no spe i w ciąży gdy bolal brzuch bralam no spe ale nie ma problemów :) mysle ze to taka trochę loteria
A dotrwałam do 41 tyg i wyciągnęli go siła 😁

Teraz mialam juz od miesiąca twardnienia brzucha mocne, mialam zwiekszona dawke magnezu ale nic nie pomoglo chyba dlatego dostałam rozkurczowe
 
reklama
Mialam przez ostatni miesiąc bardzo dużo aktywności, generalne porządki itp i może tym sobie "polepszylam"
Myślicie ze jak szyjka odpoczęła to jest szansa na lekkie wydłużenie?
Czy jak sie by lekko wydłużyła to dalej lezenie czy np mogę robić rzeczy typu prasowanie, pranie? :)
Czy juz jak raz sie skróciła tak trzeba lezec? :)
W piątek wizyta o 18 😱

A bierzesz jakieś leki rozkurczowe? Mi lekarz zapowiedział ze jesli nie wyciszy sie no spa skurvzy to polozy mnie na kroplowke
Szyjka niestety się nie wydłuży, jeśli tak, to zdarza się to tak często jak wygrana w totka - tak mówią lekarze, z którymi mam do czynienia, owszem np. jak założą szew to następuje jej niewielkie, mechaniczne wydłużenie, alw wtedy to już nie ma znaczenia. Wtedy liczy się tylko czy szew trzyma i szyjka nie mięknie. Bo jedyne co może się w niej zmieniać to konsystencja. Takie mam info od wieeeelu lekarzy
 
Do góry