reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

A jak tam u Was? Ile to już? Zbliża się się do 5 m-cy chyba?
Hejka , no malutka ma juz 5 miesięcy ale ten czas leci a dopiero co leżałam 4 miesiące plackiem !!! Dziewczyny głowa do góry dałam radę z szyjka 6 milimetrową 💪😁 a to moje wyleżane szczęście ♥️
 

Załączniki

  • 20201213_132506.jpg
    20201213_132506.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 102
reklama
A twardnieje Ci brzuch? Mnie twardnieje a mimo to nie mam leków rozkurczowych. Mój lekarz nie jest zwolennikiem stosowania takich leków ze względu na ich szkodliwość. Coś o tym wiem bo moje dziecko ma obniżone napięcie mięśniowe no ale wyjścia nie było. W 1 ciąży leżałam pod koniec w szpitalu z rozwarciem już to trzeba było nospe podawać. Magnez biorę ze względu na twardnienia i jego wcześniejszy niedobór. Robiłam badanie. Ja na początku tez miałam podrażnienia po luteinę, ale na szczęście przeszło. Wiem, ze w takiej sytuacji lekarz może pod język przepisać. Może zapytaj o to ? Luteina podobno zmniejsza ryzyko porodu przedwczesnego o 50%.
Czasem twardnieje. Ale mówią lekarze że tak może być. Chyba że są one bardzo często i długo. Ordynator się pytał czy np. trwają minutę. Mi się niestety z jednej strony obsunął szew i dzisiaj miałam ponowne zakładanie. Dobrze, że byłam cały czas na obserwacji w szpitalu. Ale tym razem robił to ordynator, więc mam nadzieję, że będzie dobrze 😊 myślę, że może przy wypisie ze szpitala wznowią mi luteinę. Jak nie to będę pytać 😊 a magnez sama biorę jak czuje jak mi twardnieje. Na pewno nie zaszkodzi a głowę mam spokojniejsza 😀
 
Hej dziewczyny!
Proszę o pomoc :)
Jestem w 18tc, miewam bole brzucha takie trochę przypominające okresowe, brzuch nie twardnieje. Czy tez tak miałyście? Czy to normalna sytuacja na tym etapie ciąży?
Biorę magnez 3x2 (magne b6 forte), luteinę dopochwowo 2x1. Dużo leżę i odpoczywam.
 
Hej dziewczyny!
Proszę o pomoc :)
Jestem w 18tc, miewam bole brzucha takie trochę przypominające okresowe, brzuch nie twardnieje. Czy tez tak miałyście? Czy to normalna sytuacja na tym etapie ciąży?
Biorę magnez 3x2 (magne b6 forte), luteinę dopochwowo 2x1. Dużo leżę i odpoczywam.
A co Twój lekarz na to? Ja nie miałam żadnych bóli w tym tygodniu jeszcze, ale tydzień później przy badakiu wyszlo, ze moja szyjka ma 19 mm...
Pij też dużo wody, 2l powinno pomóc i sokonsultuj to z lekarzem.
 
Hej dziewczyny!
Proszę o pomoc :)
Jestem w 18tc, miewam bole brzucha takie trochę przypominające okresowe, brzuch nie twardnieje. Czy tez tak miałyście? Czy to normalna sytuacja na tym etapie ciąży?
Biorę magnez 3x2 (magne b6 forte), luteinę dopochwowo 2x1. Dużo leżę i odpoczywam.
A co Twój lekarz na to? Ja nie miałam żadnych bóli w tym tygodniu jeszcze, ale tydzień później przy badakiu wyszlo, ze moja szyjka ma 19 mm...
Pij też dużo wody, 2l powinno pomóc i sokonsultuj to z lekarzem.
 
A co Twój lekarz na to? Ja nie miałam żadnych bóli w tym tygodniu jeszcze, ale tydzień później przy badakiu wyszlo, ze moja szyjka ma 19 mm...
Pij też dużo wody, 2l powinno pomóc i sokonsultuj to z lekarzem.

Rozmawiałam wczoraj z lekarzem, wizytek mam w środę. Kazał zwiększyć magnez z 3x1 na 3x2 i przez dwa dni nie spacerować ;)
Czy został ci założony szew albo pessar?
 
reklama
Rozmawiałam wczoraj z lekarzem, wizytek mam w środę. Kazał zwiększyć magnez z 3x1 na 3x2 i przez dwa dni nie spacerować ;)
Czy został ci założony szew albo pessar?
Tak, ja miałam załožony szew w 21+6 i leżenie z nogami w gôrze. Dziś jest 34+2 i mam wizytę na 28.01 na zdjęcie szwu, jeśli dotrwam, to będzie 37+0😊😍🤗 no i w razie czegoś mam przygotować walizki na ten dzień😎💪😊.
Pij do tego dużo wody. Ja w chwilach twardnień brzucha, brałam 2 magnezy, wypijałam litr wody w godzinę i praechodziło. Jeśli mimo wszystko nie jesteś pewna co się dzieje leć na IP. I pamiętaj, będzie dobrze!!!! 😗🤗 nawet jeśli chwilowo jest strasznie🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️.
 
Do góry