reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczyny co myslicie wczoraj podczas podcierania na papierze takie cos? We wtorek byłam na usg było wszystko Ok szyjka zamknięta boli brak, lekarz kazał nie panikować ale ja juz sie nakręcam
Jak dla mnie, to może być kawałek czopa. Ale to jeszcze nic nie oznacza.... Mojej koleżance odchodziło takie coś na 3 tyg przed porodem co jakiś czas a i tak wywoływali jej poród po terminie.
Mi w pierwszej ciąży odszedł czop (zabarwiony krwią) i dopiero po 4 dniach odeszły wody.
 
reklama
Jak dla mnie, to może być kawałek czopa. Ale to jeszcze nic nie oznacza.... Mojej koleżance odchodziło takie coś na 3 tyg przed porodem co jakiś czas a i tak wywoływali jej poród po terminie.
Mi w pierwszej ciąży odszedł czop (zabarwiony krwią) i dopiero po 4 dniach odeszły wody.
Dzięki bo jestem w panice u mnie dopiero dzis zaczęty 33 tc
 
Wow fajnie😍a powiedz mi po założeniu pessara od razu wypisali Cię do domu? Generalnie z zaleceń oszczedny tryb życia czy nakaz leżenia? Ja już po śniadaniu i porannej wizycie. Plan na dziś biocenoza a później usg ciesze się bardzo, ze podejrze mała❤Mam cicha nadzieje, ze szyjka pozostała na tych 16mm i nie skróciła się bardziej...
Ja miałam pessar założony w piątek, ale trzymali mnie do środy, bo byłam na antybiotyku i zrobili mi jeszcze wymaz.
Lekarz prowadząca mówiła, żebym leżała i dużo odpoczywała. Ale ma teraz urlop i lekarz inny przy wypisie powiedział tylko że oszczędny tryb życia. Ale ja jestem jeszcze na tym etapie ciąży, że wolę więcej leżeć niż chodzić i robić coś. Partner ogarnia zakupy i obiady więc mam dużo pomocy. Może za miesiąc zacznę się bardziej ruszać i ogarniać coś.
 
Dziewczyny co myslicie wczoraj podczas podcierania na papierze takie cos? We wtorek byłam na usg było wszystko Ok szyjka zamknięta boli brak, lekarz kazał nie panikować ale ja juz sie nakręcam
Mi też coś takiego się ostatnio pojawiło, ale po badaniu i "grzebaniu" lekarza. Miałam tylko badanie na fotelu i sprawdzenie czy pessar trzyma. Dziewczyny z sali mówiły, że przy pessarze coś takiego może się zbierać na nim. Ale ile w tym prawdy to nie wiem.
 
Mi też coś takiego się ostatnio pojawiło, ale po badaniu i "grzebaniu" lekarza. Miałam tylko badanie na fotelu i sprawdzenie czy pessar trzyma. Dziewczyny z sali mówiły, że przy pessarze coś takiego może się zbierać na nim. Ale ile w tym prawdy to nie wiem.
Ja mAm szew i tez sprawdzał ręcznie tylko ze 2 dni wcześniej....
 
Dziewczyny co myslicie wczoraj podczas podcierania na papierze takie cos? We wtorek byłam na usg było wszystko Ok szyjka zamknięta boli brak, lekarz kazał nie panikować ale ja juz sie nakręcam

Jak dla mnie to nic niepokojącego, ja często miałam taki śluz (upławy) od początku ciąży mi towarzyszyły. W pierwszej ciąży jak wody mi odeszły to po jakimś czasie zobaczyłam odejście czopa na kawałku papieru, ale on był w kolorze blado różowym ;)
 
Jak dla mnie to nic niepokojącego, ja często miałam taki śluz (upławy) od początku ciąży mi towarzyszyły. W pierwszej ciąży jak wody mi odeszły to po jakimś czasie zobaczyłam odejście czopa na kawałku papieru, ale on był w kolorze blado różowym ;)
Jejku oby ale taki widzialam pierwszy raz, ogólnie śluzu mam
Sporo bo biorę cały czas lutinus ale te resztki inaczej wyglądają, lekarz tez pisał ze martwimy sie jak bedzie wydzielina podbarwiona dopiero ale rożne rzeczy piszą 😑
 
Dziś 40 min po północy , przyszła moja córka na świat. Dłużej nie dałam rady jej utrzymac- 8,5 miesiąca , 33 tyg bez dnia.
Do rozwarcia na 6 cm trwałam , potem cesarka w trybie pilnym. Jak maszyna skurczowa ruszy to nic nie jest w stanie jej zatrzymać
2300 g, 50 cm, czarne włosy. Oddycha z maską tlenowa i to wszystko.

Gratuluję!
To piękne że tyle udało jej się urosnąć. Mój synek urodzony w 32tyg. ważył 1800g. Miesiąc czasu byliśmy w szpitalu ale przetrwaliśmy to i teraz szaleje ze starszym bratem 😀
 
reklama
Do góry