reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Czy takie lekkie bóle okresowe brzucha i pleców sa normalne w 31/32 tc? :/
Też czasami mam takie bóle ale chwilowe i ustają i do tej pory szkód nie narobiły. Także myślę że to zależy od ich intensywności i długości trwania oraz ewentualnej reakcji na leki. Ja w takich sytuacjach mam się wspierać nospą i czopkami scopolan, jeśli by nie przechodziło to koniecznie wizyta
 
reklama
Też czasami mam takie bóle ale chwilowe i ustają i do tej pory szkód nie narobiły. Także myślę że to zależy od ich intensywności i długości trwania oraz ewentualnej reakcji na leki. Ja w takich sytuacjach mam się wspierać nospą i czopkami scopolan, jeśli by nie przechodziło to koniecznie wizyta
A na plecach tez taki okresowy chwilowy ból czujesz? Może to jest normalne? Moze to sa te skurcze przepowiadajace?
 
Dziewczyny, a czy Wy też tak macie że nie chcą tam wam za bardzo grzebać i ograniczają badania do minimum i czekają na rozwój sytuacji czy jak to jest u Was?
 
Dziewczyny, a czy Wy też tak macie że nie chcą tam wam za bardzo grzebać i ograniczają badania do minimum i czekają na rozwój sytuacji czy jak to jest u Was?
Od momentu szwu nie byłam badana ginekologiczne.Nie chcę drażnić szyjki jak i podrażniać pod kątem infekcji- tak mi powtarza. Tylko USG przez brzuch i pochwę.
 
Dziewczyny, a czy Wy też tak macie że nie chcą tam wam za bardzo grzebać i ograniczają badania do minimum i czekają na rozwój sytuacji czy jak to jest u Was?
To zależy od lekarza. Jeden tu jest taki u mnie, który nie ma problemu z "grzebieniem tam" i jeśli coś mnie niepokoi, to od razu bralby na fotel. Dwóch innych takich jest z kolei, którzy twierdzą, że mam leżeć, oni nie chcą tam rozgrzebywac, zobaczymy co będzie 🙂
 
Dziewczyny, a czy Wy też tak macie że nie chcą tam wam za bardzo grzebać i ograniczają badania do minimum i czekają na rozwój sytuacji czy jak to jest u Was?
Tak, tu w szpitalu tez nie chcą za bardzo grzebać chyba ze rzeczywiście jest potrzeba. Nawet usg nie chcą za często robić co by nie drażnić w moim przypadku ani macicy ani szyjki.
 
Czy takie lekkie bóle okresowe brzucha i pleców sa normalne w 31/32 tc? :/
W tej sprawie i mojego obniżonego brzuszka dzwoniłam dziś do mojej gin. Przyjmie mnie jutro. Powiedziała, że jak zacznie mi się stawiać brzuch i będą te bóle to na IP. Po przekroczeniu 30tc myślałam, że się trochę uspokoję a tu jeszcze więcej stresu 😱
 
reklama
Ja też tak miałam - wodą i siemię. 😊
Jak się miewasz tak w ogóle? Oszczędzasz się trochę?
Staram się oszczędzać, ale różnie to bywa. Czasem mam naprawdę dobry dzień i więcej się ruszam a czasem brzuch boli i skurcze (chyba przepowiadające) i leżę prawie cały dzień tak jak dzisiaj. Nie rozumiem mojego męża. Każe mi leżeć i nic nie robić, ale jak jest coś nie zrobione to jest zły. Najbardziej go drażni jak co chwile coś chce od niego i się złości że mu ustawiam co ma w danej chwili robić (No przecież miałam leżeć i nie zrobię sobie kanapki czy herbaty itd.) co chwile muszę gadać o zmywarce żeby załadował i wylądował bo ja nie mam siły się do niej schylać. Pusta walizka stała 2 tyg w przejściu i się o nią potykałam. To się złościł że mu codziennie o tym mówię...🤦‍♀️🤯ja nie schowam bo trzeba łóżko podnieść. Nie mam już siły do tego chłopa. Dziewczyny leżące non stop jak wy swoich mężów ustawiłyście bo ja to już nie mam siły. Dzisiaj 33+0. Jeszcze tydzień i trochę odetchne.
 
Do góry