reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Jak napisała @Amnesia teraz to los może być przewrotny 😉. Szyjka się mogła "rozleniwić" zwłaszcza, jak skurczy nie ma. Teraz pozostaje leżeć i czekać na rozwój sytuacji. Będę trzymać kciuki, żeby się obeszło bez oksy.
Jak @Monikacyganiocha masz laktator to użyj go. Naprawdę masaż piersi działa. Nawet na porodówce mi kazali
 
reklama
Jedna z dziewczyn tu piszących 2 tyg. temu urodziła wczoraj w 25tc. Dziecko żyje.
W szpitalach o 3 stopniu referencyjności ratuje się skrajne wcześniaki z wagą od 500 gr. A ten szpital, w którym jesteś ma takie zaplecze?
Okropny lekarz mówić coś takiego na wstępie.
Nie ma. Zamierzam rodzic w Bydgoszczy i tam chyba jest taki szpital. Jestem tu przez to że budujemy się w tym miejscu. Nie zamierzam już tu wracać dopóki nie urodzę..
 
Zawsze możesz się wypisać na własne życzenie (jeśli to słaby sxpital) I pojechać do szpitala w dużym mieście z 3 stopniem referencyjnosci, powiedzieć na IP, że masz bóle brzucha, twardnienia I wodniste upławy, przyjmą Cię natychmiast na 100%.
A czy jak się sama wypisze to przyjmą mnie w innym szpitalu?
 
A czy jak się sama wypisze to przyjmą mnie w innym szpitalu?
Nie mam pojęcia szczerze mówiąc, wydaje mi się, że na pewno, bo nie musisz się godzić na hospitalizacji w danym miejscu, możesz jechać w inne, a oni nie ważne co sobie o Tobie pomyślą, muszą udziel8c Ci pomocy, w Bydgoszczy jest szpital Uniwersytecki - tam bym uderzyła
 
Kurczę, aż się dziwię, że nie zrobili Tobie takiego testu na białko z wod płodowych. jak mi pociekło to odrazu zrobili wymaz I sprawdzali obecność tego białka, to jest najpewniejszy test. U mnie się okazało na szczęście że fałszywy alarm I od tego leżenia już nie panuje nad pecherzem 😳
 
A można taki wymaz zrobić jakoś samemu prywatnie? Wiesz żeby to kupić i zrobić od razu w momencie kiedy to poczuje. Tak Bydgoszcz jest myślę bardzo dobra opcja, moja pani gin jest stamtąd. Obecnie jest na urlopie, ale wizytę mam w połowie sierpnia. Dotrwam i mam nadzieję, że będę wtedy już pod dobra opieka
 
reklama
Część dziewczyny, jestem tu nowa.
Szukam wszędzie jakis informacji, które podniosą mnie na duchu lub opowiedzą swoją historię, a mianowicie
To moja pierwsza ciąża i obecnie 22+5tc, tydzień temu na wizycie badanie szyjki, która ma 1cm 🥺 założony pessar, luteina dopochwowo i oszczędny tryb życia... Jestem załamana 😟 Kontrolna wizyta w czwartek za tydzień.
Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji? Jak to u was wyglądało przy tak krótkiej szyjce we wczesnej ciąży 😓 Czy udało się nie stracić dzieciątka? 😭 Lekarz nie karze absolutnie cały czas leżeć, poprostu każe się oszczędzać, a ja nie wiem co robić,...
Dobrze trafiłaś. Mamy tu przeróżne sytuacje. Ja w 21 tygodniu miałam zakładany pessar na szyjkę 7mm. Od tamtej pory leżę. Głównie wstaje tylko do toalety. A obecnie mam na liczniku 29+4 😊 i mamy się świetnie. Zamierzam donosić tą ciążę do 38 tygodnia 😉. Mamy tu też koleżankę, która dziś miała wyjęty pessar. Jest w skończonym 37 tygodniu. I też szyjka poniżej 1 cm, pessar zakładany w 20 tygodniu z tego co pamiętam.
Musisz być dobrej myśli, bo nasze dobre nastawienie to połowa sukcesu. Głowa do góry!!!

Dziś miałam wizytę, odpuszczamy sterydy. Teraz wizyty będę miała częściej, że względu na cukrzycę. Ale to może i lepiej. Częściej będę "sprawdzana". Ogólnie wszystko w porządku 😊
 
Ostatnia edycja:
Do góry