reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja mam takie pytanie. Jestem w 17 tc pobolewa mnie czasami brzuch. Dzisiaj miałam ból miesiączkowy promieniujący na pachwiny. Niby przeszło ale zastanawiam się czy to normalny objaw [emoji848]
 
reklama
Ale w tej toalecie urodziła?
Dokładnie. Gdybym miała pewność, że nie będę musiała rodzić w tym szpitalu napisałabym chyba do funkcji rodzić po ludzku. To co dzieje się w tym przybytku jest karygodne. Naoglądałam się szkół rodzenia online gdzie Tatuś masuje Mamusię i pomaga jej brać prysznic... Zderzenie z murem. Czy tak jest zawsze?! Planuje rodzić w Świdnicy gdzie są pożądane sale do porodów rodzinnych z węzłem sanitarnym i prywatnością. W tym miejscowym (wałbrzych) są tylko ścianki działowe i preferują podłączenie pod KTG na leżąco.
 
Dziewczyny dzisiaj miałam letkie takie plamienie 3 kropelki. Pojechał do lekarza zrobił mi ktg. Wszystko wporzadku ale szyjka 1.77cm.i rozwarcie wewnętrzne 34 tydzień jestem obecnie mały waży już 2700 moze mi któraś wytłumaczyć co to jest te wewnętrzne rozwarcie

Wewnętrzne tzn, ze tworzy się lejek. Ja mam zewnętrzne na dwa palce. Wewnętrzne widać tylko przez usg. Szyjka ma dwie części, zewnetnrzną i wewnętrzną. Ty masz wewnetrzne od strony dziecka. Mówił Ci ile masz rozwarcia?
 
Dziewczyny dzisiaj miałam letkie takie plamienie 3 kropelki. Pojechał do lekarza zrobił mi ktg. Wszystko wporzadku ale szyjka 1.77cm.i rozwarcie wewnętrzne 34 tydzień jestem obecnie mały waży już 2700 moze mi któraś wytłumaczyć co to jest te wewnętrzne rozwarcie
Najpierw szyjka otwiera się wewnątrz a następnie zewnątrz jeżeli to twój pierwszy poród. Otwiera się stopniowo i na samym końcu dochodzi do rozwarcia zewnętrznego pod wpływem napierania płodu. Jeżeli to twoja kolejna ciąża to nawet przez kilka tygodni możesz mieć już rozwarcie zewnętrzne nawet na palec lub dwa. Szyjka u wieloródek rozwiera się na całej długości jednocześnie. W momencie zupełnego rozwarcia ujścia wewnętrznego występuje także zupełnie lub prawie zupełnie rozwarcie ujścia zewnętrznego.
Takie informacje znalazłam. Jest też artykuł o niewydolności szyjki. Pewnie nie jeden.
Ja mam szyjkę tylko 2cm, miękką. Też 34tc. Może zadzwoń do swojego lekarza i poproś o wyjaśnienie...
 
Ja mam takie pytanie. Jestem w 17 tc pobolewa mnie czasami brzuch. Dzisiaj miałam ból miesiączkowy promieniujący na pachwiny. Niby przeszło ale zastanawiam się czy to normalny objaw [emoji848]
Jak masz wątpliwości lepiej umów się na wizytę. Jednak sama miałam ból raz z lewej raz z prawej strony. Kucie, ciągnięcie. Teraz już wiem, że to naturalne. Macica się rozciąga. Jeżeli nie ma krwi czy dziwnych upławów to jest ok😉
 
reklama
Jak masz wątpliwości lepiej umów się na wizytę. Jednak sama miałam ból raz z lewej raz z prawej strony. Kucie, ciągnięcie. Teraz już wiem, że to naturalne. Macica się rozciąga. Jeżeli nie ma krwi czy dziwnych upławów to jest ok[emoji6]
Pisałam do lekarza ale jescze nie dostałam odpowiedzi.
 
Do góry