reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Moja lekarka tez zawsze miała 'niższa' wartość niż wychodziła w szpitalach albo u innych lekarzy. Tez miałam moment zwątpienia w jej teorie ale w końcu zdałam się tylko i wyłącznie na nią i teraz jestem jej mega wdzięczna.. bo dzięki niej mam teraz przy sobie cudowną, donoszoną córeczkę ;) oczywiście jeśli jej nie ufasz lepiej zmienić, na takiemu któremu zaufasz :) ale pamiętaj, co lekarz to inny pomiar, inna opinia, najlepiej zdać się na jednego lekarza i tego się trzymać ;)
To juz nawet nie o pomiary chodzi. Jak ja jej mowie moje dolegliwosci to ona tego w ogole nie slucha, albo nie wie. Jestem jej niewygodna pacjentka. To widac jak ktos nie ma pomyslu na to co moze dolegac, a kazda ciaza inna. Jestem juz na takim etapie, ze nie specjalnie martwie sie szyjka, jesli nawet ma lekko ponad 2 cm, bo to jest nadal sporo. Co do pomiarów to zalezy od dnia. Szyjka sie kurczy i rozciaga (jej slowa) raz mam 2,7 a innym razem 3,4.
 
reklama
Hej !
Mialam wizyte u ginekologa 28.08 w srode. Zmierzyla mi szyjke, ktora miala 2,2-2,4. Zaczela mnie straszyc porodem i dala skierowanie do szpitala. W szpitalu na Izbie Przyjec szyjka miala 3,1 zamknieta. Ogolnie jestem niezadowolona z mojej ginki i nastepna wizyte mam u kogos innego. I to jest w normnie, bo przy waszych 6 mm to naprawde nie jest zle, tylko po co kogos stresowac......
Mam pytanie do Was, jakie macie zalecenia w lekach? Wiadomo, ze odpoczywacie i lezycie.
Ja mam luteine 2x1 dziennie, magnez 3x2 nawet, nospe 3x1 (biore doraznie, bo w sumie u mnie jakies skurcze nie wstepuja). Jedyne co mi dolega to brzuch twardy po wstaniu, po rozchodzeniu jest ok. I lekkie 5 sekundowe klucia w pochwie, ale to chyba bardziej przy cewce moczowej. Mialyscie tak? To moja 1 ciaza i ja zielona, a lekarze na ktorych trafiam to banda konowałów.
Też jestem w 1 ciąży, mi spina brzuch bardzo często. . . Dużo leżę i też biorę luteinę ,nospe i magnez. Wizytę mam 6, czekam , zobaczymy co mi powie.
 
U mnie z tym brzuchem ,to w nocy jak wstaję najgorzej ,a w dzień rzadko się zdarza ,tylko że w zasadzie to mogłabym już rodzić ha ha , ta pogoda mnie wykańcza , leje się ze mnie przy każdej czynności ;)
 
Tak , jak rano wstaję to też :) a ja niby miesiąc ,ale lekarz powiedział ,że już jest bezpiecznie ;) Moja mała waży 3200 ,ale mam nadzieję że jednak trochę mniej ha ha
Ja w sumie tez. Ja jak wstaje to mega spiety brzuch jakby zakwasy nawet. Ale pochodze i puszcza, a co bierzesz i w jakich dawkach?
A co lekarz na to, ze brzuch sie spina po przebudzeniu? Bo ta moja to jak zwykle nie wie :/ a szyjka ile ma?
 
Ja w sumie tez. Ja jak wstaje to mega spiety brzuch jakby zakwasy nawet. Ale pochodze i puszcza, a co bierzesz i w jakich dawkach?
A co lekarz na to, ze brzuch sie spina po przebudzeniu? Bo ta moja to jak zwykle nie wie :/ a szyjka ile ma?
Ja już odstawiłam witaminki ,teraz tylko magnez ,w zależności jak czuję brzuch w trakcie dnia ,ale standardowo 3 razy magne b6 forte, a mój lekarz powiedział ,że to dobrze bo macica ćwiczy
 
reklama
Do góry