reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Mi twardnieje głównie właśnie w nocy lub jak się położę w ciągu dnia. Biorę tylko nospe i magnez. Szyjka miekka lekarz kazał się oszczędzać bo może się w każdej chwili cos zacząć jutro zaczynam 33 tc

Dziewczyny jak wy/wasi lekarze liczycie tygodnie ciąży? Ja z moim liczymy skończone i tak też liczą u nas w szpitalu. A wiem że niektórzy lekarze liczą tygodnie rozpoczęte. Trzecia ciąża a pogubilam się:errr:
A mialam to samo pisac. Ja jestem 33+3 i w karcie ciazy byloby tak, a apki i inne, ze 34.

Co lekarz to inaczej. Mi lekko szyjka zmiekla, a nic mi nie zakazala. Ba moge chodzic, wspolzyc. Jedynie nie dzwigac takze co lekarz to opinia.
 
reklama
Czyli musisz teraz wytrzymać w dwupaku jak najdłużej. Jakie masz zalecenia? Ja też w pierwszej ciąży miałam podobną różnicę z OM i USG, po obserwacji w szpitalu okazało się że z małą jest ok, mimo iż łożysko faktycznie powoli zaczynało się starzeć, to nie miało to jeszcze znaczącego wpływu na rozwój dziecka, po prostu córeczka była drobna. Za to po porodzie nadrobiła z nawiązką. Z tego co widzę u mnie w przychodni i szpitalu to położna jest obowiązkowa, ale nie wiem czy nie da się z tego jakoś wywinąć w takiej sytuacji jak Twoja. Wg mnie wizyta położnej środowiskowej to nie jest jakiś must have, znacznie bardziej cenię sobie konsultacje u mojej zaufanej pani doktor niż wizyty obcej pani położnej w domu. Teraz czekamy do kolejnego piątku, daj koniecznie znać jak się sprawy mają. Najważniejsze żebyś nie podupadła na duchu, bo wytrwałaś już prawie całą ciążę, teraz ostatnia prosta przed Tobą!
W dalszym ciągu magnez 4x2 oraz luteinę 2x i oczywiście w dalszym ciągu leżenie. Mam nadzieje, ze jakoś wytrzymamy i za tydzień okaże się, ze to tylko był błąd pomiarowy i dzidziuś się dobrze rozwija :)
 
Mi twardnieje głównie właśnie w nocy lub jak się położę w ciągu dnia. Biorę tylko nospe i magnez. Szyjka miekka lekarz kazał się oszczędzać bo może się w każdej chwili cos zacząć jutro zaczynam 33 tc

Dziewczyny jak wy/wasi lekarze liczycie tygodnie ciąży? Ja z moim liczymy skończone i tak też liczą u nas w szpitalu. A wiem że niektórzy lekarze liczą tygodnie rozpoczęte. Trzecia ciąża a pogubilam się:errr:
U mnie lekarz liczy skończone, i jak leżałam w szpitalu to tez skonczone - niestety zazwyczaj wszystkie aplikacje pokazują rozpoczęcie nowego tygodnia, wiec sugeruje się zawsze tym co lekarz mówi :)
 
Ja w poprzedniej ciąży liczyłam zaczęte tygodnie bo mi się dłużyło i miałam radochę że to już dalszy tydzień. Teraz sobie darowałam i liczę skończone bo przecież, tak jak piszecie, w szpitalu czy u lekarza liczy się właśnie skończone więc lepiej trzymać się oficjalnej wersji. Z tym twardnieniem brzucha to u mnie nasila się jak przez sen obrócę się na wznak, aż mnie wtedy skurcze budzą w środku nocy.... Heh a teraz to zastanawiam się czy mi powoli, na raty nie odchodzi czop śluzowy, tyle jest tej gęstej wydzieliny jak nigdy wcześniej, a z pewnością nie jest to żadna infekcja. To by się mogło zgadzać bo nawet skurcze stały się dużo częstsze i bardziej bolesne. Zobaczymy co czas przyniesie, kolejna wizyta w czwartek, dziś mam 35+4 tc
 
4 cm to ja miałam jak rodziłam
emoji23.png
i na tyłu stanęło
emoji21.png
ty uważaj, bo faktycznie może ci to szybko pójść
emoji6.png
U mnie tak samo - 4cm jak się zaczął poród, miałam kilka skurczów i już 10cm i parte... ;-)
 
Hej! Dawno mnie tu nie bylo. Miesiac temu zaliczylam szpital z powodu twardnien brzucha, ale nic sie nie dowiedzialam. Szyjka w normie, zwalili na niski poziom elektrolitow. W srode wizyta u gin.

Pytanko: czy ktoras z Was ma tak jak ja twardy brzuch po przebudzeniu, drzemce? Zastanawiam sie czy to u mnie nie jest zwiazane z uciskiem macicy i ze jestem za dlugo w jednej pozycji (sen), czego macica podobno nie lubi. Dodam, ze nic nie wykryli, bol po rozchodzeniu przechodzi. Biore doraznie tylko nospe, a tak to magnez i luteine. Moze naprawde taka moja uroda? Hmmmm..... dzis 33+3 (34 tc).
Ja za każdym razem jak w nocy wstanę, do toalety to mam twardy brzuch , jestem w 36 tc , zobaczymy co mi w środę na wizycie lekarz powie ,
 
reklama
Ja wlasnie wyszłam od gina, rozwarcie na palec, szyjka 2 cm, badanie mega bolesne. Mam nadzieje, ze teraz coś się samo ruszy, jak nie to szpital w przyszłym tygodniu :/
 
Do góry