reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
@Ola124 kurczę, poród marzenie ;D Gratulacje, jak się czujecie?
@luigi89 zazdroszczę, moja co dzwoni to pyta jak idzie karmienie, czy próbuję i tak dalej, ogólnie jest babą "z misją", jak pytała o mój jadłospis i powiedziałam, że jem pomidory i inne warzywa to taką burę dostałam... Bo powinnam jeść tylko ziemniaki, kasze i chleb chyba. Strasznie płakałam po jej wizycie, jakbym była podmatką... A jeszcze tyle razy przyjdzie :(
 
@Ika88 to co to za baba ?! Czy mialas z nią do czyniania przed porodem ? Bo ja chodziłam chwile na szkole rodzenia i ogólnie wszystkie znajome rodzące mi ją polecaly. Jest konkretna ale nie chamska. I rozumie, że karmienie to wyzwanie.
 
@Ika88 to co to za baba ?! Czy mialas z nią do czyniania przed porodem ? Bo ja chodziłam chwile na szkole rodzenia i ogólnie wszystkie znajome rodzące mi ją polecaly. Jest konkretna ale nie chamska. I rozumie, że karmienie to wyzwanie.
Mąż poszedł zapisać małego do przychodni najbliżej nas i dostał z przydziału pediatrę i położną (w ogóle żadnej nie chciałam przede wszystkim). Doktorka jest super, ale położna... No stara się, ale ma średniowieczne poglądy na wiele spraw. Albo ciągłe egzaminowanie nas, gdy jesteśmy nieprzytomni, mimo że widać gołym okiem, że mały jest zadbany i nakarmiony, krzywda mu się nie dzieje... Oby tylko pierwsza wizyta była taka długa ;/
 
@Ika88 dasz rade, nie wiem czy to można zmienić teraz ale chyba nie... takie są najgorsze te średniowieczne. Myślą że jak kiedyś tak było to tak jest i koniec i ciągną temat dalej przez x lat. A świat idzie do przodu i one tez musza sie szkolić. Ta moja co chwile gdzies jezdzi na szkolenia i faktycznie prowadzi doradztwo laktacyjne.
 
Dziewczyny na rozkreceneie laktacji dobra jest metoda laktatorem 7 5 3 Link do: Schemat Chele Marmet, czyli 7-5-3 - Mlekiem Mamy. A do tego niwcc dziecko wisi jak najwiecej na piersi. Początki bywaja bardzo trudne. Mialam tak z corka caly czas wydawala siw byc glodna nie odchodzila od cyca. Duzo pij i jedz zup..


Co do moich problemow. Dziewczyny ktoee urodzily. Mam dalej co jakis czas plamienie zywa krwia. Siostra mi mowila ze to przez przyjmowany progesteron w ciazy z eman isc do gin po tabletki. Wiecie cos o tym? A do tego mam wrazenie ze jestem napuchnieta. Nie moge wlozyc obraczki co mnie bardzo irytuje i buty ciasne sie zrobily a do tego czuje opuchniecie dloni i stop. Tez tak macie?? Nie wiem jak z tym walczyc.
 
reklama
@BaskaW opuchnięcie raczej zgłoś lekarzowi, na wszelki wypadek. Ja odciagam metoda 7-5-3, 8 razy dziennie, 3 litry Plynow, do tego zupka codziennie, ********** i herbatki laktacyjne, ale pokarmu mam bardzo mało. Misiek dostaje mm dodatkowo. Nie mam pojęcia, ile tego podawać.
@Ika88 ile dsjesz dziecku na jednorazowe karmienie?
@
 
Do góry