reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Hej dziewczyny; dołączam do twardniejacych brzuszków :( od wczoraj leżę w szpitalu, brzuch stawia mi się co 15/20 minut, a to dopiero 14tc, jestem przerażona i załamana :(
Miałam tak od 16 tc. Lekarz mówił, że taka moja uroda (nie znoszę tego stwierdzenia). Szyjka miała 45 mm. Od 20 tc rozwarcie wewnętrzne i szyjka 30 mm. Nie mam żadnego zabezpieczenia na szyi, bo stwierdziło wielu lekarzy, że przy takich skurczach nie mogą założyć. No i jak widzisz, dziś 35 tc skończone :)
Duże dawki Magne B6, Asparginu, Luteiny i Nospy mi towarzyszyły.
Ale najważniejsze - cały czas leżałam z tyłkiem na poduszce!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Moja w środę miała 43 mm, ale wtedy te skurcze byly rzadsze, w czwartek byly tak silne ze bolały plecy i biegunki dostałam :/ teraz chociaż nie boli. Wiewióreczko, w jakich ilościach przyjmowałas? Bo mam taki sam zestaw lekow
 
Dziewczyny a ja lubie kaftaniki. I pół śpiochy. Latwo sie zakłada i fajnie wyglada..my nosimy rozmiar 50 i 56 chocisz 56 za szerokie wszystko. I częsty nasz ubior to body dl rekaw plus spodnie albo body krotki rekaw plus kaftanik plus spodnie. I jest latwo ubrac i wygodnie. Kaftaniki fajnie sie ubiera bo guziki maja na brzuchu.
 
Basia, ja kaftaniki i spodenki mam od rozmiaru 62, a dla takiego maluszka to się bałam, że mu niewygodnie z tą gumą na brzuszku - ale ja niedoświadczona jestem :) Czujesz jeszcze, że miałaś CC czy już wydobrzałaś zupełnie?

PatiaS, Luteina 100 mg dopochwowa 2x2, Nospa Max 3x1, na niektórych działa lepiej Buscopan. Magne B6 2x2 i Aspargin 2x2. I leżeć, nie kucać, Luteinę aplikować na stojąco.
 
@Wiewióreczka87 czyli masz 7 komplecików na start, spoko. Ja też się nastawiam na najprostsze rzeczy, choć teściowa nakupiła mu już spodenek i kaftaników - oczywiście niepasujących do siebie rozmiarowo, więc coś będę musiała kombinować. Koleżanka, co urodziła w święta pisała mi ostatnio, że zdarzało jej się 5 razy przebierać dziecko na samym początku :) Ja dostałam nawet trochę ciuszków w rozmiarze 44, nie wiem po co.


To czyli tych ciuszkow nie kupować nie wiadomo ile z tego co piszecie. Na pewno coś tam się jeszcze dostanie (większe rozmiary).
 
Moja w środę miała 43 mm, ale wtedy te skurcze byly rzadsze, w czwartek byly tak silne ze bolały plecy i biegunki dostałam :/ teraz chociaż nie boli. Wiewióreczko, w jakich ilościach przyjmowałas? Bo mam taki sam zestaw lekow
Tak samo miałam, bóle pleców, ze aż biegunka. U mnie od 18 tc mniej więcej.
 
reklama
Nikt nic o szwie nie mówił, twardnienia mam bardzo często, ale już nie bola, do tej pory wszystko było dobrze, a tu nagle coś takiego. Z mężem staraliśmy sie dwa lata o dziecko, mega się boje, załamałam się i ciagle płacze, nie wiem co dalej.. :(
 
Do góry