reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Hej, ja leżałam od 12 tc zaczęło się od bóli i twardnien. Tez bylam w szpitalu niezliczona ilość razy. Mi na bóle brzucha pomogły: 3x3 dziennie duphaston, 2x2 (lacznie 400mg) luteiny dopochwowej, 3x2 tabl magnezinu, czasem dodatkowo zazywalam asmag 2 tabletki, spasmoline doraźnie.
W szpitalu dostawalam magnez w kroplówce.
Przy skracajacej szyjce mialam pessar od 16tc.
Lezalam, dotrwalam, jestem prawie w 39tc.
Wiem ze to stresujące. Sama przez to przeszłam. Ważne zeby wykluczyli u Ciebie bakterie. Zrob badania : posiew z szyjki na wlasna reke zrob badania na ureaplasme mykoplasme i chlamydie.
3mam kciuki!
Wlasnie na początku ciąży robiłam posiew, wyszła ureaplasma, brałam antybiotyk przez 5 dni, a potem nie powtarzałam badań.
Jezeli chodzi o spokoj, to bardzo się staram, ale ciężko.. myslicie, ze melisa troszke uspokoi? Chyba można ja pic w ciąży?
 
reklama
Wlasnie na początku ciąży robiłam posiew, wyszła ureaplasma, brałam antybiotyk przez 5 dni, a potem nie powtarzałam badań.
Jezeli chodzi o spokoj, to bardzo się staram, ale ciężko.. myslicie, ze melisa troszke uspokoi? Chyba można ja pic w ciąży?
Można pić melisę, ale czy pomoże w takim stresie... Lepiej poprosić położne/pielęgniarki o jakieś kropelki, jak są spoko to nie odmówią. Wiadomo o której obchód?
 
Nie wiadomo, tutaj te obchody wypadają bardzo różnie, zreszta i tak nie liczę, na zadne badania dzisiaj, najwcześniej jutro pewnie. Biore teraz duphaston 3x1, nospa 3x1, aspargin 2x3, magneb6 3x1, progesteron dopochwowo 2x1 raczej nic więcej już nie dostanę :/
 
Wlasnie na początku ciąży robiłam posiew, wyszła ureaplasma, brałam antybiotyk przez 5 dni, a potem nie powtarzałam badań.
Jezeli chodzi o spokoj, to bardzo się staram, ale ciężko.. myslicie, ze melisa troszke uspokoi? Chyba można ja pic w ciąży?
Powtórz badania na ureaplasme, to może byc przyczyna. Może postaraj się o zwiększenie dawki luteiny i dupka. Jak zaleczylas ureo a partner się nie leczyl a współżyliscie od tego czasu to ten moze byc nawrót.
 
Ostatnia edycja:
Nie wiadomo, tutaj te obchody wypadają bardzo różnie, zreszta i tak nie liczę, na zadne badania dzisiaj, najwcześniej jutro pewnie. Biore teraz duphaston 3x1, nospa 3x1, aspargin 2x3, magneb6 3x1, progesteron dopochwowo 2x1 raczej nic więcej już nie dostanę :/

Wierzę , że zajmą się Tobą i podejmą odpowiednie kroki żeby było dobrze. Trzeba walczyć.
 
Pomoglo Ci coś? Który tydzień teraz?
Brałam besins 8x200mg, salbutamol 3x20mg, isoptin 3x40mg, magnez 6x100mg, doraźnie od czasu do czasu scopolan, buscopan, nospę, spasmolinę, relanium. Z tym że mnie głównie bolało - strasznie, ale nie miałam zbyt często twardnień, albo nie wiem o nich, bo w 18 tc jeszcze w ogóle nie miałam brzucha. Leki zaczęły pomagać dopiero w 22 tc. Dziś 33 tc, za tydzień wszystkie te leki idą w odstawkę.
Jeśli leczyłaś ureaplasmę, to koniecznie powtórz badanie - nie możesz mieć tego w ciąży, upewnij się, czy posiew jest czysty.
Zgadzam się, że stres bardzo źle wpływa - u mnie po 25 tc było znacznie lepiej, bo pomogła mi świadomość, ze w razie czego szpital będzie ratował dziecko. Z własnego doświadczenia polecam relanium.
 
U nas mały przełom. Chłop właśnie pojechał kupić wózek!
Jaki? :) U nas mąż ma dobrze, nigdzie nie musiał biegać, wszystko albo kupione online albo przez rodzinę. Z zakupów został nam jeszcze monitor oddechu.

Kolejny dzień, paranoi ciąg dalszy - macie czasem tak, że luteina wchodzi pod innym kątem albo płycej?
 
Jaki? :) U nas mąż ma dobrze, nigdzie nie musiał biegać, wszystko albo kupione online albo przez rodzinę. Z zakupów został nam jeszcze monitor oddechu.

Kolejny dzień, paranoi ciąg dalszy - macie czasem tak, że luteina wchodzi pod innym kątem albo płycej?
Już kupiony:) Dokładnie ten: Link do: Bugaboo 2015 Cameleon 3 Stroller - Grey/Red. Kupiliśmy używany. Mąż się tym zajmował, ja w ogóle się nie interesowałam.
Co do aplikacji globulek, to się kompletnie nie przejmuj, wszelkie doświadczenia w tym temacie są możliwe: ciasno, luźno, głeboko, płytko, sucho, mokro, zgrubienia i fałdki, sznureczki. Standard.
 
reklama
Już kupiony:) Dokładnie ten: Link do: Bugaboo 2015 Cameleon 3 Stroller - Grey/Red. Kupiliśmy używany. Mąż się tym zajmował, ja w ogóle się nie interesowałam.
Co do aplikacji globulek, to się kompletnie nie przejmuj, wszelkie doświadczenia w tym temacie są możliwe: ciasno, luźno, głeboko, płytko, sucho, mokro, zgrubienia i fałdki, sznureczki. Standard.
Nie dziwię się, że używany, cena powala :D
 
Do góry