reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

@olamakota tez miałam atonie macicy w 1 porodzie. Tez przetaczali mi krew. I bylo bardzo ciezko porod naturalny zakończony cc. 2 porod tez naturalny zakończony cc. Wiec wiem o czym mowisz. 2w1 najgorsze. I teraz tez sie boje atonii i nawet jak mnie przyjmowali do spzitala to lekarka mnie nawet zapytala czy sie nie balam kolejnej ciazy i jakim cudem sie na Nia zdecydowałam po atonii w tym sensie ze odwaznie.
 
reklama
@Katiuszka81 a dawno miałaś cc? Ja też jestem po 1 cc ale 5 lat temu i podobno są teraz nowe rekomendacje ptg w tej sprawie i teraz mogą kazać właśnie naturalnie. Jeśli Twój lekarz pracuje w szpitalu to zagadaj z nim, że chcesz cc. Ja tak męczę na każdej wizycie i mówi mi, że będzie cc ale i tak cały czas jestem w stresie, że zacznie się akcja porodowa już po zdjęciu szwu i jakiś inny lekarz zadecyduje inaczej.
8 lat temu.Rozmawiałam z moją lekarką na temat cc i powiedziała,że nie ma przeciwwskazania po pierwszej cc do porodu naturalnego ale jak chce cc to będę mieć,bo lekarz bierze pod uwagę zdanie pacjentki.Ale ja się i tak boję,bo tam gdzie będę rodzić ordynator podejmuje decyzję i z tego co zaobserwowałam leżąc w tym szpitalu 3 razy nie bardzo on bierze pod uwagę decyzje innych lekarzy.Moja lekarka tam pracuje i mam nadzieję,że jednak będzie cc.Ja mam traumę po pierwszym porodzie.Też miałam oxytocynę i 7 godzin się męczyłam nim zrobili cc.Ja nie miałam przerw między skurczami,mnie cały czas strasznie bolało.Zresztą młoda już nie jestem,bo za dwa miesiące skończę 38 lat łudzę się,że może ktoś to weźmie pod uwagę.
 
@Zzzzzz a tam gdzie zamierzasz urodzić jest możliwość wykupienia położnej? Jak czytam te pozytywne historie sn to właśnie z udziałem życzliwego personelu. Pisałaś, że nie będziesz mogła mieć zzo to może zapytaj jak to jest z oksytocyną bo ona jednak nasila skurcze. Mi podali zzo ale długo czekałam i efekt był taki, że znieczulił mi się na krótko tylko fragment brzucha a reszta nie( tak czasem podobno jest)
@BaskaW najgorsze było to, że słyszałam ich komentarze jak zszywali, że nic z tego nie będzie itp. a ja kompletnie nie wiedziałam o co chodzi bo oczywiście do mnie nikt się nie zwracał i strasznie się wtedy bałam.
@Katiuszka81 ja mam tyle samo lat:) Mam nadzieję, że uszanują nasze decyzje i wszystko dobrze się skończy. Na razie śni mi się, że uciekam ze szpitala...
 
@Zzzzzz a tam gdzie zamierzasz urodzić jest możliwość wykupienia położnej? Jak czytam te pozytywne historie sn to właśnie z udziałem życzliwego personelu. Pisałaś, że nie będziesz mogła mieć zzo to może zapytaj jak to jest z oksytocyną bo ona jednak nasila skurcze. Mi podali zzo ale długo czekałam i efekt był taki, że znieczulił mi się na krótko tylko fragment brzucha a reszta nie( tak czasem podobno jest)
@BaskaW najgorsze było to, że słyszałam ich komentarze jak zszywali, że nic z tego nie będzie itp. a ja kompletnie nie wiedziałam o co chodzi bo oczywiście do mnie nikt się nie zwracał i strasznie się wtedy bałam.
@Katiuszka81 ja mam tyle samo lat:) Mam nadzieję, że uszanują nasze decyzje i wszystko dobrze się skończy. Na razie śni mi się, że uciekam ze szpitala...
Ja też im bliżej porodu tym bardziej się boję,że jednak będą kazać rodzić naturalnie.Ja się nie zgodzę.Chyba mnie nie zmuszą.Nie po to już 10 tygodni leżę,nie po to tyle walczę o to dziecko żeby przy porodzie naturalnym poszło coś nie tak.Ja wiem,że cc to operacja,że też mogą być komplikacje ale ja się panicznie boję,ze przy porodzie naturalnym będą na siłę wyciągać dziecko i mogą coś mu szkodzić.Ja mam bardzo wąską miednicę i kiedyś jakiś lekarz powiedział,że ja nie urodzę naturalnie.Ola nie miałaś obaw,że już za poźno na dziecko?
 
Ja też im bliżej porodu tym bardziej się boję,że jednak będą kazać rodzić naturalnie.Ja się nie zgodzę.Chyba mnie nie zmuszą.Nie po to już 10 tygodni leżę,nie po to tyle walczę o to dziecko żeby przy porodzie naturalnym poszło coś nie tak.Ja wiem,że cc to operacja,że też mogą być komplikacje ale ja się panicznie boję,ze przy porodzie naturalnym będą na siłę wyciągać dziecko i mogą coś mu szkodzić.Ja mam bardzo wąską miednicę i kiedyś jakiś lekarz powiedział,że ja nie urodzę naturalnie.Ola nie miałaś obaw,że już za poźno na dziecko?
Bardzo się bałam i w sumie dużo gorzej znoszę tą ciążę ale to pewnie przez to leżenie od 21 tc. Na początku martwiliśmy się o wynik testu Pappa i usg genetycznego i myślałam, że to będzie jedyne zmartwienie w tej ciąży. Też się boję, że coś pójdzie nie tak, nie mam już raczej szans na kolejną ciążę. Nasz synek jest taki szczęśliwy, że będzie miał siostrę i nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej:)
 
Bardzo się bałam i w sumie dużo gorzej znoszę tą ciążę ale to pewnie przez to leżenie od 21 tc. Na początku martwiliśmy się o wynik testu Pappa i usg genetycznego i myślałam, że to będzie jedyne zmartwienie w tej ciąży. Też się boję, że coś pójdzie nie tak, nie mam już raczej szans na kolejną ciążę. Nasz synek jest taki szczęśliwy, że będzie miał siostrę i nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej:)
U mnie też to ostatnia ciąża.Od samego początku mam komplikacje.Najpierw krwawienia później ta szyjka.W najgorszym śnie nie myślałam,że mnie to spotka.W pierwszej ciążynawet nie wiedziałam co to szyjka macicy.Taka prawda.Teraz tylko się modlę żeby dotrwać do 35-36 tygodnia.Mam wrażenie ,że moja lekarka nie wierzyła,że dotrwam do tego 32 tygodnia:)
 
@Zzzzzz a tam gdzie zamierzasz urodzić jest możliwość wykupienia położnej? Jak czytam te pozytywne historie sn to właśnie z udziałem życzliwego personelu. Pisałaś, że nie będziesz mogła mieć zzo to może zapytaj jak to jest z oksytocyną bo ona jednak nasila skurcze. Mi podali zzo ale długo czekałam i efekt był taki, że znieczulił mi się na krótko tylko fragment brzucha a reszta nie( tak czasem podobno jest)
@BaskaW najgorsze było to, że słyszałam ich komentarze jak zszywali, że nic z tego nie będzie itp. a ja kompletnie nie wiedziałam o co chodzi bo oczywiście do mnie nikt się nie zwracał i strasznie się wtedy bałam.
@Katiuszka81 ja mam tyle samo lat:) Mam nadzieję, że uszanują nasze decyzje i wszystko dobrze się skończy. Na razie śni mi się, że uciekam ze szpitala...
Niee nie wykupie położnej. Mam male dziecko, wiec mam nadzieję ze jakos przejdzie. Nosz cholera tyle kobiet rodzilo to ja nie dam rady? Najwyżej zemdleje z bólu i zrobia cc.
 
Ja też im bliżej porodu tym bardziej się boję,że jednak będą kazać rodzić naturalnie.Ja się nie zgodzę.Chyba mnie nie zmuszą.Nie po to już 10 tygodni leżę,nie po to tyle walczę o to dziecko żeby przy porodzie naturalnym poszło coś nie tak.Ja wiem,że cc to operacja,że też mogą być komplikacje ale ja się panicznie boję,ze przy porodzie naturalnym będą na siłę wyciągać dziecko i mogą coś mu szkodzić.Ja mam bardzo wąską miednicę i kiedyś jakiś lekarz powiedział,że ja nie urodzę naturalnie.Ola nie miałaś obaw,że już za poźno na dziecko?

A można wybrać ze chce się rodzic przez cc pomimo braku jakiś wskazań? Pytam, bo zawsze myślałam ze cc wykonuje się tylko jak są jakieś wskazania
 
A można wybrać ze chce się rodzic przez cc pomimo braku jakiś wskazań? Pytam, bo zawsze myślałam ze cc wykonuje się tylko jak są jakieś wskazania
Niestety bez wskazań to można co najwyżej opiernicz dostać. Teraz chyba nawet jest jeszcze trudniej przez te nowe standardy. Ja polecę do psychiatry, jak mu się poryczę od razu jak tylko zacznę opowiadać o swoich obawach musi mi dać skierowanie ;p Zawsze można dać w łapę, ale nie mam pojęcia jak to wygląda w praktyce i chyba bym się bała.
 
reklama
A można wybrać ze chce się rodzic przez cc pomimo braku jakiś wskazań? Pytam, bo zawsze myślałam ze cc wykonuje się tylko jak są jakieś wskazania
No właśnie nie wiem dokładnie jak jest teraz.Ja miałam cesarkę a to było wskazaniem do drugiej cesarki.Moja lekarka powiedziała,że lekarze biorą pod uwagę zdanie pacjentki i jak chce cesarkę w tej sytuacji to będę mieć.Powtarzam to co mi powiedziała.Zobaczymy jak będzie w praktyce.19-tego idę na wizytę to będę z nią o tym rozmawiać.
 
Do góry