reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczyny doradzcie coś. U mnie 20+4 i w środę na wizycie gin zmierzył szyjkę pierwszy raz i ma 26mm, za chwilę powtórzyl i 29 mm. Powiedział że najważniejsze żeby się nie skracała ale dopiero w piątek mam połówkowe to porówna. Mam się oszczędzać a ja już leżę większość dnia ze strachu. W 1 ciąży nie miałam tanich problemów. Dodatkowo zmniejszyl mi luteinę dopochwową z 2 do 1 tabletki. I teraz nie wiem co robić. Upominać się o pessar? Leżeć plackiem? Na plecach brzuch mi uciska żołądek a na boku dziwnie czuję pod brzuchem. Nie wiem czy się napina. Co robić?
Poczekaj na polowkowe. Póki Co nie można stwierdzić czy coś się dzieje. Jeśli nie miałaś takich problemów w przeszłości to może twoja szyjka nigdy nie była długa.
Napinania brzucha raczej nie da się pomylić. Oszczędzaj się i nie dzwigaj. Na spokojnie poczekaj.
 
reklama
Ja dzis po wizycie u gin. Szyjka na sprzęcie tym co zawsze to ok 5.5cm ale mozna ja tez zmierzyx jako 4.5 bo te 2cm to takie pracujące bo dziwnie sie uklada ale nie jest to rozwarcie tak czy tak gin mowi ze jest dobrze. Dzieciaki rozwijają sie prawidlowo. Amelka wazy 230g a Stas 201g ;) wychodzi ze sa starsze o killa dni niz wychodzi z OM. Ale zeby nie bylo kolorowo
To q ktoryms ze szpitali zarazilam sie bakteria.. wyszla w posiewie z moczu. I teraz ostrzegam wszystkich ! Moje badanie ogolne moczu nie wykazalo bakterii ! A w posiewie wyszedl staphylococcus haemolyticus... gronkowiec ktory jest wrazliwy na antybiotyki te ktore w ciazy sa zakazane... wiec cudownie. Gin mowi ze od tego mozw mnie bolec brzuch od tego moze tez szyjka pracowac... i trzeba uwazac. Problem taki ze jak tego nie wylezcze to nikt mi szwu nie zalozy nawet jak cos sie będzie dzialo. Plakac mi sie chce. Gin pobrala mi wymaz z szyjki dzis zawiozlam sobie do szpitalnego labu. Kazala powtorzyc posiew moczu i jak drugi raz w innym.labie wyjdzie to samo to da mi antybiotyk ale inny niz z antybiogramu taki ktory kiwdys sie podawalo. Nagle jest niby zakazany (amoksycilina..) ale jest bezpieczniejszy niz te co sa na antybiogramie... no i Zobaczymy. Poki co modle siw by ta swinska bakteria nie byla w szyjce i licze ze jednak jakos w magiczny sposob zniknie z posiewu moczu ktory bede robila jutro... eh. Zawsze musi byc cos nie tak... :(

@Paula_12345 jaka masz bakterie ? Bo ja nie wiem czy ta nabylam w bytomiu w grudniu.. czy teraz jak bylam 3 dni w chorzowie.. innych miejsc gin nie wskazuje bo to typowe bakterie szpitalne. No ale.mi mowi ze nawet w szpitalu nic nie podadza innego niz ona mi w domu.w kazdym razie ja juz pieprze cale szpitale :/ Ty juz masz taki etap i wage dzieciaka ze w razie czego dacie rade. Ja dopiero zaczynam swoja droge.. dzis 17t2d z OM a ok 18tc z usg

Mam bakterie enterobacter aerogenes. To jakaś pałeczka jelitowa, raczej nic groźnego ale jest dość rzadka i nie do końca wiadomo jaki ma wpływ na dziecko jeśli by się przedostala do wód. Na razie nie jest źle, szyjka 2,5 w 33tc to nadal całkiem dobrze. A miękka mam od początku ciąży i jakos trzyma :)
To raczej nie z Bytomia, kto wie w sumie skąd.. ale w szpitalu byłam 2 miesiace temu więc raczej nie stamtąd. O higienę dbam, ale to niewiele trzeba żeby się zarazic.

Zobaczymy w czwartek czy mnie zostawia czy nie na oddziale.
 
@BaskaW zawsze była twarda, mój mi nie sprawdzał od dobrego miesiąca, ale w zeszłym tygodniu inna lekarka mnie badała i nic nie stwierdziła złego, czyli chyba nie jest miękka. Naprawdę nie ma pojęcia, co to za wydzielina, ale bywa jej naprawdę dużo, choć nie codziennie. No nic - będę obserwować i działać w razie czego.
@Zzzzzz tak, pamiętam tę historię. No tylko mój lekarz nigdy mi jeszcze nie zlecał posiewu z szyjki i nie chce chyba robić na własną rękę - może ma taki plan, żeby jej nie ruszać. Zapytam o to na następnej wizycie i może, jak nie będzie miał nic przeciwko, to poproszę od razu o wymaz z szyjki dla pewności.
 
Dziewczyny doradzcie coś. U mnie 20+4 i w środę na wizycie gin zmierzył szyjkę pierwszy raz i ma 26mm, za chwilę powtórzyl i 29 mm. Powiedział że najważniejsze żeby się nie skracała ale dopiero w piątek mam połówkowe to porówna. Mam się oszczędzać a ja już leżę większość dnia ze strachu. W 1 ciąży nie miałam tanich problemów. Dodatkowo zmniejszyl mi luteinę dopochwową z 2 do 1 tabletki. I teraz nie wiem co robić. Upominać się o pessar? Leżeć plackiem? Na plecach brzuch mi uciska żołądek a na boku dziwnie czuję pod brzuchem. Nie wiem czy się napina. Co robić?
No chyba na tym etapie wypoczynek i częste kontrole. Tak, jak pisze Magdalenams, to że masz szyjkę na granicy w tym momencie nie musi oznaczać od razu, że się skraca.
 
Tak. Jak dziewczyny mowia wytrzymaj do wizyty i pamietaj ze szyjka ponizej 25mm to juz wskazanie do zalozenia szwu czy passera.
 
@Zzzzzz ja dostalam antybiogram ale to byl posiew moczu choc nie wiem czy to różnica. Tylko co mi po antybiogramie, jak lazdy antybiotyk szkodzi dziecku... a moja gin raczej od lekow nie stroni... a tu jakos nie zaryzykowala i kazala powtórzyć i dopiero wtedy bedzie kombinowac z innymi antybiotykami. No ten moj gronkowiec to jakis hemolityczny wiec to chyba noe ten zlocisty?

Co do posiewow z szyjki to ja dzis poprosilam.gin o wymaz z pochwy a ona mowi, ze zrobi mi z szyjki to bedzie lepiej. Więc raczej mozna :) zna moja historie i gdyby to mialo zaszkodzic to na pewno by nie ruszala
 
Cholerne bakterie ;/ zaczęłam czytać o tej mojej i w sumie się doczytałam że powinnam prosić o antybiogram. Tak się zaczelam stresować że Zuza mi chce wyskoczyć z brzucha. Biedne dziecko.
@Paula_12345 cieszę się że Twój lekarz reaguje. Szyjka wspaniała tez mam 25mm tyle ze rozwarcie ;) a i wage macie idealo.
@Latina skąd ten strach o dzidzi? W sensie lekarz Cię nastraszył? Jeżeli tak to poproś go o wizytę kontrolną za 1,5 tyg niech zmierzy czy się nie skraca. Ciężko się jest odnieść do długości jak to Twój pierwszy pomiar to nie ma z czym przyrównać. Jeżeli połówkowe bedzie Ci robił inny lekarz na innym sprzęcie to moim zdaniem dane moga byc niewiarygodne. Aby ocenić czy szyjka się skraca musi ja mierzyc ten sam lekarz systematycznie na tym samym sprzecie. Lerz, pij meliske umów się na kontrolę i nie zapomnij o posiewach.
@BaskaW jak zdrówko?
 
@Zzzzzz ja dostalam antybiogram ale to byl posiew moczu choc nie wiem czy to różnica. Tylko co mi po antybiogramie, jak lazdy antybiotyk szkodzi dziecku... a moja gin raczej od lekow nie stroni... a tu jakos nie zaryzykowala i kazala powtórzyć i dopiero wtedy bedzie kombinowac z innymi antybiotykami. No ten moj gronkowiec to jakis hemolityczny wiec to chyba noe ten zlocisty?

Co do posiewow z szyjki to ja dzis poprosilam.gin o wymaz z pochwy a ona mowi, ze zrobi mi z szyjki to bedzie lepiej. Więc raczej mozna :) zna moja historie i gdyby to mialo zaszkodzic to na pewno by nie ruszala
Myślę że jak tylko w moczu to nie jest zle :)
 
Bedziesz jeszcze robila wymaz przrd porodem? Jak cos wyjdzie to najwyzej zdecyduja o CC albo podadza antybiotyk przed samym.porodem i moze pozniej dziecku. Spokojnie nie chcialam Cie straszyc. No ja niby w.moczu ale wiesz droga z pecherza jest niedaleka do pochwy.. takze wiesz... z niecierpliwością czekam na wynik z szyjki... no i licze na cud ze jutrzejszy posiew z moczu bedzie ok. (O ile to mozliwe...)
 
reklama
Dziewczyny mi tez lekarz pobiera wymaz z szyjki. Z reszta nawet w szpitalu przebadali przed szwem od a do z wszystko z pochwy.
@Zzzzzz na szczescie jakiegos duzego przeziwbienia nie mam gardlo przestalo bolec przeplukalam woda utleniona. Zostal katar i kichanie. Najgorsze jak czasami tak kichne ze az brzuch sie stawia i boli blizna tak pociagnie.
Dzisiaj meblujemy pokoj synka. I wszystko ukladamy. Chcialabym kupic jeszcze fotel uszak Kurcze ale kasy brak. Mam tyle wydatkow w chacie jeszcze tyle do zrobienia.
 
Do góry