reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Milly ja tez czuje ruchy nisko bardzo. Nie zawsze, ale czasem mam wlasnie wrazenie, ze az to w szyjce czuje. Dzidzis moze np raczka uderzac w szyjke i stad te odczucia. Trzymam kciuki za dzisiejsza wizyte, na pewno bedzie dobrze. Nie ma innej opcji.
Ewellina tak chyba jest w kazdym szpitalu w swieta i w weekendy. Nie jestes w stanie sie niczego dowiedziec. Wlasciwie to nawet nie wiadomo po co jest obchod. Dzisiaj miedzy swietem i weekendem tez pewnie niewiele sie dowiesz. Zakrzepica jest bardzo niebezpieczna, nie tylko w ciazy, dlatego bardzo dobrze, ze jestes w szpitalu i dostajesz zastrzyki. W mojej rodzinie byl przypadek, ze kobieta urodzila dziecko, niecale 2 tyg po cesarce skrzep cos przyblokowal i dzieciatko juz nie mialo mamy:( bardzo trzeba na to uwazac.
a co do lekow na skurcze to wlasciwie chyba niewiele wiecej moga zrobic. Chyba oprocz kroplowki z magnezu, fenoterolu (ktory jest zabroniony i nie kazdy szpital sobie na to pozwoli) i moze jeszcze nifedypinum nic juz sie nie zdziala. No chyba, ze leki uspokajajace, ale wiadomo, ze sa szkodliwe bardzo:(
 
reklama
Jeśli Chodzi o zakrzepicę u mnie dokładnie dwa tygodnie po cc zaczął się ból lewej nogi, a dokładnie uda. Zauważyłam że od kolana w górę noga jest sina. Pojechaliśmy na pogotowie, zaczynałam mieć już problemy z oddychaniem skrzepy zatykaly płuca. Przywieźli mnie karetka do Kliniki i tam założyli filtr do żyły głównej. Uratowali mi życie w ostatniej chwili. Czasem jeszcze odczuwam nogę bo mam uszkodzenia zastawek zylnych.

W wielu szpitalach po cesarce stosuje się terapię antyzakrzepowa przez okres połogu. Niestety jeszcze nie wszędzie. Ja wiem ze żyję bo mój aniołek czuwał...

Zbliża się 23 tc, właśnie wtedy w pierwszej ciąży odeszły mi wody i tydzień później urodzil się mój synek. Walczył 25 dni. Wtedy niewydolność nie dała żadnych objawów...
 
Milly, ale teraz już wiesz ze musisz się chronić, bardziej uważać itd. Teraz będzie inaczej! Teraz masz szew.
Pisz jak będziesz po wizycie Kochana.
 
ja też moją małą czuję bardzo nisko... jak mi czasem dziabnie głową albo rączką to jakby mi ktoś igłę wbił.........i aż zegnie mnie w pół........

zastrzyki antyzakrzepowe dostawałam w 1 ciąży ale na początku.... teraz nie dostaję...
u mnie wizyta dopiero 8 stycznia a to będzie początek 37 tc to może się coś dowiem kiedy mi szew zdejmą....
 
Dorex wlasnie tez jestem ciekawa jak to jest z tym szwem. Czy to gin zdejmuje, czy trzeba w szpitalu? Kiedy lezalam w szpitalu to jednej dziewczynie na zywca nie dali rady sciagnac i przez to cesarke musiala miec.
 
Ja już po. Szyjka krótsza o 3 mm. Niewiem ale jakoś smutno mi po tej wiadomości. więc leżenie i jeszcze raz leżenie. I tak jeszcze 15 tyg. I to chyba na tyle. Jakaś depresja mnie łapie... Dlaczego nie mogę mieć jednej normalnej ciąży? Smutne to...
 
Milly, a ile teraz ma Twoja szyjka? Jedziemy na tym samym wózku... mam nadzieje, ze 14 gin założy mi pessar. Ale powiem Wam ze to płukanie tantum rosa jest beznadziejne. Normalnie mnie boli jak wkładam ten aplikator.
Dzisiaj cały dzień boli mnie żołądek. Albo za dużo chrzanu, albo już po tych wszystkich lekach, zwłaszcza ze w nocy brałam na pusty żołądek no spę, bo mnie brzuszek bolał.
Milly, tule!
 
reklama
W tej chwili dokładnie ma 2,68 cm a Twoja?

W połowie lutego jak będzie 28 tc idę na trzy dni do szpitala na podanie sterydów.

Gin powiedział ze przy niewydolności najtrudniejsze tygodnie to 20-30. Wtedy najbardziej intensywnie macica rośnie i dziecko napiera na szyjkę. Wiec jeszcze 9 kryzysowych tygodni przedemna. ehhh, wizja końca tego wszystkiego wydaje mi się taka odległa...
 
Do góry