reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

To niezły wynik, a były przy tym jakieś skurcze, robili Ci Ktg wtedy ?
wlasnie nie wypuszczali mnie do konca bo bardzo byly skurcze i infekcje. Dzień w dzien dostawalam dozylnie leki rozkurczowe, na kazdym ktg wychodzily skurcze, tak wyciszyli..ze później trzeba bylo wywoływać. Wtedy prawdopodobnie przez skurcze sie skracala/ lub po zalozeniu pessara skurcze zaczely sie robic..teraz powiedzieli mi ze nie skraca sie z powodu skurczów, ze macica jest miekka ze jest ok, tylko jest niewydolna i nie trzyma. Leżeć zeby odciazac ja i pessar i powinnam donosić, ale różnie moze byc. Bo pessar odciąża a z drugiej str potrafi powodować wlasnie nasilenie skurczów itd i wtedy trzeba je wyciszac.
 
reklama
Cześć Dziewczyny! Niestety u mnie nie dobrze z szyjka [emoji17] przez tydzień skróciła sie z 24 na 20mm.. dziś lekarz założył mi pessar a w poniedziałek kładę sie do szpitala.. 18 tydzień ciąży [emoji17] jestem załamana..
 
Cześć Dziewczyny! Niestety u mnie nie dobrze z szyjka [emoji17] przez tydzień skróciła sie z 24 na 20mm.. dziś lekarz założył mi pessar a w poniedziałek kładę sie do szpitala.. 18 tydzień ciąży [emoji17] jestem załamana..
Spokojnie, nie możesz się stresować, może jeszcze się podniesie ( u mnie takie rzeczy się działy ). Będzie pessar wiec tez będzie bezpieczniej, w końcu do czegoś je stworzyli :) ja też jestem w szpitalu, szyjka 10 mm ale mam nadzieje, ze jeszcze wyjdę w poniedziałek ( u mnie 35 tc) a z problemem szyjki walczę od 19 tyg. Głowa do góry!
 
Cześć Dziewczyny! Niestety u mnie nie dobrze z szyjka [emoji17] przez tydzień skróciła sie z 24 na 20mm.. dziś lekarz założył mi pessar a w poniedziałek kładę sie do szpitala.. 18 tydzień ciąży [emoji17] jestem załamana..
Ojej, ale masz krążek założony i w szpitalu będziesz pod kontrolą! Musisz myśleć pozytywnie. Trzymam kciuki!
 
Cześć Dziewczyny! Niestety u mnie nie dobrze z szyjka [emoji17] przez tydzień skróciła sie z 24 na 20mm.. dziś lekarz założył mi pessar a w poniedziałek kładę sie do szpitala.. 18 tydzień ciąży [emoji17] jestem załamana..
Będzie dobrze!!! Ja od 18 tyg też szyjka 24 ma w 20 pessar i walczę dalej oby jak najdłużej!
 
Cześć Dziewczyny! Niestety u mnie nie dobrze z szyjka [emoji17] przez tydzień skróciła sie z 24 na 20mm.. dziś lekarz założył mi pessar a w poniedziałek kładę sie do szpitala.. 18 tydzień ciąży [emoji17] jestem załamana..
Mi szyjka w 2tyg skrocila sie z 38 na 18mm i w 18+6 tc zalozyli szew (po przeleczeniu antybiotykami); pomysl ze oprocz lezenia nic wiecej zrobic nie mozesz i nie masz na nic wplywu, wiec nie ma sie czym stresowac; ja leze już od 1 lutego, a na przyjeciu w szpitalu w 17 tc mialam rozmowe z psychologiem ze musze sie przygotowywac na najgorsze i kazala mi sie zastanowic czy bede chciala sama wyprawiac pogrzeb, bo do 23tc teoretycznie w medycynie mowa jest o poronieniu a nie o przedwczesnym porodzie ...to byla dopiero masakra....ale stwierdzilam, ze ona wykonuje tylko swoj zawod i pewnie każą jej każdej pacjentce z szyjką tak rozmawiać; a jak widac dotrwalam do 32+3 :-) wiec nie zalamuj sie i Ty dasz rade!
 
Mi szyjka w 2tyg skrocila sie z 38 na 18mm i w 18+6 tc zalozyli szew (po przeleczeniu antybiotykami); pomysl ze oprocz lezenia nic wiecej zrobic nie mozesz i nie masz na nic wplywu, wiec nie ma sie czym stresowac; ja leze już od 1 lutego, a na przyjeciu w szpitalu w 17 tc mialam rozmowe z psychologiem ze musze sie przygotowywac na najgorsze i kazala mi sie zastanowic czy bede chciala sama wyprawiac pogrzeb, bo do 23tc teoretycznie w medycynie mowa jest o poronieniu a nie o przedwczesnym porodzie ...to byla dopiero masakra....ale stwierdzilam, ze ona wykonuje tylko swoj zawod i pewnie każą jej każdej pacjentce z szyjką tak rozmawiać; a jak widac dotrwalam do 32+3 :-) wiec nie zalamuj sie i Ty dasz rade!

Dziękuje! Dopóki jest szansa bede walczyć.. gratuluje Ci wytrwania to juz piękny tydzień... a powiedz Hanu masz sam szew założony tak ? Czy on powstrzymał szyjkę ? I jakim stanie ona teraz u Ciebie jest ? Czy miałaś jakieś rozwarcia ? Czy wstajesz tylko i wyłącznie do toalety/ prysznic ?
 
Dziękuje! Dopóki jest szansa bede walczyć.. gratuluje Ci wytrwania to juz piękny tydzień... a powiedz Hanu masz sam szew założony tak ? Czy on powstrzymał szyjkę ? I jakim stanie ona teraz u Ciebie jest ? Czy miałaś jakieś rozwarcia ? Czy wstajesz tylko i wyłącznie do toalety/ prysznic ?
Mam tylko szew; ostatnia wizyte mialam 9 maja i wszystko bylo bez zmian-18 mm i zamknieta; w tej ciazy mialam rozwarcie wewnetrzne przed szwem; do 25 tc wstawalam tylko do wc, potem takze na posilki, ktore przygotowuje mi mama; w poprzedniej ciazy nie mialam szwu i mialam rozwarcie zewnetrzne od 30tc a urodzilam 39+6 wiec cuda sie zdarzaja:-)
 
reklama
Cześć Dziewczyny! Niestety u mnie nie dobrze z szyjka [emoji17] przez tydzień skróciła sie z 24 na 20mm.. dziś lekarz założył mi pessar a w poniedziałek kładę sie do szpitala.. 18 tydzień ciąży [emoji17] jestem załamana..

Ja w 17tc i 0 dni miałam zakładany szew na szyjce 10mm (w ciągu tygodnia skróciła się o 20mm). Aktualnie wykańczam 25 tc. Będzie dobrze.
 
Do góry