reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Hej dziewczyny,
Wczoraj miałam wyniki posiewu i mam jakiegoś grzybka. Dostałam dopochwowo clotrimazolum na noc i po nim piekło w pochwie i bolało podbrzusze. Dziś rano w toalecie zauważyłam śluz podbarwiony krwią (wkładka czysta), czy to może być po tej globulce? Troszkę się zmartwiłam. Oczywiście zapytam o to lekarza na obchodzie.
Hej. Ja też to brałam przez chyba tydzień i trochę piekło.... A codziennie rano czułam że że mnie leci woda....takze koniecznie zapytaj lekarza, po co masz się niepotrzebnie martwić. Mi na pieczenie takie zewnętrzne pomaga często płyn do higieny lactacyd w takim niebieskim opakowaniu.
Co do klucia w podbrzuszu również mi się to zdarza, czasem dość mocno ale raczej trwa to chwilę. Niestety nadal nie wiem czego to jest efekt. Lekarz coś wspominał że dziecko mocno napiera główka i być może to dlatego, ale pamiętam że mam tak już od połowy ciąży (jak nie wcześniej) kiedy mała była jeszcze inaczej ułożona. A powiedzcie do którego tygodnia dziecko może się jeszcze obrócić? Jakoś przedwczoraj poczułam ruchy małej bardzo nisko, pod brzuchem a nawet zauważylam falowania! Coś tam wyczytałam że dziecko może kopać nóżkami ale od dłuższego czasu mała ma położenie główkowe. I trochę martwi mnie to że ona jest tak nisko :(
 
reklama
Hej. Ja też to brałam przez chyba tydzień i trochę piekło.... A codziennie rano czułam że że mnie leci woda....takze koniecznie zapytaj lekarza, po co masz się niepotrzebnie martwić. Mi na pieczenie takie zewnętrzne pomaga często płyn do higieny lactacyd w takim niebieskim opakowaniu.
Co do klucia w podbrzuszu również mi się to zdarza, czasem dość mocno ale raczej trwa to chwilę. Niestety nadal nie wiem czego to jest efekt. Lekarz coś wspominał że dziecko mocno napiera główka i być może to dlatego, ale pamiętam że mam tak już od połowy ciąży (jak nie wcześniej) kiedy mała była jeszcze inaczej ułożona. A powiedzcie do którego tygodnia dziecko może się jeszcze obrócić? Jakoś przedwczoraj poczułam ruchy małej bardzo nisko, pod brzuchem a nawet zauważylam falowania! Coś tam wyczytałam że dziecko może kopać nóżkami ale od dłuższego czasu mała ma położenie główkowe. I trochę martwi mnie to że ona jest tak nisko :(

Ja od kilku dni mam ruchu tak nisko, czasem właśnie falujące, ostatnio mała miała położenie skośne. ;)
 
Hej dziewczyny, czy miałyście na początku ciąży robione badania na Ureoplasme, Mykoplasme i Chlamydia? Ja miałam robione dopiero miesiąc temu z szyjki macicy i wyszły ujemne. Zastanawiam się, czy warto zrobić jeszcze wymaz z cewki (nawiązuje tu do moich kłuć w cewce, bo czytałam, że mogą za nie być odpowiedzialne te bakterie)?
 
Tez wczoraj dostałam ta tabletkę zamiast macmirror i myślałam że mnie od środka spali wiec czytałam czy to normalne i było napisane ze po niej właśnie może piec boleć podbrzusze i te plamienia tez mogą wystąpić
 
Hej dziewczyny, czy miałyście na początku ciąży robione badania na Ureoplasme, Mykoplasme i Chlamydia? Ja miałam robione dopiero miesiąc temu z szyjki macicy i wyszły ujemne. Zastanawiam się, czy warto zrobić jeszcze wymaz z cewki (nawiązuje tu do moich kłuć w cewce, bo czytałam, że mogą za nie być odpowiedzialne te bakterie)?
Ja mialam 3 razy posiew z pochwy/szyjki na rozne bakterie przy okazji pobytu w szpitalu, ale z cewki nie.
 
Dzięki za odzew
Pytałam na obchodzie, ale jak tylko troszkę i jednorazowo to mam się nie przejmować. Zaaplikowałam rano 2 tabletkę i już tak nie piekło. Upławów też nie mam. Tak sobie myślę, że może za płytko wetknęłam bo wczoraj czułam dyskomfort po aplikacji, a dziś nie czułam wcale. I czytałam, że mógł nabłonek się złuszczyć i dlatego taka lekko krwawa wydzielina. Mała się rusza, pani doktor mówi że jest ok. I poleżę w szpitalu aż do wyleczenia. Dzięki za wszystko!
 
Dzięki za odzew
Pytałam na obchodzie, ale jak tylko troszkę i jednorazowo to mam się nie przejmować. Zaaplikowałam rano 2 tabletkę i już tak nie piekło. Upławów też nie mam. Tak sobie myślę, że może za płytko wetknęłam bo wczoraj czułam dyskomfort po aplikacji, a dziś nie czułam wcale. I czytałam, że mógł nabłonek się złuszczyć i dlatego taka lekko krwawa wydzielina. Mała się rusza, pani doktor mówi że jest ok. I poleżę w szpitalu aż do wyleczenia. Dzięki za wszystko!
to dobrze, że jest ok:) Co do krwawej wydzieliny - ja miałam tak, jak raz uszkodziłam sobie delikatnie nabłonek przy aplikacji luteiny (do tej pory nie wiem jak ja to zrobiłam).
 
reklama
Hej, dziewczyny jak tam nastroje przed majiweczka ? :)
Ja teraz leże i tak sobie przypomniałam rozmowę z mężem na poczatku kwietnia że nie mogę się doczekać majówki :D teraz następny krok będę odliczać Dzień Mamy :) i później znowu jakas datę , szybciej mi tak czas ucieka ;) obym tylko w domku była to będę szczęśliwa !!!
 
Do góry