reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Sączą sie tylko bezbarwne(dzięki Bogu).Dzięki za podzielenie się swoimi przeżyciami,dodają otuchy,że wszystko ok...Wizyta u lekarza prowadzącego na kontrol dopiero 7 maja.Coś więcej się wtedy dowiem.Jestem spokojniejsza,bo jest ktoś ze mna....Podpowiadajcie co tylko wiecie...
 
reklama
No wlasnie patrze na liste badan w laboratorium i to by mialy byc przeciwciala przeciwko czemu? Rozyczki przeciwciala mam, ale to nie ten sam wirus.
Chyba jakiś wirus b19 costam, ja nie miałam tego robionego, standardowo chyba się zleca tylko różyczkę, toxo i czasem cytomegalia.
 
No wlasnie patrze na liste badan w laboratorium i to by mialy byc przeciwciala przeciwko czemu? Rozyczki przeciwciala mam, ale to nie ten sam wirus.
Tak się wtrące jestem z lipcowek nie skraca mi się szyjka ale też na lekach i czasami podczytuje. Musisz zrobić na parawowirusa b19
 
Nie jest to standardowe badania bo większość dorosłych już ma przeciwciala. Paskudztwo zaraża na tydzień przed wystapieniem objawów jak już wyjdzie wysypka to staje się mniej zakaźny chociaż piszą, żeby jeszcze z 4 dni się izolować. Wysypka najczęściej wychodzi pierwsze na policzkach, a potem schodzi na dol. U dorosłych może wystąpić tylko jako zapalenie stawów. Najgroźniejszy jest do 21 tygodnia ciąży, niektóre źródła podają do 28, po 30 już raczej nie dochodzi do powiklan u płodu w przypadku zarażenia. Przenosi się drogą kropelkową, ale o wiele trudniej się nim zarazić niż np ospa wietrzna
 
Najgorsza w 1 trymestrze , zrób z krwi czy masz przeciwciala

Tak się wtrące jestem z lipcowek nie skraca mi się szyjka ale też na lekach i czasami podczytuje. Musisz zrobić na parawowirusa b19

Nie jest to standardowe badania bo większość dorosłych już ma przeciwciala. Paskudztwo zaraża na tydzień przed wystapieniem objawów jak już wyjdzie wysypka to staje się mniej zakaźny chociaż piszą, żeby jeszcze z 4 dni się izolować. Wysypka najczęściej wychodzi pierwsze na policzkach, a potem schodzi na dol. U dorosłych może wystąpić tylko jako zapalenie stawów. Najgroźniejszy jest do 21 tygodnia ciąży, niektóre źródła podają do 28, po 30 już raczej nie dochodzi do powiklan u płodu w przypadku zarażenia. Przenosi się drogą kropelkową, ale o wiele trudniej się nim zarazić niż np ospa wietrzna
Dziekuje Ci serdecznie za informacje. Ja jestem w 25 tc. Syn wrocil z przedszkola, bledziutki caly, plecy i rece czyste, na raczkach tylko chropowate blade pryszczyki, takie jak zawsze. Wiec poki co wszystko ok. Jak jemu cos wyskoczy to pojde zrobic badania. Prawda taka,ze siostra swojemu synowi sama postawila diagnoze...do lekarza pójdzie jak juz w pon... a ja w pon mialam do niej na noc jechac, tylko ze to juz bedzie 10 dni od wystapienia rzekomej wysypki...
 
Dziekuje Ci serdecznie za informacje. Ja jestem w 25 tc. Syn wrocil z przedszkola, bledziutki caly, plecy i rece czyste, na raczkach tylko chropowate blade pryszczyki, takie jak zawsze. Wiec poki co wszystko ok. Jak jemu cos wyskoczy to pojde zrobic badania. Prawda taka,ze siostra swojemu synowi sama postawila diagnoze...do lekarza pójdzie jak juz w pon... a ja w pon mialam do niej na noc jechac, tylko ze to juz bedzie 10 dni od wystapienia rzekomej wysypki...
Okres wylęgania choroby to ok 14 dni. Jak już 10 dni ma wysypkę to już pewnie mu schodzi.Chociaz do 3 tygodni może nawracać pod wplywem np słońca, cieplej wody, ale nie jest to zaraźliwe
 
Okres wylęgania choroby to ok 14 dni. Jak już 10 dni ma wysypkę to już pewnie mu schodzi.Chociaz do 3 tygodni może nawracać pod wplywem np słońca, cieplej wody, ale nie jest to zaraźliwe
Tak tez wyczytalam. Hmm a moge spytac skad Twoja duza wiedza w tym temacie?:) czy na poczatku tej choroby zawsze jest goraczka u dziecka?
 
reklama
Badają mnie różni lekarze, ze względu na częste wizyty w szpitalu, chociaż ostatnie dwie wizyty i badania w szpitalu były wykonywane przez jednego. W sumie to mam dwóch prowadzących ( ojciec i syn) bo nie zawsze mogę się umówić na wizytę tak szybko jakbym chciała do prowadzącego ciążę. Pracują tez w szpitalu, wiec raz laduje na odziale u jednego raz u drugiego. Z leków od początku luteina 2x1, od dwóch miesięcy aspargin, najpierw 2x2 od miesiąca 3x2, nospa doraźne. Sterydy podane w 27 tyg. A jak u Ciebie z lekami? Szew powinien pomóc ale gwarancji nie dają... zawsze jednak coś pomoże i musimy w to wierzyć, że dotrwamy do bezpiecznego tyg. Dla mnie sukcesem będzie 36, ale gdyby 34 to tez będzie ok. U mnie dodatkowo Maluch ułożył się już główka tak nisko, że nie zawsze w Usg widać całą główkę aby ją zmierzyć, dlatego częsem wymiar pobierają przy usg dopochwowym bo lepiej widać. Nie wspomnę już o ucisku na pęcherz.
Ja mam duphaston od poczatku 2x1, aspargin od 3 m-cy 3x1 lub wiecej, w zaleznosci od nasilenia skurczow i nospe doraznie. Fajnie, ze jest ulozony glowką:-)
 
Do góry