reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Też miałam ciężka noc , w sumie od paru dni jakos tak gorzej się czuje w sobotę ip zaliczyłam a dziś wizyta u mojej lekarki zobaczymy czy szyjka stanela w miejscu od soboty czy nadal leci aż się boję:(
To trzymam kciuki żeby wszystko było ok z Twoją szyjką! Daj potem znać po wizycie:happy: ja już też zastanawiałam się czy jechać na ip, bo te twardnienia krótkie, ale częste i mały był bardziej aktywny, ale jakoś nad ranem usnęłam, a jak się obudziłam to wszystko przeszło, podbrzusze miękkie, mały spokojny, więc póki co leże i zobacze co będzie dzisiaj...
 
reklama
To trzymam kciuki żeby wszystko było ok z Twoją szyjką! Daj potem znać po wizycie:happy: ja już też zastanawiałam się czy jechać na ip, bo te twardnienia krótkie, ale częste i mały był bardziej aktywny, ale jakoś nad ranem usnęłam, a jak się obudziłam to wszystko przeszło, podbrzusze miękkie, mały spokojny, więc póki co leże i zobacze co będzie dzisiaj...
Moze przez to że maluszek szalał to też się bardziej brzunio stawial no nic obserwuj się i jak coś to pedz na ip[emoji8] [emoji8] [emoji8] [emoji8] [emoji8]
 
Tak szyjka jest teraz dłuższa od 2 do nawet 3 cm zależy kiedy jak i kto mierzy.Dostałam luteinę 2x200 i zalecenie chodzenia tylko do kibelka i na prysznic, to zalecenie od lekarki która zakładała szew. Dla odmiany podczas 2 kontroli na których byłam u dwóch różnych lekarzy podejście jest inne - nie stresować się nie dźwigać nie przemęczać, jeden nawet zareagował chyba lekkim śmiechem na zalecenie leżenia:/ Tak czy siak narazie staram się leżeć, co najwyżej zrobię sobie kanapki albo odgrzeję zupę i jem już w na łóżku.
Hmmm...podejscie lekarzy jest rozne. Wiem po sobie. Jak bylam w ciazy z synem 3 lata temu, przy szyjce 34 mm juz mialam bezwzgledny nakaz lezenia. Teraz mozna sie doczytać i uslyszec od lekarzy, ze lezenie nie jest juz takie super, bo sprzyja zakrzepom krwi. Ja teraz przy szyjce 24 mm jeszcze nie dostalam bezwzglednego nakazu lezenia. Robie tylko cxzasem pranie i obiad,a tak staram sie lezec jak najwiecej. Coz wiecej mozna zrobic...
 
A powiedzcie dziewczyny czy Was luteina po wypłynięciu czasami podrażnia? Zastanawiam się czy poczucie swędzenia (na zewnątrz), które się czasami pojawia a czasami po chwili już nic nie doskwiera, może wynikać z luteiny.
 
A powiedzcie dziewczyny czy Was luteina po wypłynięciu czasami podrażnia? Zastanawiam się czy poczucie swędzenia (na zewnątrz), które się czasami pojawia a czasami po chwili już nic nie doskwiera, może wynikać z luteiny.
Ja teraz jestem na podjezykowej luteinie. Wlasnie ze wzgledu na infekcje,byc moze spowodowana luteina. Swedzialo glownie na zewnatrz i triche przy oddawaniu moczu,zwlaszcza rano.
 
Dziewczyny, a Wy na twardnienie brzucha też bierzecie no-spę max? Ja biorę od ponad tygodnia i boję się o małego... Opinie są róźżne...
moja kolezanka brala pol ciazy i to w końskich dawkach: 3razy dziennie po 2 tab. + magnez. Ja odstawilam bo mi lekarz kazal brać tylko jak trzeba, co prawda twardnieje mi brzuch ale juz nie tak często, wczesniej twardniał nawet kilkanascie do kilkudziesięciu razy w ciagu dnia ale niby nic sie nie dzialo z szyjka, póki leżę jest ok. Dlatego przestalam brać i juz tak nie panikuje. Jak lekarz kazał brać to bierz ja bym brała.
 
Ja teraz jestem na podjezykowej luteinie. Wlasnie ze wzgledu na infekcje,byc moze spowodowana luteina. Swedzialo glownie na zewnatrz i triche przy oddawaniu moczu,zwlaszcza rano.

Ja miałam jakieś 2 tyg temu macmiror i maść clotrimazolum ale wtedy to już porządnie mi dokuczało. Teraz byłam we wtorek na wizycie, wszystko było ok potem troszkę zaczęło mnie swędzić. Póki co pomaga ta maść. W piątek mam też wizytę i chyba się wstrzymam. To ciągłe chodzenie do lekarza też chyba nie jest najlepsze, a z drugiej strony tymi infekcjami cały czas straszą.
 
Ja miałam jakieś 2 tyg temu macmiror i maść clotrimazolum ale wtedy to już porządnie mi dokuczało. Teraz byłam we wtorek na wizycie, wszystko było ok potem troszkę zaczęło mnie swędzić. Póki co pomaga ta maść. W piątek mam też wizytę i chyba się wstrzymam. To ciągłe chodzenie do lekarza też chyba nie jest najlepsze, a z drugiej strony tymi infekcjami cały czas straszą.
Przepraszam , że tak zapytam A czemu takie częste wizyty wg Ciebie nie są najlepsze? Bo może o czymś niewiem nieodbierz tego jako ataku to tylko zwykle pytanie.. bywało tak że byłam dwa razy w tygodniu badana albo lepiej i jestem teraz w szoku czemu miałoby to nie byc ok ?
 
reklama
Ja miałam jakieś 2 tyg temu macmiror i maść clotrimazolum ale wtedy to już porządnie mi dokuczało. Teraz byłam we wtorek na wizycie, wszystko było ok potem troszkę zaczęło mnie swędzić. Póki co pomaga ta maść. W piątek mam też wizytę i chyba się wstrzymam. To ciągłe chodzenie do lekarza też chyba nie jest najlepsze, a z drugiej strony tymi infekcjami cały czas straszą.
Tez teraz mam.macmiror. a na luteine przeszlam podjezykowa. Czeste chodzenie do lekarza nie jest szkodliwe, nie masz sie czego obawiac.
 
Do góry