reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

I na fotelu i na kozetce. Takze sprawdza recznie i uzywa wziernika zeby zobaczyc czy szyjka trzyma(oraz szwy okrezne) a potem na kozetce robi usg i mierzy szyjke glowica dopchwowa. W szpitalu robia to samo. Jest to jednoczesnie szpital, w ktorym pracuje moj gin i w ktorym chce rodzic.
 
reklama
I na fotelu i na kozetce. Takze sprawdza recznie i uzywa wziernika zeby zobaczyc czy szyjka trzyma(oraz szwy okrezne) a potem na kozetce robi usg i mierzy szyjke glowica dopchwowa. W szpitalu robia to samo. Jest to jednoczesnie szpital, w ktorym pracuje moj gin i w ktorym chce rodzic.

Czyli usg masz na kozetce, o to mi głównie chodzi, zastanawiam się czy jest możliwe, ze leżąc na fotelu ginekologicznym jest większe napięcie stad wyniki w moim wypadku były gorsze niż te w szpitalu, gdzie usg miałam "na luźno" na kozetce


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Super Agula:) mi nigdy nie robił usg na fotelu:szok: najważniejsze że jest lepiej i ze skurcze uciekły. Jeszcze dotrwac z do terminu czego co bardzo zycze:) a szyjka 23 mm to ładnie ja mam teraz niecałe 24:/ przynajmniej tak było tydzień temu
 
Wpuklenie widac tylko na fotelu. Czuc tez rozpulchnienie/rozluznienie szyjki i ewentualne skrocenie. Samo rozwarcie juz w usg na kozetce oraz dokladna dlugosc.
Bylam na konsultacji u profesora od szyjek, to nie mial aparatu usg w gabinecie. Badal tylko recznie i juz wiedzial w jakim stanie jest szyjka.
 
Wpuklenie widac tylko na fotelu. Czuc tez rozpulchnienie/rozluznienie szyjki i ewentualne skrocenie. Samo rozwarcie juz w usg na kozetce oraz dokladna dlugosc.
Bylam na konsultacji u profesora od szyjek, to nie mial aparatu usg w gabinecie. Badal tylko recznie i juz wiedzial w jakim stanie jest szyjka.

Wpuklenie na fotelu- ale w usg czy jak ?
 
Wpuklenie na fotelu zawsze potwierdzali. U mnie pecherz byl widoczny w pochwie tylko na fotelu. We wzierniku i na oko ;)

Nigdy nie mialam usg wykonanego inaczej niz lezac na kozetce. Ale slyszalam o roznych praktykach/metodach.
 
Ostatnia edycja:
Nawet nie sraszcie jutro będę miała badanie na fotelu a ostatnio miałam na kozetce,hmmm...oby nie było zle
 
reklama
Cześć. Zaglądam tutaj już od ponad 4 miesięcy. Ten wątek i opisane tutaj historie pomogly mi przetrwać trudne chwile, więc dziś dodaję tutaj moją...
Jestem w drugiej ciąży. W 18 tc zaczęły się bardzo częste, ale niebolesne skurcze. Szybka wizyta u gina, szyjka 46 mm, luteina, magnez i zalecony odpoczynek. Do 23 tc szyjka bez zmian chociaż skurcze się nie wyciszyły. W 23 tc już 27 mm, nakaz leżenia, za dwa tygodnie prawdopodobnie szew. Ale szyjka nagle stanęła. Decyzja o szwie zawieszona, bo może nasilić skurcze. I tak leżąc dotrwałam do 36+2 (dziś). Było potwornie ciężko... Mnóstwo nerwów, strachu, bólu... Od 4 tygodni szyjka już miękka, krótka, rozwarcie na opuszek, za późno na szew, sterydy. Mam być czujna i w każdej chwili gotowa na wyjazd do szpitala. Ale mimo tego nic się nie działo (poza jedną wizytą na IP, gdy czop odszedł).
Wiem, każda ciąża jest inna. Ale przecież nawet te trudne prawie zawsze mają pozytywne zakończenie.
Życzę Wam, żeby Wasze Skarby urodziły się zdrowe w bezpiecznym terminie. Na pewno tak będzie - musi!!
 
Do góry