reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Wisieńka, chyba od fenka, bo mnie nagle osłabia chwilę po jego zażyciu. Ale dużo nie biorę-tylko 3 x 1 . A swoją drogą to też ogólnie chyba jestem osłabiona tym brakiem ruchu i samą ciążą, w końcu to też obciążenie dla organizmu. Już się do tego przyzwyczaiłam, jeszcze max 4 tyg na lekach (jutro 34 tydz. :-))

wyczekany, be relax, nie wygłupiaj się, odwiedzaj forum regularnie i pisz jak Cię coś gryzie. Jesteś nerwusek, ale w kupie raźniej. Wiem, że łatwo się mówi, ale spróbuj jednak wyluzować, przecież już przekroczyłaś wymarzony 32 tydzień!!!

Ja już troszkę aktywniej żyję ;-). Wychodzę prawie codziennie, skurcze mam czasem mocne, ale machnęłam na nie ręką. Oczywiście nie forsuję się, ale na lodziki albo do znajomych to wybywam. Młodego najmocniej czuję w dolnej części brzucha, bardzo nisko, pewnie jakoś tak się ułożył. Przedwczoraj i wczoraj za to siedział jak myszka pod miotłą spokojnie i też się troszkę denerwowałam. Każda z nas ma jakieś swoje stresiki ...
 
reklama
Wyczekany, ja mam malego baaardzo nisko juz od 28 tyg (nawet ciezko mu zmierzyc glowke, bo jest zaparkowana w mojej miednicy), miewam bolesne skurcze raz na czas (ale nie codziennie) i tez czasem mnie przeczysci. Czasem biegunka jest u mnie ewidentnie zwiazana z intensywnymi skurczami. Nie mialam zatwardzen przez cala ciaze, ale biegunki sie zdarzaly nie raz. Jak na razie nie urodzilam:-) Wiec nic sie nie martw!

Misza, psychika b wazna. Nie martw sie, tylko badz grzeczna i donosisz na pewno. Bierz ten lek, ktory daje Ci wieksze poczucie bezpieczenstwa, bo ono jest chyba najwazniejsze. Skurcze juz raczej miec bedziesz, bo im dalej, tym bardziej daja popalic. Na szczescie wiekszosc z nich niegrozna (mimo ze nieprzyjemna)

Wisienka, duzo przeszlas biedaku, ale to juz koncowka ostatniej prostej. teraz tylko pare krokow i meta!

Mama Kubka - czekamy na wiesci o maluszku:-)

Mondy, ja wstaje i zaczne brykac za 1,5 tyg. Nie moge sie doczekac:happy2:

Jestem cala jedna wielka galareta od tego lezenia, brrrrrrrr. Mowcie mi Pani Meduza;-)
 
Ostatnia edycja:
Powiem wam szczerze mi już po prostu wstyd, ze ja tak narzekam i ciągle źle się czuję. Czasem mam wrażenie, ze ludzie patrzą na mnie jak na jakąs histeryczkę co wymysla a ciąża to nie choroba
 
wyczekany Ty dopiero 33 tydzień?? kurcze,jak masz miesiaczkowe skurcze to niedobrze.mi zawsze mówili ze twardnienie ok,jak nie mam kilkadziesiat razy dziennie czyli o to chodziło ze tak jak w moim przypadku co 3 4 minuty.(czesto sie zdarzało) ale jak czuje parcie na pecherz,albo bóle miesiaczkowe to mam jechac do szpitala bo to oznacza ze niedługo bedzie poród
 
Oj Pysia, nie mow tak!!! Zdarzaly mi sie takie nieco bolesne i nic sie nie stalo. Wyczekany bardzo dba o siebie i dzidzie, nie ma potrzeby ja straszyc dodatkowo

Wisienka, masz pecha do tego samopoczucia i tyle. I tak dzielnie wszystko znosisz:-) Szlag by mnie trafil, gdybym miala jeszcze wymiotowac w tym (i tak uciazliwym) III trymestrze...
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny! Od jakiegoś czasu mam bóle krzyża oraz miednicy i to taki że czasem nie mogę chodzić (poza tym mam twardnienia brzucha, bóle podbrzusza jak na okres, mam założony pessar bo szyjka jest krótka.Jestem w 25 t.c.). Chciałam się spytać czy któraś z was tak miała i czy to coś poważnego?Dzięki za odpowiedź.
 
Hej, Brzucholki,
Brrr, źle spałam w nocy, dopiero o 6 nad ranem porządnie zasnęłam na "kawie czy herbacie".
Budziłam się w nocy co chwilkę z twardym obolałym brzuchem na wizytę w toalecie. Nie lubię tego uczucia, gdy wstaję z takim skurczonym brzuszkiem, nieprzyjemne.... Młody się mocno uaktywnił, pewnie dlatego tych skurczy więcej. Ale to dobrze - wolę czuć jego ruchy i się kurczyć niż go nie czuć bez skurczy.

kociatka, Pani Meduza, hihihi, dobre ! Ja też żelkowata jestem :-), zaciskam czasem mięśnie pośladków łudząc się, ze je to trochę ujędrni.

Wisieńka, tak jak wyczekany, jak Wam źle, to sobie ponarzekajcie i innymi się nie przejmujcie. Nikt nas nie zrozumie, kto przez to nie przechodził - wyglądam jak okaz zdrowia, więc inni myślą, że się pieszczę ze sobą. Koleżanka, która nigdy nie rodziła, na każdy mój problem (krwotok, skurcze, plamienia, pobyt w szpitalu) zawsze mówi, że to nic takiego :baffled:.

Pysia, to nie tak jak mówisz. Ja czasem zamieniam się w jeden wielki skurcz, parcie na pęcherz w takim momencie to norma, latam do kibelka co 5 minut, mimo, ze nie mam nic do wysikania, a jednak nie zamierzam urodzić przed terminem. Nie porównujmy się, każda przechodzi ciąże inaczej.

misza, a ta regulacja pracy jelit to zasługa truskawek ;-)? Będę jadła - mogę zjeść cały kg i nic mi nie jest, tj. regulacja - tak, zgaga - nie :).
Na wirusa polecam syrop *spam* dla kobiet w ciąży - mi zawsze pomagał, skraca infekcje.

Sciskam, trzymajcie się dzielnie!
 
Ostatnia edycja:
Pysia ja myślałam że to już 33 tc a Ty mi piszesz że dopiero, Misza a na jakiej podstawie sądzisz, że Twoje bóle to raczej jelitowe? Bo szczerze ja tez tak uważam, że to od jelit, bo pojawiają się zaraz po zjedzeniu czegokolwiek, jak mam pusty żołądek to nic mnie nie boli, poza tym bólowi nie towarzyszy twardnienie, one nadal bezbolesne a po cordafenie jest ich b. mało. No ale za godzinę idę do lekarza, powiem mu o wszystkim, na wszelki wypadek spakowałam nawet torbę do szpitala, gdyby się okazało, że trzeba tam iść. Pozdrawiam i trzymajcie kciuki za wizytę. Napiszę co i jak
 
wyczekany, to JUŻ 33 tydzień, przecież tak nam lekarze mówili - byle do 32. Pewnie, ze najlepioej donosić, ale już jest w miarę bezpiecznie :). Trzymam kciuki za wizytę!
 
reklama
Dzien dobry!

Wyczekany, trzymamy kciukasy!!!! Torba na pewno niepotrzebna, ale wez dla komfortu psychicznego:-)

Mondy, Pani Meduza juz sobie ostrzy pazurki na silownie dla kobiet, ktora niedaleko otworzyli. Jeszcze tylko troszke!!!

Misza, sprobuj mleka z miodem i czosnkiem na noc. Czosnek wycisnij do cieplego mleka, nie gotuj. Nie pachnie najlepiej, ale zawsze mi pomaga. Nie zaszkodzi na pewno (no, moze towarzysko:-))

Ale mi dobrze :) Siedze sobie w cieniu na tarasie, przyjemnie wieje. Kotki buszuja w donicach, futerko pachnie im wiatrem:-) Super!
 
Ostatnia edycja:
Do góry