reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Jouliettka zobaczysz po usg u drugiego lekarza. Sądzę, że bedzie dobrze

relg8ribuyl9u9cq.png

relgx1hp9ifn41df.png
 
reklama
Mi lekarz powiedział że od około 30 t dziecko powinno przybierać średnio 200 g na tydzień. Czyli u Ciebie byłoby coś koło tego
 
Też tak słyszałam. Mały przybral 750 gram przez 4 tygodnie. Córcia w tym samym czasie przybrała 650 i wtedy było ok.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Też mi się tak właśnie wydaję. Nie wiem czy lekarz miał po prostu zły dzień bo był chory czy o co chodzi ale na pewno nie powinien mnie tym zamartwiać. Tak na prawdę nic się od niego nie mogłam dowiedzieć.
Wyniki przepływów:
Mca PI - 1,22
Ri - 0,68
S/D - 3,09

Drugi pomiar Mca
Pi - 1,07
Ri - 0,64
S/D - 2,81

Umb
Pi - 0.87
Ri - 0.58
S/D - 2.37

Może komuś to coś mówi.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jouliettka, witaj:) pamiętaj, ze ciąża trwa 40 tygodni wiec licząc nawet 150 g tygodniowo to twoje dziecko przekroczy 3 kg czyli ok. A córka z jaka waga się urodziła i w którym tygodniu?
Leżałam długo w szpitalu na patologii i takich dziewczyn z podejrzeniem hipotrofii było mnóstwo. U żadnej z tych, które poznałam nie było prawdziwej hipotrofii, po prostu niewielkie, całkiem zdrowe dzieci urodziły. Np. jedna laska, bardzo drobna, pierwsze dziecko 2.5 kg urodziła zctego co pamietam. Sama tez urodziła się z podobna waga. Teraz leżała 3 tygodnie w szpitalu z niby hipotrofia. W 39 tc odrodziła córkę 2400, zdrowiusieńką. Geny... Jeśli dziecko jest małe to tez pewnie mniej połyka płynu i mniej sika, a plyn owodniowy to przeciez siuski dziecka.
Wiem, ze masz stresa, tez bym miała ale staraj się nie nakręcać bo to nie pomaga. Ja się mocno stresowałam, nie umiałam tego opanować. I syn i córka to straszne nerwusy, mysle, ze przyłożyłam sie do tego moimi nerwami w ciazy...i pamiętaj, ze usg tez nie daje 100% pewności. Waga jest wyliczana szacunkowo, może być wieksza. Inne pomiary tez mogą być wyliczone niedokładnie... różnie bywa, ja chodziłam w ciazy do kilku lekarzy i pomiary na usg zawsze były różne u różnych lekarzy. W szpitalu robili mi usg co 2 tygodnie, pamietam tylko, ze przepływy były ok ale niestety nie mam opisu tych usg...
Trzymam kciuki i wierze, ze będzie dobrze!!!
 
Dzięki za słowa otuchy.
Córcia na tym samym etapie ważyła 2400 a urodziła się w 38 tygodniu z wagą 3100. Jutro ktg mam nadzieję, że będzie ok[emoji4]

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Właśnie kolezanka urodzila w 40tc synek wazy nie cale 3kg a wszystko z malym ok. Rozne sa wagi dziecka jedno sie urodzi z waga 4kg inne 2,7kg w tym samym tygodniu ciąży..
 
Do góry