reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Ja jak dam sobie radę bardziej o młodego się boje...oby się urodził i urodził się zdrowy ... już niczego pewnym nie można być po dzisiejszym. Dniu

Ja jestem po 9 antybiotykach a w całej ciąży po 10 antybiotykach; wszystko ma wpływ na niego ...


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Hej dziewczyny. Jestem teraz w 19 tygodniu ciazy. Dwa tygodnie temu byłam u mojej ginekolog ponieważ bardzo mnie bolał brzuch, zbadala mnie i stwierdziła że szyjka się skrociła ( to było w 17 tygodniu ciazy i szyjka miała ponad 3 cm) kazała mi przyjmować 4x dziennie magnez i jeśli nie przejdą ból brzucha to zacząć przyjmować luteine dwa razy dziennie dopchwowo. Na początku była poprawa jednak po tygodniu zaczęłam przyjmować luteine bo dolegliwości wróciły. Wczoraj bylam na wizycie i pani tor robiąc mi znowu uwag dopochwowe zmierzyła szyjke i okazało się ze ma niecałe 4 cm. Czy to jest możliwe, żeby szyjka się skrociła i po w tygodniach znowu wydluzyla? Mialyscie taki przypadek?
 
Szyjka może się skracać podczas skurczów i gdy skurcze miną znów wydłużyć. Poza tym kilka milimetrów w pomiarach to po prostu może być błąd pomiarowy. Twoja szyjka jest długa. Moja ma teraz około 3,5 cm i jest ok.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny a ja mam takie pytanie . Do kiedy podaje sie sterydy ? Slyszalam ze do 34tyg? Zaś moja sioistra byla w ciazy z blizniakami urodzila w skonczonym 35 tyg i podali jej sterydy . A dzieci nie byly jakies male ok 2300 mialy . Zastanawiam sie od czego to zalezy
 
Madzien. Mi mój gin. Mówil że jeśli nie zajdzie wcześniej konieczność to daje się w ok. 30 tyg ciazy, bo wtedy przy ew. Wcześniejszym porodzie, one pomogą najlepiej (dzidzia w tym czasie samodzielnie nie poradził aby sobie z oddychaniem), późniejsze podanie będzie mniej skuteczne bo z tygodnia na tydzień szansa na samodzielne oddychanie jest większa. Tak mi tłumaczył mój gin. Podaję się sterydy przy zagrożeniu wcześniejszego porodu.
 
Kathleen naprawdę dobrze robisz że upiminasz się sama o te badania i trzymasz tego szpitala. Tu jesteś pod stałą kontrolą i nawet jak lekarz nie przychodzi do Ciebie to i tak napewno ktoś zerka na ktg i wyniki i zeby się pod tym podpisać i wiedzą jak się macie. Tych antybiotyków już wybrałaś tyle ale lepiej to niż mieć niedoleczone infekcje.naprawde podziwiam Cię że taka dzielna jesteś!
Ania może tak być jak dziewczyny pisały. ja miałam podobnie jak Ty w 16 tc szyjka 26 mm a teraz 30 czasem nawet więcej i lekarz mówi że dluga. Luteina bardzo dobrze podobno działa na szyjkę.
 
reklama
Do góry