reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Aga. Współczuję Ci tego zaparcia. Nie wiadomo co robić... Może polozna niech coś zaradzi. Mnie babki w szpitalu czeatkwaly taka kawa rozpuszczalna 2w1 w saszetce. Zawsze to jakiś posmak kawy był hi hi. U mnie w szpitalu nie ma żadnego sklepiku. Jest na korytarzu lodówka i czajnik z którego mogą korzystać wszystkie pacjentki
 
Ja mam problem z zaparciami od początku ciąży. Masakra jakaś [emoji58] Ratuje się syropkiem i suszonymi śliwkami. Mogę jeść ogromne ilości warzyw i owoców i nie skutkują, więc Aga rozumiem co czujesz.
U mnie problem polega jeszcze na tym , że jak za długo bym się nie załatwiła to pojawiają się objawy zespołu jelita drażliwego i dochodzą do tego straszne bóle jelit[emoji29]

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Właśnie nie każdy to wie. Wiele kobiet leży tylko na lewym boku co wbrew pozorom nie jest dobre.
Maluch sam pokazuje jak mu najwygodniej [emoji4]

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom

Ja czytałam artykuł na fb MamaGinekolog i zagraniczne Artykuky dotyczące leżenia w ciąży a poza tym "znajoma" ginekolog jak była w ciąży to ostatnie 3 miesiące leżała na lewym boku i dziecko urodziło się z asymetria i po porodzie cała rehabilitacja itp stad ja jestem wyczulona na to leżenie :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Juliettka to współczuje tego jelita drażliwego. Ja pierwszy razi w życiu mam taki problem i jestem w szoku jakie to straszne uczucie. Wszystko mnie boli już. Jakies czopki glicerynow mi dały położne, a to nic nie pomogło.
Teraz czekam na dostawę laktullozy bo ponoć pomaga. I będę jesc suszone śliwki :)
I cholera nadal nie wiem kiedy stad wyjde...
 
Juliettka to współczuje tego jelita drażliwego. Ja pierwszy razi w życiu mam taki problem i jestem w szoku jakie to straszne uczucie. Wszystko mnie boli już. Jakies czopki glicerynow mi dały położne, a to nic nie pomogło.
Teraz czekam na dostawę laktullozy bo ponoć pomaga. I będę jesc suszone śliwki :)
I cholera nadal nie wiem kiedy stad wyjde...
Mi właśnie laktulza pomaga, ale czasami musze wypić aż 4 łyżki. Mój ginekolog zaleca nawet dwa razy dziennie po 4[emoji4]

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja czytałam artykuł na fb MamaGinekolog i zagraniczne Artykuky dotyczące leżenia w ciąży a poza tym "znajoma" ginekolog jak była w ciąży to ostatnie 3 miesiące leżała na lewym boku i dziecko urodziło się z asymetria i po porodzie cała rehabilitacja itp stad ja jestem wyczulona na to leżenie :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Właśnie odchodzi się od tego, że najlepiej leżeć na lewym boku. Podobno można w takiej pozycji w jakiej nam wygodnie, a maleństwo da znać jeżeli mu nie odpowiada.
Też czytałam:)
Mój lekarz w ogóle jest negatywnie nastawiony na samo leżenie w ciąży[emoji2]

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam.
Drogie mamy, wczoraj na wizycie okazało się, że skróciła mi się szyjka i zrobiło rozwarcie. 31 tydzień 4 dzień, dziecko waży 1973g i ma się dobrze. Lekarz z początku powiedział szpital ale po badaniu usg dopochwowe stwierdził, że krążek. Był zły, że na drugi dzień wolne i za nim zamówi itp...spróbował zadzwonić mimo późnej pory i na szczęście ktoś odebrał. Krążek ma być na piątek i wówczas będę miała zakładany.
Czytałam wypowiedzi na forach, że założenie jest bezbolesne.
Do piątku mam nakaz leżenia mogę iść tylko do toalety.
Oczywiście zapytam lekarza w piątek ale ciekawa jestem czy z tym krążkiem mogę normalnie funkcjonować, mam na myśli wyjść do sklepu w razie potrzeby, wyjść z psem na krótki spacer, a ogólnie oszczędzać się.
Do końca kwietnia chodziłam do pracy. Planowałam iść na zwolnienie od maja i ...wyszło, że teraz to już muszę. Informacja o skracającej się szyjce sparaliżowała mnie i zapomniałam poprosić o te l4. Przypomnę w piątek,... ponoć lekarz może wypisać zwolnienie 3 dni wstecz. Licząc,że zrobi to w piątek, to wpisze mi z datą 2.05 czy 1.05 <- święto. ??

Pozdrawiam
Anita

 
reklama
Witam.
Drogie mamy, wczoraj na wizycie okazało się, że skróciła mi się szyjka i zrobiło rozwarcie. 31 tydzień 4 dzień, dziecko waży 1973g i ma się dobrze. Lekarz z początku powiedział szpital ale po badaniu usg dopochwowe stwierdził, że krążek. Był zły, że na drugi dzień wolne i za nim zamówi itp...spróbował zadzwonić mimo późnej pory i na szczęście ktoś odebrał. Krążek ma być na piątek i wówczas będę miała zakładany.
Czytałam wypowiedzi na forach, że założenie jest bezbolesne.
Do piątku mam nakaz leżenia mogę iść tylko do toalety.
Oczywiście zapytam lekarza w piątek ale ciekawa jestem czy z tym krążkiem mogę normalnie funkcjonować, mam na myśli wyjść do sklepu w razie potrzeby, wyjść z psem na krótki spacer, a ogólnie oszczędzać się.
Do końca kwietnia chodziłam do pracy. Planowałam iść na zwolnienie od maja i ...wyszło, że teraz to już muszę. Informacja o skracającej się szyjce sparaliżowała mnie i zapomniałam poprosić o te l4. Przypomnę w piątek,... ponoć lekarz może wypisać zwolnienie 3 dni wstecz. Licząc,że zrobi to w piątek, to wpisze mi z datą 2.05 czy 1.05 <- święto. ??

Pozdrawiam
Anita

To czy lekarz zalecił leżenie po założeniu krążka to indywidualna sprawa i zależna od podejścia lekarza.
Jakiej długości masz teraz szyjkę?
Mój lekarz może wypisać zwolnienie albo jeden dzień do przodu albo do tyłu.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry