reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja tez się boje najbardziej tego, ze wyląduje w szpitalu bez możliwości wstawania nawet do łazienki. To jest dla mnie najgorsza wizja, wszystko inne chyba zniosę. Nie wyobrażam sobie, to jest dla mnie niewykonalne, ze załatwiam się w jakiś basen. Jeszcze siku to może jakos ale "dwójka" to po prostu bez szans. Nie wiem jak inni dają rade w takich sytuacjach. I strasznie mnie denerwuje to, ze ludzie kompletnie nie rozumieją, ze takie lezenie w domu w zagrożonej ciazy to jest naprawdę dramat. Bo to nie tylko fizyczny bol i zanik mięśni tylko przede wszystkim codzienny strach czy się w ogole uda. No i te czarne wizje dotyczące szpitala...
 
reklama
Ja tez się boje najbardziej tego, ze wyląduje w szpitalu bez możliwości wstawania nawet do łazienki. To jest dla mnie najgorsza wizja, wszystko inne chyba zniosę. Nie wyobrażam sobie, to jest dla mnie niewykonalne, ze załatwiam się w jakiś basen. Jeszcze siku to może jakos ale "dwójka" to po prostu bez szans. Nie wiem jak inni dają rade w takich sytuacjach. I strasznie mnie denerwuje to, ze ludzie kompletnie nie rozumieją, ze takie lezenie w domu w zagrożonej ciazy to jest naprawdę dramat. Bo to nie tylko fizyczny bol i zanik mięśni tylko przede wszystkim codzienny strach czy się w ogole uda. No i te czarne wizje dotyczące szpitala...

W 100% sie zgadzam, a usłyszałam kiedys, no nie przesadzaj ludzie maja gorsze problemy. Jasne, ja wiem, ze ludzie chorują przewlekle, ze leżą miesiącami, a nawet latami i szczerze wspolczuje, ale powiedziec cis takiego ciężarnej, to kopanie leżącego. Z resztą niektórych sytuacji nie da sie po prostu porównywać. Ja szczerze wspolczuje wszystkim przewlekle chorującym na prawde i jest mi przykro, ze ludzie musza cierpieć...
 
Tak, ja tez usłyszałam ze przesadzam, ze mogę przynajmniej odpocząć itd. Ja wiem, ze to sytuacja przejściowa ale mnie i tak przerasta. Przez pewien czas opiekowałam się bardzo chorymi ludźmi w takim ośrodku, cos jak hospicjum. I naprawdę jestem pełna współczucia ale tez szacunku dla tych ludzi, ze żyją tak czasem bardzo długo i wielu z nich potrafi to zaakceptować. Ja bym chyba nie umiała, na pewno bym się załamała. A teraz kiedy jestem w ciazy to jestem po prostu zła, ze nie mogę sie tym czasem po prostu cieszyć jak większość kobiet tylko codziennie czuje strach. I ciężko mi sie z tym pogodzić, choć codziennie próbuje :)
 
Marcysia, chyba można. Ja go miałam kupić ale nie było akurat wiec mam lactovaginal i używam. Tak co drugi dzień na racie. Stosuje tez codzuennie doustny probiotyk- provag.
 
Tak, ja tez usłyszałam ze przesadzam, ze mogę przynajmniej odpocząć itd. Ja wiem, ze to sytuacja przejściowa ale mnie i tak przerasta. Przez pewien czas opiekowałam się bardzo chorymi ludźmi w takim ośrodku, cos jak hospicjum. I naprawdę jestem pełna współczucia ale tez szacunku dla tych ludzi, ze żyją tak czasem bardzo długo i wielu z nich potrafi to zaakceptować. Ja bym chyba nie umiała, na pewno bym się załamała. A teraz kiedy jestem w ciazy to jestem po prostu zła, ze nie mogę sie tym czasem po prostu cieszyć jak większość kobiet tylko codziennie czuje strach. I ciężko mi sie z tym pogodzić, choć codziennie próbuje :)

Dokladnie tak. Bo człowieka wkurza, ze nie moze normalnie. Poza tym tak na prawde sprawdza nas sytuacja, nic więcej. Nie wiemy, jak sie zachowamy w konkretnych chwilach, dopiero, jak nam sie przydarzy, to nas sprawdza.
Dziewczynki jutro moja kolej z wizyta, trzymajcie za mnie kciuki!
 
reklama
Do góry