reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

A ja Was pozdrawiam z IP Internistycznej. W nocy zaczely mi sie zawroty glowy, dusznosci,ale jakos zasnelam,rano duszno, w glowie sie kreci,prawie padlam. Z IP Polozniczej odeslano mnie tutaj. Na szczescie od strony ginekologicznej nie stwierdzono nieprawidlowosci. I siedze sobie sama w kaciku jak durna,nikt sie nie przejmuje, w glowie mi sie kreci,dostalam opaske na lape i tyle, i sobie moge teraz mdlec bezpiecznie.
 
reklama
Dziewczyny trzymam za was kciuki co byście dotrwaly do końca :) grunt to dobre myślenie i jak najmniej stresu. Wiem, że ciężko się leży z tygodnia na tydzień, sama byłam leżąca i udało się dotrwać. Mało tego.. Mimo zagrażające porodu przedwczesnego urodziłam 3 dni po terminie. Także i taki psikus może być :)

Napisane na F3211 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Katerinka i jak tam?
Pajuinka mam nadzieję, że wszystkie skończymy Jak i Ty po terminie, albo chociaż w 38tc :)
Dziewczyny a mnie dziś pozwolono usiąść i wstać :-)!!! Wiecie jakia to frajda zjeść na siedząco :-) ale powiem wam też że takie dziwne uczucie w stopach. Rozleniwiły się już i takie jakby kucie czuć... Na razie mogę tylko koło łóżka chodzić, ale to już coś.
 
Hej,dziewczeta. Jestem w domu. Przebadano mnie pod katem ginekologicznym na jednej IP,na szczescie wszystko bylo w porzadku, po czym przyczyn zawrotow glowy i ogolnego zlego samopoczucia szukano na internie. Ekg, echo serca,krew,mocz,cisnienie okej. Szukano np. podwyzszonej krzepliwosci,na szczescie nie stwierdzono. .. zwrocono mi uwage,ze jestem faktycznie popuchnieta,co sama zauwazam od kilku dni. Jak bym znow dosrtala takich zawrotow glowy,to mam jechac na patole i zostac na obserwacji do rozwiazania...
Tak wiec najpewniej po prostu obciazenie koncowka ciazy. A moze maly faktycznie na cos uciska,jak sugeruje vixen. Moze dodatkowo stres,bo faktycznie przezywam ten ostatni tydzien ze szwem,martwie sie,zeby Maluszek byl zdrowy,w dodatku moja babcia,bardzo mi bliska, walczy z choroba od dluzszego czasu,co tez pewnie ma wplyw...
I wyszlabym super uspokojona,gdyby nie to,ze lekarka robiaca echo serca przyszla chora,nakaszlala na mnie,nakichala, skandaliczne ignoranctwo,mogla chociez maseczke nalozyc,skoro szla do ciezarnej... Jak sie zorientowalam,ucieklam z gabinetu,a teraz sie bede martwic,czy nie zarazila mnie niczym,czy nie pojde rodzic chora :(
 
Katierinka to dobrze że nic nie wykryli. Oby się nie stresować, a przynajmniej jak najmniej w takiej sytuacji jak opisujesz. Pocieszaj się faktem, że możesz czas spędzić w domu... :* już jesteś blisko końcówki więc musi być dobrze z maluszkiem i z Tobą. Jeśli się boisz przeziębienia to może zapobiegawczo jakąś Wit C, wapno, pij gorący sok z malin, mleko z miodem i czosnkiem. :) jak to mówią lepiej wcześniej :)
Oj dziewczyny powiem wam że dało mu to powera w ciągu dnia, z wieczora znów małego doła z tęsknoty złapałam bo przez video gadałam z mężem i córeczkę widziałam. Po cichu liczę, że na 30.01 mnie wypuszcza na roczek małej, ale boję się że się rozczaruję.
Poza tym to może jutro pozwolą dalej się ruszyć, chociaż za potrzeba... Zobaczymy :) dam znać.
 
reklama
Dziewczyny, naczytałam się dzisiaj różnych tekstów, próbując się dowiedzieć, czy ktoś udowodnił, że leżenie pomaga na nasze dolegliwości i dowiedziałam się ciekawej rzeczy.

Skurcze macicy, a nawet przedwczesna akcja porodowa, mogą być spowodowane odwodnieniem, co tłumaczy się tym, że w odwodnionym organizmie względne stężenie hormonów, m.in. oksytocyny, jest wyższe.

Pijcie dużo wody! Na pewno nie zaszkodzi.
 
Do góry