reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Przedłużające się bóle miesiączkowe w Twoim tygodniu ciąży moim zdaniem nie są normalne. Na Twoim miejscu szybko skonsultowałabym z lekarzem!
 
reklama
Niestety, nie wszyscy lekarze mierzą szyjki, i chodzi o pomiar USG dopochwowym. Mam znajoma, która w 30 tygodniu ciazy trafiła do szpitala bez szyjki, bo jej lekarz do tego czasu łaskawie nie zmierzył, a juz od kilku ładnych tygodni chodziła z brzuchem twardym jak kamień. Pisałam niedawno o niej, wszystko sie na szczęście dobrze skończyło.

Takie niskie odczuwanie ruchów wydaje mi sie, ze jest w normie.
 
@Slivka Czuję młodą w pęcherzu, odbycie, pachwinach i uciskającą na spojenie ostatnie kilka dni ale jak wczoraj położna sprawdzała to jeszcze jest dość wysoko.
W pierwszej ciąży Oliwka wstawiła mi się w kanał ponad miesiąc przed porodem. Nie jest to zwiastun wczesnego porodu.
Zobaczysz że donosisz do terminu spokojnie.
 
Niestety, nie wszyscy lekarze mierzą szyjki, i chodzi o pomiar USG dopochwowym. Mam znajoma, która w 30 tygodniu ciazy trafiła do szpitala bez szyjki, bo jej lekarz do tego czasu łaskawie nie zmierzył, a juz od kilku ładnych tygodni chodziła z brzuchem twardym jak kamień. Pisałam niedawno o niej, wszystko sie na szczęście dobrze skończyło.

Takie niskie odczuwanie ruchów wydaje mi sie, ze jest w normie.
Ojej, a lekarz mierzac ja ze tak to nazwe "manualnie" nie wyczul, ze ta szyjka sie skraca? zasugeruje mojemu ginekologowi, ze warto byloby te szyjke mierzyc ze wzgledu na skurcze. wybacz ale chyba nie cofnelam sie w tych konwersacjach na tyle daleko, zeby o kolezance przeczytac.
W pierwszej ciazy nie mialam ani razu miwerzonej szyjki. tylko wtedy nie meczyly mnie skurcze.
 
Slivka moja jest w kanale już dwa miesiące. Już nie da się główki zmierzyć bo jest tak nisko. Jak wkładałam luteine to czułam główkę na długość połowy palca.
We wcześniejszych ciążach nigdy mi nie mierzono szyjki usg dopochwowym bo nie mieli takiego sprzętu. Wszystko ręcznie i tylko mówili czy ok czy nie i co robić.
 
Pomiar USG dopochwowym jest lepszy, bo pozwala ocenić w całości długość szyjki i przede wszystkim stan jej ujścia wewnętrznego.
 
Pomiar USG dopochwowym jest lepszy, bo pozwala ocenić w całości długość szyjki i przede wszystkim stan jej ujścia wewnętrznego.
Rozuniem. no zasugeruje mu robienie pomiarow. zibaczymy co wyjdzie. di tej pory zawsze slyszalam "szyjka twarda uformowana i dluga. wejscie do kanalu zamkniete". teraz juz po naczytanie sie wszystkiego mam obawy co do takiego "recznego" pomiaru...
 
Na podstawie badania ginekologicznego lekarz jest w stanie powiedzieć sporo o szyjce, ale jednak z uwagi na ujście wewnętrzne, od którego zaczyna sie rozwarcie, wskazane jest dopochwowe.
 
Okej, teraz rozumiem. :) zobaczymy 12 co uda sie zdzialac w tym kierunku. Licze, ze wiele :) mam pytanie. czy to prawda, ze kroplowke z magnezem mozna podlaczyc dopiero po 22 tygodniu ciazy?
 
reklama
Do góry