reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Katerinka przy założeniu szwu miałaś szyjkę długości 19mm i rozwarcie na 5 mm? Czy po założeniu szwu coś się zmieiło?
Ja w dniu przyjęcie do szpitala tj. 5.10. miałam info, że moja szyjka ma długość 2,43 cm i rozwarcie wewnętrzne o długości 1,2cm. 14 października założyli mi szew i 17 pażdziernika wypisali do domu z info, że szyjka macicy długości 2,44cm i kanał zamknięty. 23 paździrnika a USG kotrolnym wyszło, żę nastąpiło ponowne rozwarcie i szyjki jest tylko około 1 cm i trzyma ją szew (rozwarcie jest do samego szwu). Ginekolog chce mi jeszcze założyć passer, że może coś pomoże.
Po założeniu miałam zalecenia od pani ordynator, że mam prowadzić oszczędny tryb życia, mogę czasami iść na krótki spacer. Spacery urządzałam tylko po domu, czyli wyjście do toalety, prysznic, przygotowanie posiłków, wyjście z domu do skrzynki na listy Teraz daruję sobie przygotowywanie posiłków, raczej jem coś na szybko, zostaje mi jeszcze wc i prysznik no i ta chwila pójścia do skrzynki na listy. Poza tym to cały czas leże. Jak leże na plecach to na udach trzymam komputer (oczywiscie pod nim mam poduszkę, aby nie miał bliskiego kontaktu z dzieckiem).

Ziemniaczek imponiujący jest twój brzuszek, gratuluję dotrwania do 40 tyg ;)
 
reklama
Julla a ty jak daleko jestes?? Który to tydzień?
Bel_ange to dobrze ze w szpitalu na kontroli byłaś to ważne, aby wiedzieć co i jak.

Słuchajcie nie wiem czy macie ale ja to polecam stół sniadaniowy. Ja mam jakiś stary plastikowy, ale z takim stolikiem wygodniej sie leży. Filmy można oglądać, generlanie dla mnie lepiej. Komputera nie lubię na kolanach trzymać.
1477553173-zmnz0g.jpeg



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
28 + 3 w tej chwili.
Ja komputera prawie nie włączam, ale jak już to kładę obok i leżę na boku. Używałam takiego stolika w poprzednich ciążach, rzeczywiście wygodne.
 
Ja tez tylko leze, tylko wc prysznic, jem w pozycji polsiedzacej w lozku, bo jak bardziej lezalam to zgaga mnir dopadala.. nawet w samochodzie leze jak jade do lekarza.

Julla, wlasnie, ktory Ty tydzien?? I jak Ci te wody odchodza?? W duzych ilosciach??

Bo ja mam takie wodniste uplawy mam tepapierki lakmusowe niby pokazuja ze nie wody ale strasznir mnir to dreczy..
 
Ja tez tylko leze, tylko wc prysznic, jem w pozycji polsiedzacej w lozku, bo jak bardziej lezalam to zgaga mnir dopadala.. nawet w samochodzie leze jak jade do lekarza.

Julla, wlasnie, ktory Ty tydzien?? I jak Ci te wody odchodza?? W duzych ilosciach??

Bo ja mam takie wodniste uplawy mam tepapierki lakmusowe niby pokazuja ze nie wody ale strasznir mnir to dreczy..
Adapi a jakie to papierki lakmusowe i gdzie je można kupić?
 
M
Adapi a jakie to papierki lakmusowe i gdzie je można kupić?


Moj ginekolog mi dal pare tych co oni sprawdzaja w szpitalu, takze niestety nie wiem gdzie mozna jr kupic, gdzies czytalam ze w aptekach lub skepach chemicznych. Ale kurcze zapomnilama zapytac czy jakas infrkcja lub globulki moga zmienic ph i zafalszowac wynik;/
 
adapali, wody mi odeszły u jednego z bliźniąt 7,5 tygodnia temu i od tej pory leżę w szpitalu. Tyle dobrego, że te skurcze też od razu mogę zgłosić, ale psychicznie jest to męczące. Wód jest dużo niestety, codziennie odpływają, z tym że u mnie są podbarwione krwią. One mają dość charakterystyczny zapach, nie jak śluz. Ale papierkiem można sprawdzić, w aptece są pewnie, choć ja nie używałam, w szpitalu stwierdzili, że to wody.

Infekcja chyba może zmienić wynik, gdzieś tak czytałam.
 
reklama
adapali, mogą. U mnie wręcz pierwszy poród zaczął się odejściem wód, a jakiekolwiek rozwarcie pojawiło się po kilku godzinach. W tym wypadku też, jak mnie badali 2 tygodnie temu, szynka była długa i zamknięta - ale skurczy wtedy nie miałam.
 
Do góry