reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki🥰

Meg01

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
2 Marzec 2021
Postów
127
Witam, bardzo chciałabym zostać mama bliźniaków❤️ czy jest na forum jakąś mama, której udało się zaplanować taką ciążę? Może jakieś sprawdzone porady?😊
 
reklama
Muszę Cię zasmucić. Ciąża to nie są zakupy w galerii handlowej. Tu nie masz wyboru płci, ilości czy koloru włosów. Wszystko jest dziełem genetyki. Tylko i wyłącznie. Jeżeli nie masz "predyspozycji" (np. dwa jajeczka w czasie owulacji) to żadne cudowne metody wynalezione w internetach tego nie zmienią. Żadna dieta, seks przez majtki przy pełni księżyca czy konkretna data poczęcia nie spowodują, że ciąża będzie bliźniacza.

Czasami serio nie wierzę jakie priorytety i wymagania mają dorosłe kobiety. Przyszłe mamy. Dlaczego nikt nie pyta o metody na zdrowe dziecko? Tylko o chłopca, blondyna lub trojaczki?
 
Czasami serio nie wierzę jakie priorytety i wymagania mają dorosłe kobiety. Przyszłe mamy. Dlaczego nikt nie pyta o metody na zdrowe dziecko? Tylko o chłopca, blondyna lub trojaczki?
wszystkie pytania o planowanie, suplementację, badania przed - to są pytania o metody na zdrowe dziecko :) większość kobiet naprawdę o tym myśli

co do tematu - ja planując dziecko modliłam się by to bliźniaki nie były :)
bo łatwość odchowania, bo więcej czasu dla jednego maluszka w tak krytycznym okresie rozwoju, bo ciąża obarczona mniejszym ryzykiem, bo mniejsze ryzyko porodu przedwczesnego…
 
Ja tez chciałam.
Ale ciąża to nie koncert życzeń wiec się nie udało.
Jedyne co pozostaje to jakas sztuczna metoda zapłodnienia i mieć nadzieje, ze się przyjmą dwa zarodki.
A tak to niestety, ale metody żadnej nie ma.
 
wszystkie pytania o planowanie, suplementację, badania przed - to są pytania o metody na zdrowe dziecko :) większość kobiet naprawdę o tym myśli
Bardzo możliwe. Ale czytając takie wątki odnoszę inne wrażenie. Wiadomo, większość ma jakieś preferencje. Ja też miałam. Ale, żeby szukać przepisu na konkretne dziecko? Wybacz, ale dla mnie to nie wygląda dobrze i raczej nie świadczy o dojrzałości. No ale moje zdanie 🙂
 
Bardzo możliwe. Ale czytając takie wątki odnoszę inne wrażenie. Wiadomo, większość ma jakieś preferencje. Ja też miałam. Ale, żeby szukać przepisu na konkretne dziecko? Wybacz, ale dla mnie to nie wygląda dobrze i raczej nie świadczy o dojrzałości. No ale moje zdanie 🙂
dokładnie to jest Twoje zdanie. Nie szukam przepisu na konkretne dziecko ale szukam pomocy żeby mieć więcej niż jedno dzieciątko. Nie musisz się wypowiadać jakie jest Twoje zdanie odnośnie mojego postu. Pytanie było o planowanie mnogiej ciazy. Nie masz pojęcia przez co przechodzimy z mężem od kilku lat starań i straty. Prawdopodobnie jeżeli kiedy kolwiek będę w ciąży to będzie to jeden jedyny raz. Całe życie marzyłam o dużej rodzinie więc to może być jedyna szansa na rodzeństwo, na pewne spełnienie. Dlatego jeżeli jest jakakolwiek sposób na zwiększenie szansy na rodzenstwo to szukam, pytam. Oczywiście jak zajdę w ciążę to i tak będę najszczęśliwsza na świecie jeżeli się uda nie zależnie od tego czy to będzie jedno dzieciątko czy więcej, dziewczynka czy chłopczyk❤️
 
dokładnie to jest Twoje zdanie. Nie szukam przepisu na konkretne dziecko ale szukam pomocy żeby mieć więcej niż jedno dzieciątko. Nie musisz się wypowiadać jakie jest Twoje zdanie odnośnie mojego postu. Pytanie było o planowanie mnogiej ciazy. Nie masz pojęcia przez co przechodzimy z mężem od kilku lat starań i straty. Prawdopodobnie jeżeli kiedy kolwiek będę w ciąży to będzie to jeden jedyny raz. Całe życie marzyłam o dużej rodzinie więc to może być jedyna szansa na rodzeństwo, na pewne spełnienie. Dlatego jeżeli jest jakakolwiek sposób na zwiększenie szansy na rodzenstwo to szukam, pytam. Oczywiście jak zajdę w ciążę to i tak będę najszczęśliwsza na świecie jeżeli się uda nie zależnie od tego czy to będzie jedno dzieciątko czy więcej, dziewczynka czy chłopczyk[emoji3590]
Niestety mnogiej ciąży nie da się zaplanować, nie ma sposób jak począć bliźniaki. Piszesz, że długo starasz się o dziecko więc chyba wiesz, że ciąża to jednak złożony proces i nie jest tak jak zaplanujemy sobie w głowie :)
 
dokładnie to jest Twoje zdanie. Nie szukam przepisu na konkretne dziecko ale szukam pomocy żeby mieć więcej niż jedno dzieciątko. Nie musisz się wypowiadać jakie jest Twoje zdanie odnośnie mojego postu. Pytanie było o planowanie mnogiej ciazy. Nie masz pojęcia przez co przechodzimy z mężem od kilku lat starań i straty. Prawdopodobnie jeżeli kiedy kolwiek będę w ciąży to będzie to jeden jedyny raz. Całe życie marzyłam o dużej rodzinie więc to może być jedyna szansa na rodzeństwo, na pewne spełnienie. Dlatego jeżeli jest jakakolwiek sposób na zwiększenie szansy na rodzenstwo to szukam, pytam. Oczywiście jak zajdę w ciążę to i tak będę najszczęśliwsza na świecie jeżeli się uda nie zależnie od tego czy to będzie jedno dzieciątko czy więcej, dziewczynka czy chłopczyk❤️
Skoro długo się starasz, to chyba wiesz sporo na temat samego "zajścia". To nie jest tak, że chcę bliźniaki lub trojaczki, zagotuje magiczny wywar w kotle i bum gotowe. Jedynie procedura in vitro i "podanie" dwóch zarodków (ale tu są pewne normy, które trzeba spełnić) daje szansę na bliźnięta.

Odnośnie wypowiadania własnego zdania. Niestety, to jest forum i mam do tegoro prawo. Czy Ci się to podoba czy nie 🙂
 
dokładnie to jest Twoje zdanie. Nie szukam przepisu na konkretne dziecko ale szukam pomocy żeby mieć więcej niż jedno dzieciątko. Nie musisz się wypowiadać jakie jest Twoje zdanie odnośnie mojego postu. Pytanie było o planowanie mnogiej ciazy. Nie masz pojęcia przez co przechodzimy z mężem od kilku lat starań i straty. Prawdopodobnie jeżeli kiedy kolwiek będę w ciąży to będzie to jeden jedyny raz. Całe życie marzyłam o dużej rodzinie więc to może być jedyna szansa na rodzeństwo, na pewne spełnienie. Dlatego jeżeli jest jakakolwiek sposób na zwiększenie szansy na rodzenstwo to szukam, pytam. Oczywiście jak zajdę w ciążę to i tak będę najszczęśliwsza na świecie jeżeli się uda nie zależnie od tego czy to będzie jedno dzieciątko czy więcej, dziewczynka czy chłopczyk❤️
życzę Ci żebyś bliźniaki urodziła ale na litość boska …. Dorosła kobieta pyta o “ przepis“ na bliźniaki 🤭😱🙈. Dokąd ten świat zmierza…
 
reklama
dokładnie to jest Twoje zdanie. Nie szukam przepisu na konkretne dziecko ale szukam pomocy żeby mieć więcej niż jedno dzieciątko. Nie musisz się wypowiadać jakie jest Twoje zdanie odnośnie mojego postu. Pytanie było o planowanie mnogiej ciazy. Nie masz pojęcia przez co przechodzimy z mężem od kilku lat starań i straty. Prawdopodobnie jeżeli kiedy kolwiek będę w ciąży to będzie to jeden jedyny raz. Całe życie marzyłam o dużej rodzinie więc to może być jedyna szansa na rodzeństwo, na pewne spełnienie. Dlatego jeżeli jest jakakolwiek sposób na zwiększenie szansy na rodzenstwo to szukam, pytam. Oczywiście jak zajdę w ciążę to i tak będę najszczęśliwsza na świecie jeżeli się uda nie zależnie od tego czy to będzie jedno dzieciątko czy więcej, dziewczynka czy chłopczyk❤️
Więc lepiej nie planuj ciąży bliźniaczej. To większe ryzyko poronienia, komplikacji, skrajnego wcześniactwa i kalectwa.
 
Do góry