reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bielsko-Biała i okolice:)

Dziękuję za komplementy w imieniu Emilki:tak:

Sandra wstępnie mam mieć tą obronę 3 grudnia, mam nadzieję że się odbędzie...

Życzę wszystkim udanych imprez andrzejkowych, bawcie sie dobrze i wypijcie za zdrowie naszych dzieciaczków:laugh2:

I jeszcze jedna fotka z dzisiejszego spacerku (jakość troche nie teges bo z telefonu)
 
reklama
Hej dziewczynki ale tutaj ruch już nie pamiętam kiedy tyle czytałam dobrze że są nowe nowe dziewczyny bo raźniej.
Ja w ciąży byłam u dr Balisia na 4d 150zł z płytką dvd super polecam.
Wczoraj znów cały dzionek u rodziców spędziłam mała spała na polku byłam na spacerze poszłyśmy z siorą po siostrzenice do przedszkola Nati weszła i wyjść nie chciała i też teraz woła ze chce do przedszkola. Ciekawe czy w przyszłym roku też będzie taka chętna.
Mąż cały czas sypie trutki na myszy jedzą jak głupie ale jeszcze żadna nie padła na widoku, mam nadzieje ze je wytepi bo ja serce w gardle.
Dziś idzie na popołudnie do roboty jutro też wiec mam lekki sajgon wieczorkiem bo wykąpać je obydwie to graniczy z cudem no ale może się uda bo mała coraz grzeczniejsza wieczór.
Miłego dzionka życze i tym które udają sie na imprezki to bawcie się dobrze
 
Witam sobotnio :-):-):-)

Do 17:00 w pracy, potem odrosty musze zrobic i wieczorem, a raczej poznym wieczorem (bo mala musi najpierw zasnac :tak:) wybywamy na Elvisa ;-):-D;-)

Brandy, dam wieczorkiem znac o ktorej wyjdziemy,ok? Mam nadzieje, ze dolaczysz :tak::-)

Cath, to udanej imprezy imieninowej zycze :tak::-) Kiedy robisz? Dzisiaj?

Agatka, to jeszcze raz gratulacje :tak::-) Planowaliscie czy mala slodka wpadeczka? ;-):-) Pewnie w lipcu bedziesz rodzic. Super!

Kinia, spokojnych jazd, a wieczorem mega odlotowej imprezy w Rogatej :tak::-D:tak:Wyszalej sie za wsze czasy! :tak::-):tak:

Kunek, Twoja Emilka jest naprawde cudna :tak::-) A zdrowko na pewno wypijemy :-D Trzymam kciuki, ze jednak obrona sie odbyla w terminie :tak:

Mery, tez jestem ciekawa czy moja Sara jak rzeczywiscie bedzie miala chodzic do przedszkola bedzie taka chetna jak teraz ;-):-D
Nie boisz sie przy malych dzieciach sypac trutek na myszy w mieszkaniu? Powiem szczerze, ze ja bym sie bawala, bo maluch w kazdy kat wejdzie...Mam nadzieje, ze wytepicie paskudztwa :baffled::tak:

Milego dnia! :tak:
 
Jestem pewna że nie ruszą tego bo to miejsce niedostępne my zeby tam wejść musimy stawać na schodach a i tak jest kiepsko wiec idzie w ruch drabinka tak wiec dzieci są bezpieczne jeśli chodzi o trutki bardziej sie bałam ze łaziły mi po domu ale mąż odkurzał dzisiaj wszystkie zakamarki i zero śladów i myśle że raczej jak pies łazi po domu to nie miały by odwagi tak sobie tłumacze bo mam pietra i jak chodze koło tego schowka to mam gęsią skórke. No ale od rana nic nie słychać
Teraz jestem sama z dziewczynkami chłop w pracy a mnie już cholera bierze bo mała nie chce spać a jak jest niewyspana to póxniej nie może zasnąć wieczór Natka cały czas jeczy normalnie mam dość tez bym się wybrała na jakąś impreze, aż wam zazdroszcze
 
Ledwo żyję po wczorajszym :cool2: Masakra :-D Więcej nie piję w takich ilościach:eek:
Na szczęście już dochodzę do siebie. Dobrze,że Oliwcia z dziadkami wczoraj do Wisły pojechała więc trochę sobie pospałam ;-) A jak dzwoniłam to "Mama tesknie za tobo" :-D Słodzinka. I nawet udało im się bałwana ulepić,ale już dzisiaj się rozpuścił.
Mery a nie masz kogoś kto by posiedział z dziewczynkami a Ty byś wyskoczyła gdzieś? Kombinuj bo ile można też tak w domu siedzieć. Zrób coś dla siebie ;-)
Miłego dzionka
 
Kinia jeszcze nie moge za bardzo wyjść bo Patka jest na cycku a butli za bardzo nie chce jeść a mam zamiar ją pokarmić jeszcze do 6 mcy ale później nie ma mocnych zostawiam dzieci siostrze już jej zapowiedziałam i idziemy z mężem na imprezke tylko właśnie najgorszy ten 2 dzień żeby dojść do siebie bo z dwójka na kacu to nie teges a tobie współczuje nie cierpie bólu głowy po piciu
A reszta jeszcze chyba na imprezce ze nikt sie nie odzywa, my wróciliśmy od teściów szybkie imieninki a teraz mąż pali w piecu zeby mi dupka nie zmarzła wieczór a on biedaczek do roboty no cóz ktoś musi zarabiać zebym mogła siedzieć z dzieciaczkami w domku
 
Witajcie dziewczyny:) Właśnie walcze od trzeciej z moją Emilką żeby wkońcu zasnęła. A się biedulka dziś namęczyła. wieczorem złapała znowu kolke i przez 3godziny płakała;/, później ją umyłam, to po kąpanku tak jej się zasnęło, że spała od 21 do 3:) szok!!!
W piątek byłam z małą na badaniu słuchu i usg bioderek.Słuch w porządku a z bioderkami to musimy z małą trochę poćwiczyć i mamy przyjść za 6-8tyg.
W weekend znowu miałam nalot gości, fajnie przynajmniej coś sie dzieje bo praktycznie siedąc cały czas w domku to można zwariować. Zawsze gdzieś biegałam, a teraz to max na 3 godz mogę się gdzieś wyrwać, pod warunkiem, że Emi śpi.
nono ale ruch się zrobił faktycznie na forum:) aż miło
uf chyba mi się wkońcu udało (Emi zasnęła na cycu:)
no to teraz zabieram się za odrabianie zaległości:)
 
Nie przetrwam mezczyzny ;-)
Piszecie ze prod w Esculapie jest ok, tak sie zastanawiam czy czasem sie teraz tam nie wybrac ale troche sie boje ze wzgledu na to ze slyszalam, iz lepiej jest rodzic w szpitalu bo jest duzo lepiej wyposazony w razie jakis komplikacji. Ktos mi keidys opowiadal o przypadku gdzie wystaplily komplikacje i mateke w trakcie porodu karetka przewozili do szpitala:baffled: nie mam pojecia czy jest to prawda, slyszalyscie o czyms takim?
Wydawalo mi sie ze w Esculapie na drugi dzien po porodzie wypuszczaja a tu oolivia pisze ze dwa dni lezala, to byl glowny powod dzieki ktoremu w ogole rozwazalam mozliwosc porodu w tej klinice bo ja strasznie ciezko znosze szpitale:-( ale chyab jestem w bledzie, wiec musze dobrze sie jeszcze zorienotwac na ten temat, mam jeszcze troche czasu;-) ale ja lubie miec wszystko zaplanowane;-):sorry:
Ja miałam podobne obawy, dlatego tak późno zdecydowałam się na poród w eskulapie (w dniu tp,a 3 dni później tam urodziłam:)
Co do sprzetu to mają praktycznie taki sam jak w bielskich szpitalach. A tego co mi mówili to jedynie w przypadkach ekstremalnych wiozą do specjalistycznej kliniki. Słyszłam o przypadku że matke z dzieckiem w nocy karetką zawozili do kliniki na śląsku, bo dzidziuś miał jakąś poważną wade serca.
W klinice musisz spędzić minimum 48godzin, i jak jest wszystko w porządku i czujesz się na siłach to możesz po tym czasie iść do domu. Ja akurat urodziłam o 6.30 wiec 1.11.08 po 10 byłam już w domku z małą.

Jasne masz czas wiec możesz się zastanawiać i rozważać za i przeciw Oliwia cały czas mówiła że idzie do Wojewódzkiego a wylądowała w Esculapie.
małe sprostowanko hehe no nie do wojewódzkiego ale do wyspiańskiego;)

Witajcie dziewczyny :) Emilka leży w wózku i bawi sie misiami grzechotkami, więc mam chwile dla siebie :-)
olivia gratuluję Emilki, niech zdrowo rośnie i przynosi samą radość. Moim porodem również zajmował sie dr Manderla, tylko że u mnie skończyło się na cc.
Muszę Wam powiedzieć że w środę 3 grudnia mam zaległą obronę mojej pracy licencjackiej:tak: trzymajcie za mnie kciuki, jak się uda to jeszcze w tym roku zapiszę się na magisterke wstecz, żeby nie tracić roku ;-)
no Maderla świetny był i miło go wspominam. Do tej pory pamiętam jak już mówiłam ze nie dam rady przy porodzie a on do mnie hasło :"teraz to nie dyskutuj ze mną tylko przyj:)" ale pomogło.
trzymam kciuki za obronę, jeh ja sie muszę wziąźć za dalsze pisanie mojej mg i za dyplom, ale przy malutkiej to troche teraz ciężko, dni mi tak teraz lecą jak woda z kranu.;/ i pojechać na uczelnie bo byłam tylko raz w październiku,a nie robie sobie dziekanki, wiec oboronę będę miała w terminie z resztą roku.
Ale nie wiem jak się narazie mam tam wyrwac z małą;/


Co do opinii o Eskulapie, ja złych nie słyszałam, jedynie jakieś ploty tego rodzaju, że kogoś stamtąd musieli wywozić karetką na sygnale. Moim zdaniem nie ma co wierzyć w niesprawdzone historie, jedynie jeśli ktoś faktycznie osobiscie spotkal się z takim przypadkiem. Ale czy w szpitalu nie zdażają się jakieś dziwne historie? Wszędzie może sie coś zdarzyć, w koncu poród to jedna wielka niewiadoma. mogę wymienić z 10 moim znajomych i kilka osob z rodziny, które w Eskulapie rodzily i są zadowole. Ja się rownież do nich zaliczam. Dodatkowo znam kilka osob, które doslownie tydzien przed porodem się zdecydowaly na klinikę i są zadowolone. Oczywiscie kazdy powinien indywidualnie zadecydować, ale nie ma się co sugerować niesprawdzonymi opiniami.

Ja osobiscie od razu wiedzialam, że tam pojde. Nawet nie rozważałam porodu w szpitalu, bo się za dużo nasluchalam nieciekawych historii o wojewodzkim i wyspianskim. Ale oczywiscie są tez osoby zadowolone ze szpitali, wiec nie mozna mowic ze tam jest zle. Dla mnie takze przemawiającym plusem jest znieczulenie do porodu, ktore mozna otrzymac w Eskulapie bez problemu, a w szpitalu mozna pomarzyć.
Dokładnie znieczulenie boskie:)
Ja mam znajomą rodziła w Eskulapie prawie 5 lat temu i wtedy płaciło się tam 100zł(a w szpitalu parę stówek za połozną) i były 1-2porody dziennie, a teraz płaci się tam 400zeta a jest 6-7 porodów na dzień, więc o czymś to świadczy:)

Witam,
Jestem nowa mogę się dołączyc??
Witaj zapraszam:)śmiało pisz co u Ciebie.
 
Prychatka - heeh to będzie smakosz z Dominiczka, szybko wprowadzasz nowe jedzonko, z tego co mi mówili to jak się karmi piersią to do 6 mc powinno się tylko na mleczku jechać, no ale opini jest sporo:)

Mery - ja tam się myszek nie boje, ale wiem jak może denerwować takie szuranie i szmeranie gryzonia w nocy

Sandra - a gdzie to takie fajne przedszkole? mnie tu ludzie straszą,
że dziecko się powinno zapisywać zaraz po urodzeniu do przedszkola bo potem to miejsc nie bedzie;/
chętnie bym się wybrała na takie kinder party, ale moja niunka jeszcze za malutka;(

Brendy - Amelka prześlicza, wogole jesteście cudowne i ślicznie razem wygladacie, mamusiowanie Ci służy.
heh no to w tym samym dniu byłyśmy z pociechami na bioderkach, też byłam w piątek ciekawe czy też w tym samym miejscu?

Kunek
- Emilka też prześliczna:) i bajerancko się śmieje:)

Kinia - heh to nieźle zabalowałaś, hehe teraz kacuś męczy:)

hehe ale się rozpisałam juz 6 rano, nawet nie opłaca mi się kłaść bo za chwilę mężuś wstaje do pracy, a potem Emi mi zrobi pobudke na cyca:)
 
reklama
Oliwia Ty spać nie możesz ja zasypiam odrazu jak moja zaśnie trzeba korzystać z kazdej chwili bo w dzień nie ma szans na chwilke legnąć bo Nati staje wtedy na uszach.
Mąż jednak zamknął sklep wczoraj i poszlismy do teściów na imieniny a teraz żałuje że nie poszedł do pracy bo ledwo żyje dobrze mu tak mógł mnie słuchać nie?
 
Do góry