reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta HCG Spadek

No ale to pretensje możesz mieć trochę do siebie . Już w 5-6 tyg robi się pierwsze usg żeby sprawdzic czy ciąża umiejscowiona jest prawidłowo , potem 7 tydzień serduszko potem to już prenatalne … czemu sobie tego nie dopilnowałas ? Nie byłaś ciekawa czy sugerowałas się tylko Betą ?
Tak jak już mówiłam, to moja pierwsza ciąża i jestem zielona w temacie badań.. Byłam u lekarza pierwszy raz już właśnie w 5-6 tygodniu ciąży. Jedyne co wtedy zrobił to skierował mnie na pierwsze hcg, morfologie ogólną, mocz. Skoro jest lekarzem, prowadzi wiele kobiet to raczej proste, że polegałam na nim i myślałam że wie co robi.

Wychodzi na to, że więcej dowiedziałam sie z forum w ciągu dwóch dni niż od lekarza w ciągu 4-5 tygodni..
 
reklama
Tak jak już mówiłam, to moja pierwsza ciąża i jestem zielona w temacie badań.. Byłam u lekarza pierwszy raz już właśnie w 5-6 tygodniu ciąży. Jedyne co wtedy zrobił to skierował mnie na pierwsze hcg, morfologie ogólną, mocz. Skoro jest lekarzem, prowadzi wiele kobiet to raczej proste, że polegałam na nim i myślałam że wie co robi.
Ja nie wiem gdzie Ty trafiłaś …
Jeśli się zgłosiłaś z podejrzeniem ciąży do lekarza to pierwsze co powinien zrobić to usg . Nawet jeśli była młoda to po endometrium powinien już zauważyć ze coś się dzieje . Jesteś młoda ? Nie miał cię kto pokierować ? Mama ? Ciotka ? Znajome ? Kurde takie rzeczy się zdarzają jeśli kobieta zupełnie nie przypuszcza ze może byc w ciąży ale nie w takim przypadku . Dla mnie to nie pojęte - bo jakby mi na 1 badaniu nie zrobiłby usg (mówiłaś ze byłaś w 5-6tyg)odrazu bym mu podziękowała . Zmien lekarza i poinformuj się dokładnie co i kiedy jakie badania się robi … trzymam kciuki żeby było wszystko ok
 
Teraz to i ja się zmartwiłam gdzie trafiłam..
Mam 21 lat, mama wiekowa już nie pamięta jak była prowadzona jej ciąża. Choć stara się mnie wspierać nie potrafiła mi odpowiedzieć na wiele pytań. Moje rówieśniczki raczej głównie jeszcze samotne albo mają odległe plany jeśli chodzi o dzieci.
Dziękuję za wszystkie rady i informacje. Jutro dam znać co i jak.
 
Będę mieć dopiero jutro. O spadku dowiedziałam się we wtorek i od tamtej pory szukam możliwej odpowiedzi bo lekarz odrazu stwierdził, że skoro hcg spadło to ciąża przestała się rozwijać.
Radzę zmienić lekarza. W tym tygodniu beta może spadać. U mnie też tak było. Ciąża nie przestała się rozwijać, w tej chwili biega koło mnie 3-latka.
 
Radzę zmienić lekarza. W tym tygodniu beta może spadać. U mnie też tak było. Ciąża nie przestała się rozwijać, w tej chwili biega koło mnie 3-latka.
Takie wiadomości trochę mnie uspokajają, ale martwią mnie rzeczywiście w kwestii tego gdzie ja trafiłam 😦
 
Też się zdziwiłam, ale kazał przyjść w piątek. A przez ten odstęp czasu wariuję. Wolałabym odrazu wiedzieć na czym stoję. Zostało mi czekać do jutra.
Ja bym na Twoim miejscu poszukała lekarza, który zrobi USG jeszcze dziś. Ja betę zbadałam z własnej głupty właśnie koło 9 TC. Lekarz powiedział, że szkoda nerwów i żebym na przyszłość nie robiła żadnych badań na własną rękę. Po 9 TC beta może spadać i to naturalne.
 
Takie wiadomości trochę mnie uspokajają, ale martwią mnie rzeczywiście w kwestii tego gdzie ja trafiłam 😦
Nie przejmuj się tym. Po prostu zmień lekarza. Nic złego nie zrobiłaś. Po to się idzie do specjalisty, żeby on prowadził ciążę, podjął leczenie, postawił diagnozę. Ginekolog zalecił tak, a nie inaczej to wyszłaś z założenia, że tak powinno być. Nie każdy musi od razu diagnozować się przed wizytą w internecie. I nie ma co sobie teraz robić wyrzutów z powodu niewiedzy.

Zrób rozeznanie, który ginekolog dobrze prowadzi ciążę i zapisz się do niego 🙂
 
Ja bym na Twoim miejscu poszukała lekarza, który zrobi USG jeszcze dziś. Ja betę zbadałam z własnej głupty właśnie koło 9 TC. Lekarz powiedział, że szkoda nerwów i żebym na przyszłość nie robiła żadnych badań na własną rękę. Po 9 TC beta może spadać i to naturalne.
Chciałabym jeszcze dziś to zrobić ale mam drugą zmianę w pracy.. Ale jutro rano siadam i szukam kogoś bardziej kompetentnego kto przyjmie mnie od ręki i zrobi USG.
 
Nie przejmuj się tym. Po prostu zmień lekarza. Nic złego nie zrobiłaś. Po to się idzie do specjalisty, żeby on prowadził ciążę, podjął leczenie, postawił diagnozę. Ginekolog zalecił tak, a nie inaczej to wyszłaś z założenia, że tak powinno być. Nie każdy musi od razu diagnozować się przed wizytą w internecie. I nie ma co sobie teraz robić wyrzutów z powodu niewiedzy.

Zrób rozeznanie, który ginekolog dobrze prowadzi ciążę i zapisz się do niego 🙂
Dziękuję ❤️ Tak właśnie zrobię 😊
 
reklama
Dodam jeszcze, że ja od tego mojego nieszczęsnego wyniku bety jeszcze tego samego dnia byłam u swojego lekarza na USG. Ale ja chodziłam prywatnie.
Oprócz morfologii i badania moczu i glukozy na czczo, powinnaś jeszcze mieć zrobione badanie na WR, tarczycę, Zapalenie wątroby typu B i C, różyczkę, toksoplazmozę (3 razy w trakcie całej ciąży, po jednym badaniu w każdym trymestrze), cytomegalię, grupę krwi, HIV (dwa razy). Cytologię też. W późniejszym czasie krzywą cukrowa.

Jeśli o czymś zapomniałam, to niech mnie ktoś poprawi.
 
Do góry