reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta HCG Spadek

Dziękuję ❤️ Tak właśnie zrobię 😊
Też jestem w 10tygodniu ciąży, dokładnie 10+4. Pierwsze usg miałam w 4tc+6 żeby sprawdzić czy pęcherzyk jest w dobrym miejscu, potem 6+1 był już zarodek z serduszkiem. Dzisiaj idę na moje 12-te usg😅 ale u mnie częstotliwość usg to swoista anomalia. Trafiłam między 6 a 9tygodniem ciąży do szpitala i tam miałam usg co kilka dni. Zmień tego lekarza bo tylko Cię straszy a nawet nie spojrzał jak to wygląda na usg. Będę trzymać kciuki, żeby się okazało, że wszystko jest w porządku 🧡
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Też jestem w 10tygodniu ciąży, dokaldnie 10+4. Pierwsze usg miałam w 4tyg+6 żeby sprawdzić czy pęcherzyk jest w dobrym miejscu, potem 6+1 był już zarodek z serduszkiem. Dzisiaj idę na moje 12-te usg😅 ale u mnie częstotliwość usg to swoista anomalia. Trafiłam między 6 a 9tygodniem ciąży do szpitala i tam miałam usg co kilka dni. Zmień tego lekarza bo tylko Cię straszy a nawet nie spojrzał jak to wygląda na usg. Będę trzymać kciuki, żeby się okazało, że wszytsko jest w porządku 🧡
Dziękuję, dziękuję i dziękuję ❤️ Wszystkie jesteście naprawdę niesamowite i pomocne ❣️ Cieszę się, że trafiłam tutaj i mogłam zaczerpnąć odpowiedniej wiedzy i przy okazji trochę się uspokoić 😇
 
Dodam jeszcze, że ja od tego mojego nieszczęsnego wyniku bety jeszcze tego samego dnia byłam u swojego lekarza na USG. Ale ja chodziłam prywatnie.
Oprócz morfologii i badania moczu i glukozy na czczo, powinnaś jeszcze mieć zrobione badanie na WR, tarczycę, Zapalenie wątroby typu B i C, różyczkę, toksoplazmozę (3 razy w trakcie całej ciąży, po jednym badaniu w każdym trymestrze), cytomegalię, grupę krwi, HIV (dwa razy). Cytologię też. W późniejszym czasie krzywą cukrowa.

Jeśli o czymś zapomniałam, to niech mnie ktoś poprawi.
Ja do tego zestawu mam jeszcze mycoplasmy/ureaplasmy i chlamydie.
 
Teraz to i ja się zmartwiłam gdzie trafiłam..
Mam 21 lat, mama wiekowa już nie pamięta jak była prowadzona jej ciąża. Choć stara się mnie wspierać nie potrafiła mi odpowiedzieć na wiele pytań. Moje rówieśniczki raczej głównie jeszcze samotne albo mają odległe plany jeśli chodzi o dzieci.
Dziękuję za wszystkie rady i informacje. Jutro dam znać co i jak.

W pierwszą ciążę zaszłam na studiach mając 23 lata, jako pierwsza z grupy i jedyna wśród moich rówieśniczek, z mamą nigdy w życiu na żadne tematy okołoseksowe nie rozmawiałam, ale od ujrzenia dwóch kresek na teście czytałam wszystko o ciąży, co mi w ręce wpadło, wykupowałam w kiosku całe zapasy gazet dla mamuś i od razu się zarejestrowałam na forum, żeby pytać, szukać i czytać, bo byłam tak samo zielona, jak Ty :)

Teraz już nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, mam nadzieję, że szybko znajdziesz godnego następcę swojego "ginekologa" :)
 
W pierwszą ciążę zaszłam na studiach mając 23 lata, jako pierwsza z grupy i jedyna wśród moich rówieśniczek, z mamą nigdy w życiu na żadne tematy okołoseksowe nie rozmawiałam, ale od ujrzenia dwóch kresek na teście czytałam wszystko o ciąży, co mi w ręce wpadło, wykupowałam w kiosku całe zapasy gazet dla mamuś i od razu się zarejestrowałam na forum, żeby pytać, szukać i czytać, bo byłam tak samo zielona, jak Ty :)

Teraz już nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, mam nadzieję, że szybko znajdziesz godnego następcę swojego "ginekologa" :)
Ja o forum dowiedziałam się dopiero we wtorek w poszukiwaniu odpowiedzi. Wczoraj postanowiłam dołączyć i zapytać.

Jeśli nie daj Boże coś pójdzie nie tak teraz będę wiedzieć jak wszystko powinno wyglądać w kwestii badań i wizyt..
Choć liczę na to, że jednak wszystko będzie dobrze bo bardzo cieszyliśmy się z Chłopakiem na wieść o ciąży. Nie dopuszczaliśmy myśli, że coś może być nie tak. 😊
 
Dziewczyny aktualizuje! Zdrowa ciąża ❣️ Okazało się nawet, że starsza o 2 tygodnie i jest już 11t i 3d. Najwidoczniej moja ostatnia miesiączka nie była wcale miesiączką a plamieniami 🤔 Serduszko bije, wszystko jest w porządku 💕 Dziękuję Wam wszystkim raz jeszcze za wsparcie i pomoc 😇
 
reklama
Dziewczyny aktualizuje! Zdrowa ciąża ❣️ Okazało się nawet, że starsza o 2 tygodnie i jest już 11t i 3d. Najwidoczniej moja ostatnia miesiączka nie była wcale miesiączką a plamieniami 🤔 Serduszko bije, wszystko jest w porządku 💕 Dziękuję Wam wszystkim raz jeszcze za wsparcie i pomoc 😇
Super, gratuluję! ❤️ Ten lekarz niepotrzebnie Cie straszył, nie rozumiem czemu od razu usg nie robił, wszystko byłoby jasne a Ty nie musiałabyś się tak stresować. To już za chwilkę będziesz miała prenatalne🙂
 
Do góry