reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Becikowe po okazaniu zaswiadczenia od ginekologa

Ja co prawda nie dostałam becikowego, ale nie mogę słuchać kobiet, które wielkie halo robią teraz,bo dowiedziały się o ciąży w 12, 14 tyg, ale przeciez jeśli od tamtego czasu chodziły regularlnie do lekarza to czym się martwią?! i tak druk wypełnia się na koniec, czyli wezmą ten papierek i poproszą lekarza prowadzącego o wpisanie, że były na badaniu w każdym z 3 trymestrów. Nie wierzę żeby normalny lekarz i taki co kobietę rzeczywiście prowadził (nawet od tego 14 tyg) robił problem z wypisaniem tego druczku.
 
reklama
Ja co prawda nie dostałam becikowego, ale nie mogę słuchać kobiet, które wielkie halo robią teraz,bo dowiedziały się o ciąży w 12, 14 tyg, ale przeciez jeśli od tamtego czasu chodziły regularlnie do lekarza to czym się martwią?! i tak druk wypełnia się na koniec, czyli wezmą ten papierek i poproszą lekarza prowadzącego o wpisanie, że były na badaniu w każdym z 3 trymestrów. Nie wierzę żeby normalny lekarz i taki co kobietę rzeczywiście prowadził (nawet od tego 14 tyg) robił problem z wypisaniem tego druczku.

tez tak mysle, szczególnie, ze tych, które dowiedziały się o ciąży w 12 tyg jest bardzo mało
 
wracając jeszcze do tego zaświadczenia, które ma wystawić lekarz, że się od 10tc było pod jego kontrolą to mam pytanie. jestem zmuszona zmienić lekarza prowadzącego w związku z przeprowadzką. czy on powienien mi wystawić takie zaświadczenie teraz (22tc), czy wystawi mi je ten następny na podstawie karty ciąży? czy ktoś już był w podobnej sytuacji?
 
dzięki za odpowiedź. teraz podobno ma być jakaś 'amnestia' na 2 lata i wystarczyć ma zaświadczenie, że się było u lekarza chociaż raz. może w takim razie nie będę musiałą załatwiać tego zaświadczenia od poprzedniego lekarza (musiałabym zapłacić za wizytę tylko po to, żeby je dostać). czy ktoś już wie coś więcej na ten temat? od kiedy to będzie obowiązywało?
 
Hej a w ogóle to jak załatwiać to becikowe? gdzie się udać i kiedy? Dopiero po narodzinach dziecka?? Bo ja jestem w drugim miesiącu ale nie bardzo wiem co robić... Pozdrawiam
 
Hej a w ogóle to jak załatwiać to becikowe? gdzie się udać i kiedy? Dopiero po narodzinach dziecka?? Bo ja jestem w drugim miesiącu ale nie bardzo wiem co robić... Pozdrawiam

Becikowe załatwiasz w MOPSie, już po porodzie. Masz na to 12 miesięcy. Musisz dostarczyć kilka papierków m.in pesel dziecka ( na który trochę się czeka)i to nieszczęsne zaświadczenie od lekarza.

Powiem ci tak to jeszcze nic pewnego...dopiero w tym tygodniu projekt ma trafic do sejmu, a tam się schodzi...po za tym to takie gadanie, a nie konkrety. Rząd chciał oszczędzić na beciku więc ten projekt ma spore szanse na odrzucenie.

Zgadza się- dziś rozmawiałam o tym w MOPSie. Póki co trzeba mieć zaświadczenie od lekarza. Druki są w MOPSie. Tak przynajmniej jest w moim mieście. Najlepiej zadzwonić i zapytać o szczegóły.
 
Becikowe załatwiasz w MOPSie, już po porodzie. Masz na to 12 miesięcy. Musisz dostarczyć kilka papierków m.in pesel dziecka ( na który trochę się czeka)i to nieszczęsne zaświadczenie od lekarza.
u nas peselu nie trzeba mieć :no: wpisuje się datę urodzenia dziecka :tak:
Hej a w ogóle to jak załatwiać to becikowe? gdzie się udać i kiedy? Dopiero po narodzinach dziecka?? Bo ja jestem w drugim miesiącu ale nie bardzo wiem co robić... Pozdrawiam

po urodzeniu dziecka idziesz do ginekologa po zaświadczenie :tak:i całą resztę te załatwiasz później :tak:
 
Ostatnia edycja:
U mnie trzeba mieć pesel. I tak samo było 3 lata temu jak urodziłam pierwsze dziecko. Może to zależy od miasta ale u nas bez tego nic nie załatwisz. Dziś potwierdzono mi to w MOPSie.
 
Jakieś kilkanaście dni temu słyszałam, że mają zmienić się przepisy odnośnie becikowego.
Pani Minister Zdrowia Ewa Kopacz mówiła, że przepis o tym, że trzeba będzie mieć zaświadczenie, iż było się pod opieką gin. do 10tc. wejdzie dopiero za dwa lata.
Do tego czasu będzie trwała profilaktyka, a cala sprawa zostanie nagłośniona w mediach, żeby dotarła do wszystkich, a póki co wystarczy świstek, że było się u lekarza kiedykolwiek podczas ciąży.
To sprawdzone informacje, sama słuchałam wypowiedzi Pani Kopacz, poza tym pisali o tym w 'Gazecie Wyborczej'
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry