reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne 1 trymestru

Dołączył(a)
19 Lipiec 2024
Postów
7
Hej dzisiaj miałam prenatalne 12 tydzień +1, Z USG wszystko ok według lekarki ;) czy miałyście przypadek że USG było ok a z krwi wyszło coś nie tak ? Jakie miałyście CRL i NT?
 
reklama
Dużo takich przypadków czytałam, że USG ok a po wynikach krwi duże ryzyka wyszły. W każdym przypadku urodziny się zdrowe dzieci.
 
U mnie usg bez zastrzeżeń a z krwi niskie bialko pappa i wyszło bardzo duże ryzyko trisomii 21 i 13.
Lekarz zlecil amnio, ale zrobiłam sanco i wyszło prawidłowe. Jestem już po usg połówkowym i lekarz potwierdził że wszystko ok.
Mój prowadzący od razu powiedział że Patau wychodzi na usg, więc bardziej martwiłam się o ZD.
Co ciekawe, byłam na pierwszym USG prenatalnym również prywatnie i lekarz wyliczyl ryzyka chorób tylko na podstawie usg, bez krwi i ryzyko trisomii 13 i 18 miałam powyżej 20000, ZD prawie 4000. A z krwi taka różnica bardzo duża.
 
reklama
U mnie usg bez zastrzeżeń a z krwi niskie bialko pappa i wyszło bardzo duże ryzyko trisomii 21 i 13.
Lekarz zlecil amnio, ale zrobiłam sanco i wyszło prawidłowe. Jestem już po usg połówkowym i lekarz potwierdził że wszystko ok.
Mój prowadzący od razu powiedział że Patau wychodzi na usg, więc bardziej martwiłam się o ZD.
Co ciekawe, byłam na pierwszym USG prenatalnym również prywatnie i lekarz wyliczyl ryzyka chorób tylko na podstawie usg, bez krwi i ryzyko trisomii 13 i 18 miałam powyżej 20000, ZD prawie 4000. A z krwi taka różnica bardzo duża.
Bardzo dużo dzieci z zD nie wychodzi na USG 🤷 Znam osobiście dwa takie przypadki (a ogólnie znam tylko dwa przypadki zD). Obie mamy nie robiły pappy I robiły tylko USG. USG były prawidłowe. Jedno dziecko ma pełne zad, a drugie mozaikę zD.
 
Do góry