reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania Po Poronieniu

reklama
Cześć,

Kilka miesięcy temu miałam zabieg po tym jak lekarze stwierdzili u mnie puste jajo płodowe. Mam za sobą już 4 ciąże, z czego jedną donoszoną.
Pierwszy raz w 2007 roku, kiedy w 9 tc lekarze stwierdzili zanik czynności serca, dostałam tabletki i na szczęście obeszło się bez szpitala.
Druga ciąża szczęśliwie donoszona, Bartuś jest zdrowy i rozrabia jak pijany zająć. Ma już 5 lat.
Trzecia ciąża 1,5 roku temu obumarła w bardzo wczesnym etapie, na usg nie bardzo było cokolwiek widac, ale wyniki badania krwi jasno stwierdzały że jestem w ciąży, ale miałam niski progesteron.
No i ta ostatnia ciąża, do 9 tc chodziłam w słodkiej nieświadomości że wszystko jest ok., przyrost beta hcg, progesteron też ok, więc lekarz który mi robił usg był w lekkim szoku.
Nie wiem jak się teraz zabrać do tego, bo nie chcę znowu przechodzić przez ten stres. Nie bardzo mnie stać na leczenie prywatne, a wiadomo jak to wygląda na NFZ. Nie wiem co robić, do tego stopnia że zastanawiam się czy nie odpuścić sobie starań o drugą dzidzię....
 
Hej - chciałabym niestety dołączyć się do tego wątku bo mam kilka pytan.. czytałam wcześniejsze posty ale chyba nie rozumiem tych badan.. co kiedy i w ogóle..

Jestem po 3 poronieniach-wszystkie zakończone 6-7tc , zanim na usg dało się uwidocznić dzidziusia.. beta rosnąca zwykle nieprawidłowo- po czym następował spadek... 1 ciąża 7 lat temu, później lata staran- rok temu w lutym poronienie, i teraz aktualnie też:-( do tej pory miałam w ubiegłym roku zrobione hormony( wszyły ok - jedynie progesteron na dolnej granicy-dlatego po owulacji biorę luteinę). We wrześniu rok temu miałam hsg, w grudniu rok temu laparoskopie- potwierdzona drożność. Moim problemem jest brak owulacji i brak okresu.. stąd biorę clo i luteinę..
Teraz jednak chciałabym zrobić sobie badania bo nie wiem co mi zaproponuje ginekolog.. Zrobiłam w tej ciąży TSH - wyszło mi 1,4... niby norma ok... i tyle..co mam zrobić w pierwszej kolejności> Proszę pomóżcie mi.

Doczytałam i znalazłam listę, zrobię w tym tygodniu te antyfosfolipdy- ale czy to tylko ja czy maż też???
I mam pytanie bo ja robiłam samą TSH to zrobić jezcze TF3 I 4 ???
 
Ostatnia edycja:
Tekila witaj. Światełko dla Aniołków (*) antyfosfolipidowy tylko Ty. Zrób Tsh, FT3 i 4 ale poradziła bym Ci również anty TPO i anty TG, bo samo TSH i FT 3i4 nie są miarodajne. Ja np mam TSH książkowe a mam Hasimoto. I raczej to było przyczyną wcześniejszego poronienia. Może zajrzyj na wątek Poronienia nawykowe tam dziewczyny bardziej orientują się w badaniach. Ja po poronieniu miałam podstawowe badania. Na Hasimoto poleciła mi FRYZJERKA!!!! Niestety niektórzy lekarze nie traktują poważnie poronień... I dzięki Bogu wyszło że jestem chora, podleczyłam się i udało mi się! Mam śliczną córeczkę. Tobie też życzę takiego małego szczęścia!
 
dziękuje za odpowiedz, czy te badania na TSH wykonać teraz jak trwa jeszcze poronienie??
I czy wiecie czy TSH i ft3/4 muszą być tego samego dnia? Bo ją TSH zrobiłam w piątek ale tych dwóch nie
 
Ostatnia edycja:
Nie TSH możesz na spokojnie zrobić po poronieniu... Na zespól antyfosfolipidowy jakoś się robi zaraz po ale nie pamiętam dokładnie. Zapytam dziewczyn na cpp i Ci napiszę
 
tekila - badania na zespół Antyfosfolipidowy najlepiej zrobić do 6 tyg po poronieniu. Zespół może się uaktywnić tylko w ciąży, więc najlepiej zrobić je od razu po, żeby wiedzieć jakie wartości będą widoczne - czy wynik będzie powyżej czy w normie. Pozdrawiam
 
reklama
Do góry