reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania Po Poronieniu

Lila001
badanie na zespół antyfosfolipidowy jest z krwi.Nie trzeba powtarzać. Do badania nie potrzeba być na czczo, z tego co wiem troszkę czeka się za wynikiem

pzdr Cię
ja robię to badanie w przyłą środę więc zdam relacje
 
reklama
Witam,

Dziewczyny powiedzcie mi proszę co może być przyczyną pustego jaja płodowego... Gdzieś wyczytałam, że tu można znaleźć odpowiedz na to pytanie ale ja nie widzę..
Szukam przyczyny mojego poronienia.. A wizytę i wyniki histopatologicznie dopiero będę znać jak moja gin. wróci z urlopu..
 
puste jajo moze byc spowodowane zla jakoscia plemnikow wiec warto zbadac nasienie meza (jest watek o badaniach dla partnerów)

zespol antyfosfolipidowy nie zawsze jest wykazany w badaniach, czesto uaktywnia sie w czasie ciazy, wiem ze jest kilka badan na ten zespol min. przeciwciala antykardiolipidowe (mi wyszly ujemne a i tak biore zastrzyki na rozrzedzenie krwi)

a badania genetyczne w rudzie slaskiej w genomie mozna robic odplatnie za 800zl od pary, na nfz dlugo sie czeka na wolny termin, ja wyniki mielam gdzies po 3 tygodniach ale zdarza sie ze sa pozniej co nie znaczey ze wychodza zle ;-) u mnie to wyglaalo tak ze umowilam sie na termin i w tym dniu pobrano nam krew a potem wyniki podano telefonicznie i przeslano poczta bo mamy dosyc daleko do tej poradni a nie bylo potrzeby konsultacji z lekarzem bo wyszly prawidlowe
 
dziewczyny a mi moja ginekolog nic nie mówiła o badaniach genetycznych... Już mnie nastraszyłyście , że może nie wsyztsko zrobiłam tym razem. Mam bardzo wysoką prolaktyne i już biorę leki .. i starania mam zacząc pod koniec września bez żadnych dodatkowych badań. A jak to nie przez to straciłam te dwie ciąże i znowu się stanie najgorsze?
 
jak masz mozliwosc to wyciagnij skierowanie na to badania kariotypu, a jesli musisz za to placic to szczerze ja bym na twoim miejscu nie placila, bo jakby nie bylo najprawodpodobna przyczyna jest ta prolaktyna u ciebie i jakos watpie ze z genami jest cos nie tak, musisz przestac sie tak denerwowac, jak najwiecej relaksowac np na basenie, ksiazka, film itp. wszystko zalezy od twojej intuicji jesli chcesz zrobic wszystkie badania to zrob, jesli nie to nie rob ty musisz podjac decyzje ;-)

u mnie jak do tej pory stosuje zastrzyki z heparyny i prawie jestem pewna ze to one nam pomagaja (clexane) mimo iz wskazan (wynikajacych z badan) nie bylo, leki mam podawane bo lekarz stwierdzil ze warto sprobowac, mam najnizsza dawke tych zastrzykow i wyglada na to ze działaja.

trzymam kciuki za was
 
Pati mi też p/c antykardiolipinowe i antykoagulant tocznia wyszedł ujemny i też mój gin stwierdził, ze przy kolejnej ciąży też mi zapoda clexane i acard, bo nie chcemy ryzykować

co do genetyki, my robiliśmy na nfz w Genomie, krwi nie pobierali nam na pierwszej wizycie tylko po miesiącu czy dwóch zadzwoniła laborantka i umawiała się z nami na termin pobrania krwi.Mieliśmy na pobranie krwi czekać do sierpnia, a kolejka się skróciła i pobierali nam w czerwcu. na wynik czekaliśmy 6 tygodni, nam na szczęście wyszło wszystko ok, ale pani genetyk na pierwszej wizycie pocieszyła nas, ze nawet jakby coś u nas wyszło to i tak mamy nadal się starać o dziecko, bo zawsze jest szansa
 
reklama
zrobiłam dziś badania na TSH, ft3, ft4 i p/c anty - TPO, wyniki za tydzień zobaczymy co wyjdzie tym razem, znając życie wszystkie będą ok, natomiast samopoczucie niezbyt
 
Do góry