reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania Po Poronieniu

Znalazłam coś takiego:

Kryteria laboratoryjne zespołu antyfosfolipidowego
1. Antykoagulant toczniowy (LAC) - wykryty co najmniej dwukrotnie w odstępach 12-tygodniowych metodami wystandaryzowanymi.

2. Przeciwciała antykardiolipinowe w klasie IgG lub IgM w stężeniu średnim lub dużym (to znaczy powyżej 40 GPL lub MPL), wykryte w takim samym odstępie czasu jak LAC metodą immunologiczną ELISA.

3. Przeciwciała przeciwko beta-2 glikoproteinie I obecne w surowicy lub osoczu w mianie powyżej 99 centyla w odstępach czasowych jak wyżej.

Z uwagi na dominujący udział zakrzepicy w patogenezie zespołu antyfosfolipidowego, podstawową metodą leczenia jest podawanie leków przeciwkrzepliwych. Aspiryna stosowana jest profilaktycznie u osób bez objawów choroby z utrzymującymi się we krwi przeciwciałami. Doustne antykoagulanty zaleca się osobom po przebytych incydentach zakrzepicy i z poziomem przeciwciał antyfosfolipidowych utrzymującym się w mianach diagnostycznych. Dawkowanie uzależnione jest od ilości epizodów zakrzepowych oraz ich lokalizacji (łożysko żylne czy tętnicze). Glikokortykosterydy stosuje się w przypadku współwystępowania układowych chorób tkanki łącznej oraz małopłytkowości (liczba płytek krwi poniżej 50 000).

to z tej strony: Rozumek - Zespół antyfosfolipidowy jako przyczyna jednej czwartej poronień nawykowych - Forum Zdrowia

Mam nadzieję, że coś pomogłam :zawstydzona/y:

Agniesia jeszcze coś takiego http://www.diag.pl/fileadmin/banery/Diagnostyka_ginekologia.pdf
 
reklama
jak już pisałam na cpp pokonałam ureaplasme i już piszę jak 10 dniowa antybiotykoterapia doxycykliną pomogła, teraz będa szczepionki.

Ilonko ,a ty robiłaś też ureaplazmy i mykoplasmy itd?
 
Hej dziewczyny na tym forum jestem akurat pierwszy raz... staramy sie z mezem o dzidziusia juz rok...w zeszlym roku prawie sie udalo ale niestety poronilam mam problemy z tarczyca 10go czerwca jade do lublina do kliniki gin, ale nie wiem jakie badania konkretnie mam zrobic dzis bylam zrobilam tsh i jakies o podobnej nazwie na hormon tarczycy co moge jeszcze zrobic zeby lekarzowi sie przydalo?? pomozcie mam tylko tydzien do skompletowania dokumentow...
 
z tego co ja wiem to TSH, FT3, FT4 (słyszałam też o T3 i T4) anty TPO, Anty TG najlepiej w laboratorium zapytaj o jakies inne badania w kierunku tarczycy bo chcesz zrobic wszystko co sie da..
 
dziewczyny moze ktoras wie z was jak sie bada Zespół antyfosfolipidowy:
przeciwciała kardiolipidowe(IgG/IgM)
i jaki jest koszt tego badania???? Widze ze wyzej byla juz o tym mowa ale moze jeszcze ktoras z was cos powie na ten temat z gory dziekuje
 
witaj Lial001 oprócz przeciwciał kardiolipidowych jeszcze zrób sobie antykoagulant tocznia to są podstawowe badania na zespół koszt koło 150- 200 zł w Toruniu, ale myślę że wszędzie jest zbliżony, czas oczekiwania na wynik około 3 tygodnie. Jeśłi będziesz chciała coś jeszcze wiedzieć pytaj. Pozdrawiam







Moje aniołki:
Olek 11.11.2008
[*]

Mikołaj 23.03.2009
[*]

Michał 04.11.2009
[*]

Ada 04.05.2010
[*]
 
lila 001
w łodzi koszt p. kardiolipinowych 125 i koagulant tocznia - 2 klasy -33 zł
Też zaczynam robic badania w przyszłym tygodniu
Dzieciątka straciłam w 19 i 21 tc ...
Od lekarza dostalam skierowanie do genetyka
Na własną rekę zamierzam zrobic
cytomegalię
toxo
listeriozę
parwowirus
p. kardiolipinowe
k.tocznia
 
reklama
Dziekuje dziewczyny za pomoc a moze jest jakas dziewczyna na forum ktora ma zespol antyfosfolipidowy??? U mnie po badaniu po lyzeczkowaniu stwierdzona zakrzepice naczyn lozyskowych jak myslicie czy to moze byc zespol antyfosfolipidowy???
Acha i jeszcze jedno jak bede robila badania w tym kierunku to wystarczy oddac krew raz czy potem trzeba jeszcze powtarzac???? Bede w Polsce tylko na miesiac wiec nie wiem czy bede musiala przedluzyc urlop
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry