reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania Po Poronieniu

Małamrówka- konflikt jest wtedy kiedy kobieta ma - grupą, dziwne, ja mam np Arh+ ,a M nie wiem jaką , pamiętam ,że jak poroniłam to ginekolog pytał mnie jaką mam grupę krwi jak powiedziałam ,że Arh+ to stwierdził ,że to dobrze,że + bo to jego zdaniem przypadek :dry::crazy:taa ,a ten przypadek ma na imie ureaplasma, na szczęście się tego pozbyłam i teraz biorę szczepionkę doustną. Przedemną jeszcze
Antygen hbs,
cyotmegalia,
toksoplazmoza ,
morfologia z rozmazem
i mocz
i to chyba na tyle,ale zrobie te badanka w przyszłym roku jak najbliżej staranek.
A na kontorle zębów to już chyba ide ze dwa miesiące musze w końcu iść pujde po wypłacie.

Ilonka- a ty te chlamydie mykoplasmy itd już zrobiłaś?
 
reklama
no kurcze właśnie nie wiem, bo może byc też konflikt w ABO, ale zobaczę, co lekarz powie, bo czekam na okres i sru do niego wtedy. Zęby sprawdziłam i się zdziwiłam, bo po dwóch ciążach - zero dziur.
 
a co to jest ten konflikt w ABO?bo ja chyba musze wysłać M na zrobienie grupy krwi chociaż jak pytałam ginków ,czy jeśli też ma Arh+ jak ja to to niedobrze, to mówili ,że to nie ma wpływu tylko jeśli ja bym miała - to by miało.:baffled:zgłópiałam już
 
Witam Was dziewczyny, lekarz kazał mi zrobić następujące badania:
różyczka
toksoplazmoza
listerioza
progesteron
cytomegalia

mam pytanie: na czym każde z nich polega i w laboratoriach robiąc np. toksoplazmoze są do tego dwa oznaczniki np.Igm i MgG (do innych pewnie też są inne) napiszcie mi dokładnie które zrobić.
Drugi raz poroniołam a lekarz zbagatelizował moje brudzenie a potem krwawienie i nie mam zamiaru do niego kolejny raz iść. Jutro chcę zrobić chociaż dwa badanoa. ps. napiszcie cene badań jeśli znacie. dziękuje
 
czesc poronilami lekarz powiedzial ze nie musze robic badan. moj wynik badania anatomopatologicznego
" Residua deciduae et villorum. Endometrium secretans"
czy i jakie badania powinnam zrobic w pierwszej kolejnosci
tarczyce? tokso? czy jakies infekcyjne tez powinna?
czy zęby też powinnamsprawdzić?
poradżcie bardzo proszę
nie wiem co robić
nie chce drugi raz przez to przechodzić
pomóżcie
 
Lady87 wszystkie twe badania są z krwi, więc wystarczy iść do laboratorium i oddać krew

progesteron bada się w 21-22 dniu cyklu miesiączkowego ( cena w zależności od laboru 17-30zł)
listerioza, cytomegalia, różyczka i toxoplazmoza są w dwóch klasach IgG i IgM radziłabym ci zrobić każde z tych badań w obu grupach, bo wtedy dają lepszy obraz tego co się dzieje i działo (cena od 30-45 zł za każdą klasę)

malwa88
najważniejsze są: toxoplazmoza, cytomegalia, progesteron, hormony tarczycy (TSH, fT3, fT4), p/c antykardiolipinowe (IgG i IgM), jeśli chodzi o infekcje to (wymaz na mycoplasmę, chlamydię i uraplasmę z szyjki macicu i cewki moczowej)
ja ci wkleję te co ja zrobiłam:
wklejam badania, które zrobiłam:
1. morfologia - ok
2. płytki krwi - ok
3. Ca 125 - ok
4. tsh - ok
5. ft3 - podwyższone, kontrolne ok
6. ft4 - ok
7. vdrl - ok
8. hbs - ok
9. hcv - ok
10. cytomegalia - ok
11. toxoplazmoza - ok
12. różyczka - ok
13. odczyn coombsa - ok
14. gr krwi i rh - B Rh+
15. cytologia - ok
16. wymaz - grzybki - leczone
17. usg piersi - ok
18. usg miednicy mniejszej - cysta - leczona
19. antykoagulant tocznia - ujemne
20.p/c antykardiolipinowe IgG i IgM ujemne
21. aptt- ok
22. INR- podwyższony
23. czas protrombinowy - podwyższony
24. wskaźnik protrombiny - obniżony
25. antytrombina III-ok
26. fibrynogen-ok
27. D-dimer- ok
28.usr - ok
29. p/c anty-TPO - ok
30. kariotypy - ok
31. prolaktyna
32. LH
33. FSH
34. testosteron
35. estradiol
wiem, że tego sporo, ale myślę że warto się przebadać przed kolejną ciążą

mi jeszcze zostały wymazy na chlamydie, mycoplasmę i ureaplazmę i prolaktyna w tym cyklu, sporo wydałam, ale sporo też już o sobie wiem, więc myślę że to już coś
 
Drogie dziewczyny jakie badania jeszcze powinnam zrobić? Czwarta ciąża zakończyła się poronieniem a ja wciąż nie wiem dlaczego tak się dzieje. Moj lekarz a właściwie trzech co chwila kierują mnie na następene badania ale one wciąż wychodzą dobrze, tracę nadzieję że poznam prawdę choć lekarze i mąż wciąż podczymują te ostatnie iskierki nadziei. Wiem że warto starać się dopóki tylko jest nadzieja, tylko czemu coraz trudniej jest zmierzyć się z kolejnym poronieniem.
Co oprócz tych badan powinnam jeszcze zrobić, może któraś z Was dostała jakiś inny zestaw, może coś przez pomyłkę lekarze przoczyli. Pomóżcie !!!
wykonane badania:
FSH, LH, Estradiol, Progesteron, Prolaktyna, Androstendion, Cytomegalowirus IgG IgM, TSH, FT3, FT4, Antykoagulant toczniowy, P/c. p. kardiolipidowe IgG IgM, P/c. p. beta-2-glikoproteinie IgG IgM, P/c. p. protrombinie IgG IgM, P/c. p. fosfatydyloseryjnie IgG IgM, P/c. p. jadrowe p. cytoplazmatyczne ANA2, P/c. p. antygenom łożyska, Homocysteina, anty-TPO, anty-TG, Czynnik V Leiden, Toksoplazmoza IgM IgG,Różyczka IgG IgM, posiewy na chlamydie, mycoplasma, ureaplasma, przeciw ciała Allo-MLR + testy cytotoksyczne, badania nasienia, wszystkie podstawowe badania krwi, moczu, cukrzyca, cytologia.
Co powinnam jeszcze zrobić??? Może coś zostało pominięte?! W sobotę kolejna wizyta u lekarza wtedy też mam dostać zestaw badań genetycznych
 
może dobrze by było zrobić kariotyp , ale ja tego badania nie robiłam ,zapytaj lekarza bo chyba powinno być to po 4 poronieniach refundowane.

Co do cen - to ja wypisze swoje badania

-chlamydia
-ureoplasma
-mykoplasma - testem genetycznym urogin ogółem
po rozpoznaniu ureoplasmy i wyleczeniu 1000zł.
-opryszczka
-hpv

Zostało
-cytomegalia
-toksoplazmoza
-morfologia z rozmazem
-mocz
- antygen hbs
w moim przypadku przyczyną była na 80% infekcja i dlatego takie badania robie, bo cykle mam regularne, nie miałam plamień ani innych objawów do samego momentu poronienia było czyściustko ,a potem wszystko naraz dzień wcześniej miałam gorączke i stąd podejrzenie infekcji , jak sie potem okazało była ureoplasma powodująca infekcje pęcherza ,więc jeśli macie podejrzenie infekcji ,że to ona była przyczyną to powyższy zestaw jest wskazany.
 
reklama
skąd wiedzieć że infekcja była przyczyną?
ja też nie miałam plamień do dnia poronienia. gorączki chyba też nie miałam. a koszt samych badań bez leczenia konkretnie
mycoplasmy
chlamydii
uroplasmy
ile wynosi? boje się że mnie nie stać na taki wydatek....
 
Do góry