reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania Po Poronieniu

Witam
Dziewczyny - ja robiłam jeszcze posiewy z kanału szyjki macicy -tlenowe i beztlenowe i męża też wysłałm na badanie :)
U mnie mimo leczenia w kółko były jakieś bakterie, a mąż "czysty" :-)
Ale pozbyłam się tych wszystkich świństw, a teraz byłam na operacji plastycznej hihiii szyjki macicy (rekonstrukcja) i już ma być dobrze. W poniedziałek się dowiem co i jak czy już wszystko ok:)
 
reklama
Pati brałam Duphaston i praktycznie cały czas leżałam w tej ostatniej ciąży. W drugiej brałam Luteinę.
 
to moze teraz przydaloby sie cos wiecej niz duphaston, np akard i heparyna w zastrzykach? poczytaj sobie o tym w necie na np nasz bocian, wiele ciaz udalo sie donosic dzieki akardowi.
 
Cześć dziewczyny, mam pytanko odnośnie badań, ale nie moich lecz mojego faceta:tak: Moje poronienie było spowodowane zapaleniem, dostałam od lekarza listę badań które powinnam zrobić, zalecił również by mój partner zrobił badanie nasienia. I teraz pytanie, może orientujecie się jakie one mają być, czy ogólne, czy też jakieś szczegółowe, niestety lekarz juz mi tego nie powiedział, a ja sama nie wiedziałam że jest ich kilka. Jak myślicie ?
 
Iwonka25 witaj. Bardzo mi przykro że i Ciebie spotkało to nieszczęście -dla Twojego Aniołka (*).
Ja właśnie ostatnio w klinice podsłuchałam o badaniu nasionka (jestem też z Wawy a to było w Invicta). Ono nie było nawet drogie -kilkadziesiąt złoty i z tego co zrozumiałam lekarz przegląda wyniki i jeśli coś w tych ogólnych jest nie tak zleca szczegółowe. Może zadzwoń i tam zapytaj lub poczytaj na necie tu jest coś takiego INVICTA Witamy!
 
Iwonka25 witaj. Bardzo mi przykro że i Ciebie spotkało to nieszczęście -dla Twojego Aniołka (*).
Ja właśnie ostatnio w klinice podsłuchałam o badaniu nasionka (jestem też z Wawy a to było w Invicta). Ono nie było nawet drogie -kilkadziesiąt złoty i z tego co zrozumiałam lekarz przegląda wyniki i jeśli coś w tych ogólnych jest nie tak zleca szczegółowe. Może zadzwoń i tam zapytaj lub poczytaj na necie tu jest coś takiego INVICTA Witamy!


Dziękuję bardzo za infomacje :) Tak przeglądam tą stronę i przyznam, że chyba się wybiorę do tej kliniki, poniewaz jestem w trakcie szukania jakiejś kliniki, także dziękuję za pomocną wskazówkę :-)
 
witam.
IWONKO-a czy moge spytac jakie to było zapalenie i skąd wiesz .
bo u mnie w badaniu his-pat wyszło jak mi powiedziała ginka jakies
zapalenie i cały cas mnie dręczy ,że może właśnie ono było przyczyną.
zrobie to badanie posiew z pochwy z antybiogramem może coś
się wyjasni.:eek:
pozdrawiam i
[*]dla twojego aniołka Iwonko.
 
witam.
IWONKO-a czy moge spytac jakie to było zapalenie i skąd wiesz .
bo u mnie w badaniu his-pat wyszło jak mi powiedziała ginka jakies
zapalenie i cały cas mnie dręczy ,że może właśnie ono było przyczyną.
zrobie to badanie posiew z pochwy z antybiogramem może coś
się wyjasni.:eek:
pozdrawiam i
[*]dla twojego aniołka Iwonko.

Z badań his-pat wyszło mi, że miałam zapelenie ropne, ale nawet nie miałam o tym pojęcia, nic nie czułam, nic mnie nie bolało, także trochę mnie to zdziwiło, bo przeważnie jak miałam jakieś zapalenia to było bardzo odczuwalne, bolał brzuch itp. Ale jutro wybieram się na badania krwi, które zalecił mi lekarz. Może wypiszę je:
Cytomelagia (CMV IgM, IgG)
T3
T4
Progesteron
Prolaktyna
Estradiol (E2)
Chlamydioza
+ posiew ogólny - wymaz z kanału szyjki
Wszystkie badania należy zrobić po 18-tym dniu od pierwszego dnia miesiączki.
Tak jak widać troszkę tego jest, ale zrobię te badania, jeśli wyjdzie mi jakieś paskudne zapalenie w tedy będe to leczyła, nie chciałabym przeżyać tego raz jeszcze... Dodatkowo mój P. musi zrobić badanie nasienia.


Pozdrawiam Sedecznie :-)
 
Witam :-)
Ja własnie odebrałam juz wszystkie wyniki badań. Jeszcze nie byłam u lekarza, więc pozwole sobie przedstawieć niektóre z nich, te które mnie zaniepokoiły. Być może któraś z Was będzie potrafiła je zintepretować :tak:

Progesteron 27,55 ng/ml f. folikularna 0,20 - 1,13
środek cyklu 0,48 - 1,72
f. lutealna 0,95 - 21,0
ciąża:
I trymestr 16,4 - 49,00
II trymestr 19,7 - 52,0
III trymestr 25,3 - 93,0

i te, na które najbardziej czekałam:
Cytomegalia
IgG - 63,34 RU/ml w. ujemny <16
w. wątpliwy 16-22
w. dodatni >22

IgM - 0,23 ratio w. ujemny <0.8
w. wątpliwy 0,8 - 1,1
w. dodatni >1,1

Teraz jestem prawie pewna, że to cytomegalia była przyczyną obumarcia płodu. Z wyniku wynika, że miałam ten wirus, ale w chwili obecnej jest ,,uśpiony", tak na prawdę do końca nie wiem jak to jest. Czy mogę starać się o dziecko? Hmmm...Poprosze o odpowiedź, może ktoś lepiej orientuje się w tych sprawach :sorry:

Pozdrawiam !!!!!!
 
reklama
Do góry