reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania Po Poronieniu

reklama
Hejka!
mam pytanie-czy któras z Was robiła takie badania jak:
przeciwciała przeciw glikoproteinie
przeciwciała przeciw fosfatydyloserynie
przeciwciała przeciw fosfatydyloinozytolowi
anty TPO anty TG
przeciwciała Allo-MLR +test cytotoksyczny
jestem po poronieniu 2 lata temu a rok temu ciąża biochemiczna...od roku nie moge znów zajsc w ciąze,zmianiłam własnie lekarza i ten procz tego co juz robiłam ( toxo,cytomegalia,hormony,posiewy,kolagulant tocznia i przeciwciała antyfosfolipidowe,cytologia,usg) kazał zrobic jeszcze te..załamka bo koszt wszystkich to ponad 1000zł
pozdarwiam
aga
 
Hejka!
mam pytanie-czy któras z Was robiła takie badania jak:
przeciwciała przeciw glikoproteinie
przeciwciała przeciw fosfatydyloserynie
przeciwciała przeciw fosfatydyloinozytolowi
anty TPO anty TG
przeciwciała Allo-MLR +test cytotoksyczny
jestem po poronieniu 2 lata temu a rok temu ciąża biochemiczna...od roku nie moge znów zajsc w ciąze,zmianiłam własnie lekarza i ten procz tego co juz robiłam ( toxo,cytomegalia,hormony,posiewy,kolagulant tocznia i przeciwciała antyfosfolipidowe,cytologia,usg) kazał zrobic jeszcze te..załamka bo koszt wszystkich to ponad 1000zł
pozdarwiam
aga
Witaj. ja nie robiłam takich badan, nie wiem co to nawet jest. Rozmawiałam za to z moją lekarka ogólną (fajna babka) i ona powiedziała że w takich sytuacjach, kiedy są nawroty poronień, bądź wysokie poronienie (jak w moim przypadku), to taki lekarz prowadzący powinien połozyć do szpitala i tam zrobić te wszystkie badania. Skoro uważa że należy je zrobić, to dlaczego musimy za to wszystko tak masakrycznie płacić. To nie fanaberie ani widzimisie jak np powiększanie biustu.
Ja też byłam zdziwiona, bo żaden gin, a byłam u kilku, nie zalecił zrobienia badań przez szpital lub przychodnię. Jak miałam potworne bóle głowy to położono mnie na 3 dni do szpitala i zrobiono badania od zwykłej morfologii do tomografii. Może spróbuj powalczyć?
 
Ja mam skierowanie na toxoplazmozę i cytomegalię, oprócz tego robiłam już grupę krwi i rh (+), tsh - w normie, przeciwciała (w szpitalu mi badali - są ujemne) a przede mną kontrolnie morfologia, poziom hormonów: LH, fsh, estradiol, testosteron, progesteron i prolaktyna.
Różyczki nie będę badała, bo przechodziłam ją jak byłam mała
Na razie chyba tyle, no chyba ze coś lekarz jeszcze wymyśli
 
hej agniesia przykro mi,ze i Ciebie to spotkalo.

czy ktoras mogla by mi pomoc rozszyfrowac wyniki???? bo kompletnie nie wiem oco chodzi a wizyte bede miala gdzies za miesiac.bede wdzieczna :)
PT- czas protrombinowy
sekundy 13.1
% aktywnosci 103.0
INR 28.0

APTT-czas kaolionowo-kefal. 28.0

Toxoplazmoza
toxo IgG
wynik dodatni 43,4
toxo IgM
wynik ujemny 0,154

Cytomegalia
CMV IgM
wynik ujemny 0,28
CMV IgG
wynik dodatni 6,4

glukoza
(po 75g) 120 min wynik 85,8

bede wam bardzo wdzieczna za pomoc
 
Witam dziewczynki.Chyba mnie jeszcze pamietacie.Wlasnie porobilam badania i chcialabym prosic o pomoc w interpretacji wynikow na cytomegalie.
Wydaje mi sie ,ze chorobe przechodzilam ale dodatkowo gdyby ktoras z Was wiedziala moze kiedy bylabym wdzieczna za odpowiedz.

CMV_M 0.200 Index-Ujemny
CMV_G 94.5 AU/ml-Dodatni
Do ginekologa ide za tydzien a chcialabym wiedziec juz, moze to cytomegalia byla przyczyna przedwczesnego porodu.

Zrobiłam rowniez badania na Toksoplazmoze, dwa wyniki mam ujemne.
Do tego wymaz, morfologie krwii oraz cytologie.
 
Ilonka z twoich wyników można wywnioskować, ze cytomegalię przechodziłaś jeśli chcesz wiedzieć kiedy musiałabyś zrobić badanie tzw. awidność. Po tym badaniu lekarz powinien określić kiedy zostałaś zarażona.
 
reklama
Do góry