reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Badania Po Poronieniu

Witajcie dorotasochacka i Diana_81.
Jesli o mnie chodzi i jeśli mogę coś doradzić to może jednym z najtańszych i taki podstawowych badań to
- pozoimy hormonów, FSH, Ft4,Ft3, progesteron, Lh, testosteron,prolaktynę
- toxo, cytomegalia(jesli będziecie się starać.. a jeśli jeszcze nie to tylko najwyżej jeśli chcecie wiedzieć czy to było przyczyną poronienia (czy moze było) to w jednej klasie, rożyczka, przeciwciala antykardiolipidowe
- cytologia,
jeśli chcecie to wraz z cytologią którą robi się z wymazu można pobrać wymazy na chlamydie, ureaplasme, mycoplasme. To są drogie badania ale już nie raz się okazywało niestety że warto. Bo te wirusy często przechodzi się bezobjawowo_Oraz zwykły wymaz z pochwy...
-plaminiki męża.. tzn spermiogram

Nie wiem. Ale trudno jest określić co zrobić.. bo czasem jedna z nas ma podwyższone hormony tarczycy(TSH) inna wirusa chlamydie... inne problemy ze spermą meża. Trudno jest powiedzieć CO DLA WAS BĘDZIE Najlepszym i najbardziej optymalnym rozwiązaniem
 
Ostatnia edycja:
reklama
A co do badań w jakich dniach robić. Wszystko starałam się napisać w poprzednich postach. Przeczytajcie uważnie.
Hormony z krwi ... przeważnie między 2-4 dc (dniem cyklu) zalecają ginkowie. Choć np. LH, czy progesteron też czasem każą zrobić w odpowiedniej dla nich fazie. Warto zapytać ginka czy osoby w laboratorium. One też dobrze wiedza co i jak.
Wymazy.. w każdy dzień cyklu (oczywiście bez miesiączki) ale cytologia jeśli dobrze pamiętam między 10-21 dc??? ALe pewności już nie mam. Jakoś tak to było.
Zapraszam na watek głowny ciąza po poronieniu.
 
A co do badań w jakich dniach robić. Wszystko starałam się napisać w poprzednich postach. Przeczytajcie uważnie.
Hormony z krwi ... przeważnie między 2-4 dc (dniem cyklu) zalecają ginkowie. Choć np. LH, czy progesteron też czasem każą zrobić w odpowiedniej dla nich fazie. Warto zapytać ginka czy osoby w laboratorium. One też dobrze wiedza co i jak.
Wymazy.. w każdy dzień cyklu (oczywiście bez miesiączki) ale cytologia jeśli dobrze pamiętam między 10-21 dc??? ALe pewności już nie mam. Jakoś tak to było.
Zapraszam na watek głowny ciąza po poronieniu.

Dla odświeżenia wątku...
 
Witajcie dorotasochacka i Diana_81.
Jesli o mnie chodzi i jeśli mogę coś doradzić to może jednym z najtańszych i taki podstawowych badań to
- pozoimy hormonów, FSH, Ft4,Ft3, progesteron, Lh, testosteron,prolaktynę
- toxo, cytomegalia(jesli będziecie się starać.. a jeśli jeszcze nie to tylko najwyżej jeśli chcecie wiedzieć czy to było przyczyną poronienia (czy moze było) to w jednej klasie, rożyczka, przeciwciala antykardiolipidowe
- cytologia,
jeśli chcecie to wraz z cytologią którą robi się z wymazu można pobrać wymazy na chlamydie, ureaplasme, mycoplasme. To są drogie badania ale już nie raz się okazywało niestety że warto. Bo te wirusy często przechodzi się bezobjawowo_Oraz zwykły wymaz z pochwy...
-plaminiki męża.. tzn spermiogram

Nie wiem. Ale trudno jest określić co zrobić.. bo czasem jedna z nas ma podwyższone hormony tarczycy(TSH) inna wirusa chlamydie... inne problemy ze spermą meża. Trudno jest powiedzieć CO DLA WAS BĘDZIE Najlepszym i najbardziej optymalnym rozwiązaniem



Rany nie mialam pojecia ze tyle badan mozna zrobic... rany a ja tyle czasu w nieswiadomosci zylam..... moze jest przyczyna a ja to zaniedbalam. pytalam lekarza czy sa jakies badania konieczne a on ze mam nie panikowac. zrobilam sama toxo to nawet nie spojrzal ze to niewazne rany boskie.... chyba go zmieni..... :angry:
to lekarze sami powinni nas tam od razu kierowac no ni < wnerw>
pozdr
 
skieruja po 3 poronieniu bo piersze uznaja za przypadek.... powiem tylko tyle badania kosztuja ale czasem warto je zrobic bo w koncu mamy wazny cel..
 
Dziewczynki mam takie pytanie. Jak najlepiej robić badania tarczycy - na czczo, czy po śniadanku? Na stronie laboratorium jest napisane, że pacjent nie musi być na czczo. Jak Wy robiłyście?
 
reklama
Daa ja miałam na czczo, chyba wszystkie badania z krwi tak się robi.

Rany nie mialam pojecia ze tyle badan mozna zrobic... rany a ja tyle czasu w nieswiadomosci zylam..... moze jest przyczyna a ja to zaniedbalam. pytalam lekarza czy sa jakies badania konieczne a on ze mam nie panikowac. zrobilam sama toxo to nawet nie spojrzal ze to niewazne rany boskie.... chyba go zmieni..... :angry:
to lekarze sami powinni nas tam od razu kierowac no ni < wnerw>
pozdr
no jest tego troche. Ja swojemu lekarzowi po usłyszeniu że statystycznie nie powinno sie powtórzyć powiedziałam że ja nie statystyka i że chcę mieć przynajmniej jaką taką pewność że zrobiłam co mogłam żeby się nie powtórzyło. Są lekarze którzy kładą na oddział i robią za free wszystkie ważne badania, ale to rzadko się zdaża.
Cierpliwości, ja na badania, szczepionki wydałam już ok 1000 zł, o wizytach lekarskich nie wspomnę.
 
Do góry