reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania, normy - nasze watpliwości i pytania

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Robia jak juz na porodowke sie przyjedzie, ale ja wole na spokojnie wszystko poogladac, no chyba ze urodze przed 38tc.Wtedy juz nie zdąże ;-)
 
reklama
No właśnie moja gin mi mówiła ze zrobią przed porodem usg! a ja będę miała CC!! mój dzidziuś dalej jest nie odwrócony bo czuje główkę po prawej stronie..
 
A ja się na ostatnim USG tak przejęłam wagą, że nawet nie spytałam lekarza, czy Młoda leży prawidłowo główką do dołu @@ Dopiero na drugi dzień w panice z mężem sprawdzaliśmy, na szczęście w opisie wyników (który zresztą czytaliśmy wcześniej, ale jak widać bardzo nieuważnie), już pierwsze zdanie to "Ciąża pojedyncza, płód w położeniu główkowym..." :-D
 
przy Oliwii ostatnie usg miałam w 36 tc przy porodzie już nie. Lekarz mnie tylko zbadał i pomacał po brzuchu stwierdził jak mała jest ułożona. I powiedział że będzie duże dziecko no i miał racje.
 
Ja nie wiem czy nie powinnam miec usg przy nastepnej wizycie dodatkowo, ze względu na ilośc wód płodowych.
A poprzednio miałam w tym okresie kilka, bo Janek był głową do góry, potem miałam coś nie tak na badaniu z przepływami, no i przed wywoływaniem pierwszym miałam też.
 
U nas jak jest wszystko w porządku to usg robią tylko trzy razy, na początku, w połowie i na końcu. Ja właśnie na to ostatnie idę w czwartek. Zobaczymy jak to będzie
 
Wczoraj miałam kolejne USG 4D i już super buzkę widać no i interes też:)
Maluch waży 1774 gram w 30 tc i 5 dni ciąży , i wszystko jest ok, ale ma strasznie dużą główkę odpowiada 33 tc lekarz mówi żeby się nie martwic bo to jest w normie , ale jakoś mnie to niepokoi:-(

A który macie stopień dojrzałości łożyska bo ja mam II i zastanawiam się czy nie za szybko??
 
ja nie wiem jaki mam stopień dojrzałości łożyska, ale jak robiłam usg połówkowe to lekarz stwierdził, że jest starsze niż być powinno - ale to nic się nie dzieje, może tylko poród przyspieszyć - ale któraś z dziewczyn pisała, że Ona też miała łożysko starsze a wcale nie urodziła przed terminem - więc jak widać - reguły nie ma :tak: a jak lekarz powiedział, że wszystko w porządku, to tak jest i się nie stresuj i nie przejmuj niepotrzebnie ;-)
 
reklama
mamjakty przy Julce tez miałam szybko starzejace a urodziłam tydzien pozniej niz lekarz policzył
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry