reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania, normy - nasze watpliwości i pytania

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Melulu super że u Ciebie i córeczki wszystko ok. A teraz dzieciaczki będą bardzo szybko przybierać.
 
reklama
Ja juz po usg:-)Mała wygląda oki-ma śliczną buźkę, dwie rączki, dwie nóżki i cipunie:-D:-D:-Dhuraaaa bo juz się bałam ,że może przez przypadek coś jej wyrosnąć między nóżkami:szok:;-)!!!Ale jest strasznie malutka- waży 1550 (to chyba po mamusi):-p:-pchociaż się tego nie spodziewałam bo brzuchol mam taki wielki jakby miała 4kg;-)
 
A teraz dzieciaczki będą bardzo szybko przybierać.
To ja już wolę, żeby moja nie :-D

Ja juz po usg:-)Mała wygląda oki-ma śliczną buźkę, dwie rączki, dwie nóżki i cipunie:-D:-D:-Dhuraaaa bo juz się bałam ,że może przez przypadek coś jej wyrosnąć między nóżkami:szok:;-)!!!Ale jest strasznie malutka- waży 1550 (to chyba po mamusi):-p:-pchociaż się tego nie spodziewałam bo brzuchol mam taki wielki jakby miała 4kg;-)
Malpko, super, że wszystko jest ok. A waga wcale nie jest taka malutka - wg normy na 31 tydzień jest 1600g, więc u Ciebie jest tylko troszkę poniżej... Poza tym USG szacuje wagę na podstawie długości kości i ogólnego wzrostu dziecka. Ty jesteś malutka, więc jeśli Blanka odziedziczyła wzrost po Tobie, to jak najbardziej jest wszystko w normie :-)

Ja chyba zacznę sobie wmawiać, że lekarzowi coś się pomyliło przy pomiarach, bo jak sobie pomyślę o tych 2240g mojej Młodej, to na mnie blady strach pada ;-) Jak widać, nam mamuśkom nie dogodzisz - za mało to źle, za dużo też źle :-)
 
Dziewczyny, to prawda że usg czasmi przekłamuje i może być pod koniec nawet +/- 1 kg. Koleżanki synek wg usg miał 4 kg, a urodziła się 3 kg. Także nie ma się co stresować. Można mieć wielki brzuch i malutkiego bobasa i na odwrót, dość mizernie wyglądający brzuch i pokażny bobas.

Zresztą jak już będziemy po wszystkim pewne statystyki możemy poczynić tj. ile z nas urodziła w terminie (podobno średnia to ok 5%), ile między 38 a 40 a ile między 40 a 42 tygodniem, czy waga usg pokrywała się z wagą w dniu narodzin. Ciekawe jak się to wszystko będzie wyglądało :confused::confused::confused:
 
MELULU to naprawdę duża ta Twoja młoda:)) Fajnie że wiecie ile ważą wasze maluszki... ja ostatnio byłam na usg w 28 tc i nie wiem czy mam jeszcze isć na jakieś usg! lekarz prowadzący twierdzi ze nie.. dopiero przed cesarką mi zrobią! a ja chciałabym zobaczyć jaka duża ta moja Laurusia jest;)
 
Ja tez ostatnio bylam w 28tc na usg. Wtedy maly mial troche ponad 1 kg.Dzisiaj dowiem sie kiedy bede miala nastepne, tzn. bede mialam w nastepnym tygodniu, ale nie wiem jeszcze dokladnie ktorego dnia :-D
 
Kasia - zobaczysz jak ją wyjmą z brzusia :-D przed SN chyba robią jeszcze usg, żeby sprawdzić jakie ma położenie dziecko - ja miałam w 31 tyg ostatnie usg i nie wiem czy będę miała jeszcze jakieś - no oprócz tego tuż przed porodem :-)
 
U mnie jesli maly sie nie przekreci na tym usg, to bede miala jeszcze jedno. Jesli sie przekreci, to moja lekarka juz zadnego nie planuje, ale ja i tak chce kolo 37-38 tc isc na kolejne, zeby ostatecznie sprawdzic, czy wszystko jest ok.
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry