reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

atopowe zapalenie skóry,pomóżcie!!!

Moi obja chłopcy maja AZS.
Starszy Kamil, ma uczulenie na mleko.
Kamilek ma już ponad 3 lata.Je z Nami, tyle ze ja zupkę zaprawiam jogurtem, a nie śmietana, natomiast chlebek smaruję masłem roslinnym.Nie moze pić mleka krowiego.Chocaz nie ma on bardzo rozwinetego AZS, wiec czasami mozemy sobie pozwolic na cos mlecznego, czy np kuleczki NESQIKA z mlekiem.Wyglada to mniej wiecej tak,ze jesli bedzie jadł np 3 dni pod rząd płatki z mlekiem to wtedy na jego raczce pojawia sie zmiana atopowa.Tylko w tym jednym miejscu.
U niego nie musimy bardzo rygorystycznie stosowac sie do diety.
Natomiast u młodszego Osakra, sprawa jest powazniejsza, ponieważ cięzko mi ustalic na co jest uczulony.Przypuszczam, ze na banany i możliwe ze na jogurt albo jescze na proszek do prania.Ma obsypane nózki takimi małymi plamkami atopowymi, ale sposro ich jest.No i na buźce, tez troszkę ma.Nie są to moze jakies saczace rany.U niego dieta musi byc stosowana bardziej rygorystycznie.
Niestety to świństwo ja im zafundowałamJa juz jestem zdrowa, mam nadzieję, że im tez szybko przejdzie.
Co do przepisów, to nie znam w zasdzie zadnych.
 
reklama
hej muj synek tez ma skaze białkowa od 3 miesiecy stosuje diete a mleczko oczywiscie nutramigen(fuuuu)mi pediatra od razu wypisała liste czego nie moge podawac małem jak narazie to..........owoce cytrusowe i w tym banan,seler,pietruszka

STOSUJEMY KREM ROBIONY W APTECEK, ROPELKI DOUSTNE FENISTIL I KOSMETYKI OILATUM......I JEST POPRAWA BO KROSTKI ZOSTAŁY NA POLICZKACH I TO W MAŁYCH ILOSCIACH
 
czesc mam na imie KAska, a moj synio Kubus tez ma skaze i AZS, jest na diecie, ale na razie nie wiemy co go uczula probuje po woli wprowadzac nowe jedzonko i patrze na reakcje, lekarz przepisal mu leki antyalergiczne, ale ja nie chce na razie go nimi faszerowac (Kuba ma 8mc), powiedzcie czy Wy od razu po zaleceniu lekarza stosujecie u dzieci wszystkie leki na alergie?
 
czesc, dopisze sie, bo moj maluch tez ma azs...niestety nie wiemy jeszcze czy i skazy nie ma, no i nie wiemy tak naprawde na co jest uczulony.
 
mój Maks też ma AZS ale nie wiadomo na co uczulony ::)

ostatnie dni przyniosły całą mase brzydkich czerwonych placków :(
 
Atopowe zmiany skóry - okropieństwo, ciężkie do leczenia. Niestety moja córa też to ma :(

Stosowaliśmy krem Elidel cholrnie drogi - tubeczka 15 gramowa 96,-
Obecnie smarujemy maścią robioną na repte, skład maści: 1% kwas borny, Euceryna, Lanolina - maśc dobra na wszystko (na potówki, na odparzenia, na małe zmiany atopowe, natłuszcza, wygładza)

Jest uczulona na białko mleka krowiego i nie wiem na co jeszcze
Musieliśmy odstawić wszystkie herbatki typu instant (granulowane np. hippa, Bobovity)
Pozdrawiam
 
Wszystkie herbatki typu instant uczulają :( Lekarka poleciła nam odstawić.
Mozna podawać takie ekspresowe z torebek, zioła, ale nie INSTANT (granulowane).
Do picia podajemy soczki.
 
reklama
moja dzidzia tez ma skaze bialkowa i do tego chyba uczulenie na marchewke,tak wywynioskowalam z obserwacji mlodej,chociaz teraz jak czytam to moze przez te herbatki bo caly czas w te upaly jest nimi napajana,wypija nawet z 8-10 butelek dziennie
 
Do góry