reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Atopowe zapalenie skóry - AZS

reklama
Witam serdecznie,
jestem mama trójki dzieciaczków :Daniel -13,,Filip-10,Kornelka 3 latka.
Kornelka ma najprawdopodobniej AZS,proszę wszystkich z Lublina o namiar na dobrego lekarza.Z góry dziekuje i pozdrawiam.
 
ulla73 ale o jakiego lekarza ci chodzi? Jesli o dermatologa to polecam prof.Chodorowska. Ja bylam u niej prywatnie z mala ktora tez ma AZS i dowiedzialam sie ze ma niewielki zmiany AZS i ze nie ma u niej podstaw do stosowania sterydow.Mamy tylko nawilzac.
 
nadulec, dziekuje za odzew ,chodzi mi o lekarza który po prostu wie jak leczyc AZS.Sama nie wiem czy to ma być alergolog czy dermatolog to mniej wazne ,wazne żeby wiedział jak pomóc.Moja córeczka ma bardzo wysokie IgE prawie 6-cio krotnie większe niz powinno,i skóre jak tarka i zaczerwienienia w miejscach typowych dla AZS,tak ,ze juz kilku pediatrów stwierdziło że to AZS.A gdzie przyjmuje ta pani doktor,moge prosic o jakieś namiary.
Pozdrawiam
 
Dziewczyny napiszcie mi jak to jest z wysypką. Chodzi mi o to,że np. wprowadzam małej nowy produkt marchewkę i okazuje się, że ją uczula. Co robić później z wysypką? Zniknie sama czy trzeba stosować znowu sterydy? Jestem początkująca w tej dziedzinie i dopiero się uczę. Jak narazie udało mi się opanować pierwszy duży napad wysypki, oczywiście sterydem ale od tamtego czasu nie było poważniejszych zmian. Mamy nawroty wysypki na twarzy jednak nic z tym oprócz nawilżania nie robię. Skóra wygląda ładnie. Bardzo się zdziwiłam, że podziałał krem sos nivea nutri sensitiv z masłem shea. Skóra jak malowana.
 
Mogę też pomóc w ramach uzdrawiania bioenergoterapią w chorobach ale i w oczyszczaniu domu -często fajnie działa i na odległość.Uzdrawianie najlepiej osobiście na odległość też są jakieś efekty.Mój numer macie na blogu.
 
Witam,zakupiłam dzisiaj swojej córeczce kosmetyki "A Derma Exomega" ,mam nadzieje że sie sprawdza , do tej pory uzywałam Lipobase,Dexeryl dosyć dobrze sie sprawdzały ale teraz juz mniej działaja, chyba pora na zmiane.
Może kogos zainteresuja ,znalazłam w bardzo dobrej cenie ,nie wszystkie ale 50% taniej niz gdzie indziej ,oto link;
A Derma Exomega - Apteka internetowa - leki produkty kosmetyki Vichy Roche-Posay Avene Ducray Klorane A Derma
Apteka internetowa - leki produkty kosmetyki Vichy Roche-Posay Avene Ducray Klorane A Derma
pozdrawiam
 
Witajcie
Dziewczyny, u mojej 6,5 miesięcznej córeczki pediatra stwierdziła AZS i przepisała maść sterydową. Niestety po zaprzestaniu stosowania, wysypało ją jeszcze bardziej :( Narazie szukamy kosmetyków, które załagodzą ten stan ale narazie jest fatalnie. Ma takie czerwone, lekko wypukłe, szorstkie plamy na całym ciele, najwięcej na klatce piersiowej i szyi. Na buzi i w zgięciach łokci, kolan ma czystą, piękna skórę. Napiszcie proszę czy jest to możliwe aby dziecko z AZS - nie miało alergii na białko mleka krowiego?
Do tej pory mała piła Bebilon 1 i 2 i było ok, problem się pojawił przy wprowadzaniu nowych posiłków. Teraz jest na Bebilonie Pepti i nie je nic innego a i tak ją wysypuje :/ Nie wiem co mam o tym myśleć.
 
niestety ja jestem laikiem w tej dziedzinie i dużo Ci nie podpowiem. Jedyne co mi się nasunęło na myśl, to to, że może Pepti ją uczula. Moja alergolog przepisując to mleko mówiła mi, że czasem może tak się zdarzyć. Moja córcia też ma AZS. Jestem początkująca w tej dziedzinie. Proponowałabym udać się z powrotem do lekarza.
 
reklama
Fredka1 - chciałam zacytować twoją poprzednią wypowiedź ale jakoś nie mogę znaleźć opcji :-D Piszesz że Twoja córeczka trze oczka, moja Natalka też tak robi. Pediatra zapisała nam Zyrtek w kropelkach ale małą strasznie po tym ścinało i bałam się stosować dłużej i odstawiłam. Zresztą nie wiem czy u takich maluchów można tak całkowicie bezpiecznie stosować Zyrtek... na razie po zastosowaniu diety eliminacyjnej oczka przestały ją szczypać choć skóra nadal w plackach :szok:
Co do Bebilonu Pepti, to naprawdę nie wiem, do tej pory mała była na zwykłym Bebilonie i było ok...
 
Do góry