reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Archiwum ciążowe-dolegliwości,porody,ciąża przenoszona,cesarka,wieści i nieobecności

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Moja ciocia która jest w 31,32 tygodniu (nie wiem dokładnie co do dnia) wylądowała tydzień temu w szpitalu, i być może niedługo już będzie rodzić. Ma mieć cc. Jak lekarz wczoraj zobaczył, że ona głaszcze się po brzuchu to ją trochę okrzyczał bo to podobno powoduje skurcze. Być może któreś z Was ta informacja się przyda. Mam nadzieję że jeszcze nie będzie rodzić, aby jej chłopczyk był zdrowy :-)
 
reklama
Agusia, tez tak szlyszałam ze NIE WOLNO za czesto glskac brzuszka < i ze to niby takie łatwe???> tez slyszalam, ze można w ten sposob wywolac przedwczesne skurcze :-(
 
Kurcze ale jak maz glaszcze to tak glupio powiedziec zeby przestal.A jak codziennie wmasowuje krem na rozstepy?To tez jest cos na ksztalt masazu/glaskania :/
 
Sara, ja tez mam takie rozterki...też codziennie smaruje brzuch kremem i moj Tomek baaardzo czesto glaszcze mnie...narazie sie nic nie dzieje wiec staram sie nie popadac w paranoje ;-)
 
Sara ale chyba troszkę głaskać można. Wiem, że jak była u Nas to cały czas trzymała rękę na brzuchu, więc może w szpitalu cały czas brzuszek głaskała. Będę się musiała bardziej szczegółowy wypytać.
 
Oj ja to mam juz chyba caly czas twarady i nie wiem czy cos sie zlego dzieje czy nie:crazy: dzis zauwazylam rowniez ze coraz gorzej mi sie oddycha i jak cos mowie dlugo to sie mecze.
boli mnie tez w podbrzuszu:szok:
 
Witajcie po sylwestrze niedospana i jakaś małoradosna jestem nowy rok nie zaczął się u nas dobrze młodsza córka uderzyła starszą córkę w oko chorągiewką w sumie raczej nieświadomie skończyło się na tym że cały dzień był płacz bo oczko ją bolało łzawiło itd z tego też powodu padam ....
........przy dzieciach oczy trzeba mieć dookoła głowy a to i tak za mało :szok::szok::szok:
Zobaczymy co jutro będzie z tym oczkiem :no::no::no:

Co do głaskania brzucha to ja często głaszczę już tego nawet nie kontroluję.
Ale mały w sylwestra wariował w sumie była mała imprezka bo u nas wiadomo dzieci i był tylko kuzyn z żoną i dziećmi.
Siedziałam na fotelu a brzuch to było widać jak się zmienia nawet przez koszulkę wszyscy się śmiali bo prawie śpiewała DODA i tekst że mały już wie co grane :-D:-D:-D
o 24.00 wypiłam lampkę szampana i rozbolała mnie głowa chyba alkohol nie jest mi dany ;-)mało snu bo dzieci zamiast spać to oczywiście o 8.00 rano pobódka i ten dzień jakiś męczący.
7.styczniua wizyta u gina już nie mogę się doczekać nic miłej nocki ;-)
 
Dziewczyny ja też słyszałam, ze nie wolno się głaskać po brzuszku, jak byłam w szpitalu to na mnie lekarka nakrzyczała.
Nie chodzi o smartowanie kremem, bo to się robi raz albo 2 razy dzień, chodzi o to, aby się nie głaskać ciągle po brzuszku, bo od tego staje macica i co dziewczyny pisały już, może to wywoływać skurcze.
ja mojemu mężowi nic o tym nie mówiłam, niech głaszcze sobie, często tego nie robi, wiec raczej nie zaszkodzi, a z drugiej strony nie chcę Jemu odbierać "kontaktu" z córką :)

Odnośnie ganiania cały dzień i twardnienia brzuszka, też tak mam, rano się budzę i jest w miarę miękki, potem idę do pracy i tam siedzę, a później mam twardawy brzuszek.
Brzuszki chyba nie lubią siedzenia :)

a jeśli chodzi jeszcze o twarde brzuszki, ja nie wiem tak tylko głośno myślę, ale czy umiejscowienie łożyska wpływa na twardość brzuszka? ja mam np na przedniej ścianie, moze dlatego mam też trochę twardszy brzuszek niż moje koleżanki ciężarówki ?
 
Mój brzuszek też kilka razy dziennie twardnieje juz od jakiegos czasu,mówiłam o tym lekarce ostatnio ale nic na to nie powiedziała kazała brać no-spe i tyle podobno jeżeli przy tym nie robi się rozwarcie i szyjka pozostaje taka jak była to niema problemu są to tzw.skurcze przygotowawcze czy jakos tak:tak:
Co do głaskania brzuszka to prawda lekarze zabraniają jestem tego żywym przykładem z synkiem jak leżałam w szpitalu to mnie tak opierdzielili za to że hej a ja w szoku byłam bo nie sadziłam że to cos złego
 
reklama
Dziewczyny co do głaskania brzuszka, to można głaskać, ale nie okrężnymi ruchami, tylko góra - dół, albo od z jednej str.brzuszka na drugą, nigdy w kółko, tak mi mój ginek powiedział, ruchy okrężne ponoć skracają szyjkę.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry