reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja w uk

maja-z tego co mi wiadomo zakladaja tez ta hormonalna(mnie sie pytali ktora wybieram).Zdecydowalam sie na niehormonalna,dlatego zeby nie miec dodatkowych problemow z waga(ktore i tak mam),cera i zmiana nastrojow,noi dlatego zeby moj organizm jej poprostu nie odczul;-).Co do ryzyka ciazy pozamacicznej to w przypadku hormonalnej tez sie zdazaja.

Minelo juz troche czasu od zalozenia i nie zauwazylam nic niepokojacego i mam nadzieje ze tak zostanie:tak:
 
reklama
suuuuppperrrowy watek

Ja chyba tez zdecyduje sie na spirale, choc moj maz twierdzi ze nie powinnam bo ktos mu do glowy nawkladal, ze ja sie zaklada spirale, to zabija sie zaplodinione jajo.
Ale tutaj przepisali mi tabletki dla kobiet karmiacych i pisalam wam na ogolnym ze nei zaczelam ich brac, a lekarz w Plsce powiedzial ze dobrze bo grozilo by mi to krwotokiem.

A czy spirale sa tak samo bezplatne jak cala antykoncepcja i kto je zaklada ginekolog ? Bo tu to wszystkiego mozna sie spodziewac.
 
A jaki model zalozylas bo z tego co wiem to sa rebrne i miedziane. Ogolnie sporo tych modeli a ja nie mam pojecia czym one sie roznia.
 
Maja-szczerze mowiac to nie wiem czy jest srebrna czy miedziana,dla mnie wazne ze nie hormonalna.Jak narazie niemam zadnego problemu ze spirala nie bylo zadnych plamien(czasami troche sluzu).Dzisiaj dostalam okres.Nastawiona bylam na straszny bol brzucha i potop,a mam tak jakbym miala troche mocniejsze plamienie,no chyba ze mnie jeszcze zaleje,a od ostatniej @ minelo dokladnie 28 dni,wiec prawidlowo.
 
a w anglii nie ma lekarz nic przeciwko jesli kobieta ma 1 dziecko??
bo ja wiem ze w Polsce niektorzy lekarze nie chca zalozyc spiralii , ja tez bym bardzo chciala zalozyc:tak:? a do kogo mam sie zglosic? :confused:oczywiscie po ciazy!;-):tak: a ile mam odczekac po porodzie bym mogla zalozyc:confused:?? ktora jest lepsza spirala?:sorry2:
dorcia- dobrze ze sie tak czujesz ...bo znam osoby ktore krwawily,goraczkowaly,wymiotowaly poprostu organizm nie przyjal spiralki!!
 
Buziaczek to co piszesz to chyba opinia naszych babc:tak:. Spirala nie ma wplywu na plodnosc po jej zdjeciu. Moja mama tez kiedys krzyczala jak bralam tabletki wiec zaprowadzilam ja do gina zeby jej wszystko wyjasnil.
Szesc tygodni po porodzie bedziesz miala kontrole i tam zapytaja Cie jaka metode antykoncepcji chcesz stosowac. Niestety zeby zalozyc spirale trzeb apoczekac na okres. A to w przypadku karmiacych piersia moze potrwac. Ja nadal czekam:-(

Zdarzaja sie przypadki ze organizm nie przyjmie spiralki bo to przeciez cialo obce w organizmie kobiety.
 
maja1980- mozliwe..ja za duzo nie wiem na ten temat:zawstydzona/y:!! napisalam co wiedzialam co mi powiedziala moja ciotka- jej sie nie przyjela spiralka, ile najdluzej sie czeka po porodzie na okres??az skonczysz karmic piersia??:eek:
do tego czasu jakiej metody antykoncepcju uzywalyscie/uzywacie??
 
reklama
buziaczek z tym okresem to indywidualna sprawa. Moja kumpela dostala po 2 miesiacach pomomo karmienia inna po 1,5 roku. Ja na poczatku tzn po 6-ciu tygodniach zaczelam brac mini pigulki Micronor. Ale strasznie libido spadlo.
 
Do góry