reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja w uk

Melanie - Tak samo zrobilam jak TY, poszlam w piatek do Gp i poprosilam o spiralke:tak: to powiedziala Mi lekarka ze musi minac 3 miesiace od porodu i wtedy mam sie zglosic po spiralke, a teraz mam tabletki dla karmiacych piersia - ktorym nie ufam:-p:zawstydzona/y:. No ale ...zobaczymy :-D he he
Nie lubie tego uczucia...czy oby napewno wszystko OK?:baffled:i oczekiwanie w strachu...:sick::szok:

Dziewczyny a jakie to uczucie jak zakladaja? jakies znieczulenie daja miejscowe? czy nie? to specjalny lekarz zaklada czy 1 kontaktu ??OPiszcie jak to mniej wiecej wyglada ...?z gory dziekuje :tak: a miewacie czasem takie shizy ze spiralka nie dziala??:crazy::eek:
 
reklama
Buziaczek jeśli spiralka jest prawidlowo zalożona i na bieżąco kontrolowana (raz na pól roku lekarz sprawdza czy siedzi na swoim miejscu) to nie ma się o co martwić, bo to jeden z najskuteczniejszych środków.
Co do zakladania to ja robilam to w Polsce u swojej gin. i mialam robione to na śpiąco, bo u mnie ciężko jest zalożyć i potwornie mnie bolalo zakladanie poprzedniej spiralki. Ale generalnie slyszę od dziewczyn, że je zakladanie spiralki nic nie bolalo. Spiralkę zklada się najczęściej podczas @.
 
Iskierka - no wlasnie, ja dostalam tabletki i biore je juz drugi dzien..i nie mam @ bo karmie zreszta ile ja jestem po porodzie 6 tygodni...a tabletki powiedziala zeby brac od zaraz i nie czekac na miesiaczke. a ja nie wime czy w przeciagu 3 miesiecy dostane @ to jak to u MNie bedzie? a kazala sie zglosic za 3 miesiace po porodzie?:baffled:
 
Buziaczek ja mialam zakladaną Mirenę 4 m-ce po porodzie. A z @ to różnie bywa, ja pomimo, że karmilam piersią dostalam @ zaraz po pologu okolo 8 tygodni po porodzie.
 
to moze i ja dostane@? jeszcze jak biore tabletki?to powinnam szybciej dostac .... dostalam tabletki na 3 miesiace wiec po tych 3 miesiacach sie zglosze:tak:po spiralke...a wczensiej jaka mialas? tez mirene?

nie wcześniej mialam jakąś taką zwyklą bez hormonów, którą mialam 3 lata, ale byla dużo gorsza od Mireny, bo po pierwsze byla wyczuwalna dla mnie i partnera, po drugie mialam przy niej @ przez 7 dni nie byla obfita takie brązowe plamienia, ale strasznie uciążliwe to bylo. Aczkolwiek wtedy bylam zadowolona, bo nie mialam porównania z Mireną;-)
 
hej laski ja jutro ide do Gp i mam nadzieje,ze mnie umowia na zalozenie jeszcze przed wyjazdem na wkacjie. @ powinnam dostac za dwa tyg wiec powinnam zdazyc.Duzo myslalam na jaka metode sie zdecydowac i chyba ta bedzie najlepsza,chco wlasnie mam obawy ze bede ja czula:baffled:

wogole laski jak rozmawialyscie z osoba ktora wam zaklada czy proponowala wam jakis model,jak to z tym jest,mowilyscie ze sa plastikowe i miedziane,czy jest wielka rozniac miedzy nimi,kotre sa lepsiejsze??Czy zakladaja standart??
 
Maxin ja jak rozmawialam z ta doktor to proponowala mi 5 rozne ksztalty i rozna zawartosc hormonow, podala wszystkie za i przeciew do kazdej no ale wybor i tak nalezal do mnie;-) ale naprawde przedstawila to swietnie ze nie mialam problemow z wyborem
 
reklama
Maxin u mnie podobnie jak u Joanny moja gin. mówila mi o kilku spiralkach i znając mnie (chodzilam do niej ponad 10 lat) zasugerowala mi Mirenę po ciąży, wcześniej mialam miedzianą wlaśnie i ją czulam, ale to pewnie różnie u każdej z nas jest:tak:
 
Do góry