reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja po porodzie

śmiejcie się, śmiejcie :-p

a co do dzieci hm odkąd zdecydowałam się założyć rodzinę żyje dla nich, ja jestem na drugim planie, wychodzę z założenia, ze to one muszą mieć wszystko ja nie muszę mieć prawie nic, tylko tyle by moc być zdrowa matka
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mądrego to i miło posłuchać!Wydatki nie maleją a rosną z czasem coraz bardziej i też nie wierzę w szybie odchowanie i wielkie wakacje powiedzmy na Barbadosie.Szczerze to w tych czasach już drugie dziecko jest niezłym wyzwaniem i dwójka to już tłok.Zawsze już trzeba myśleć o dwójce na każdym kroku nawet na wczasach ciężko o pokój dla czwórki osób.Jednym słowem Kasia masz rację w 100%:-)
 
Ja tam dzieciakami chcę się odmładzać :-p

Ja póki co nie odczuwam kosztów Weroniki, bo na razie dziewczę od urodzenia kosztowało nas 100 PLN, nie liczę 9 miesięcy ciąży i leków i wizyt. Pewnie wydatki pojawią się większe wraz z pójściem do przedszkola dopiero. ;-)


Ja chcę mieć czwóreczkę. Moje marzenie to była piątka dzieciaczków, ale jedno już mam w niebie.
 
Świetna antykoncepcja na tym wątku:-) Planowanie następnych dzieci
Zazdraszczam normalnie, bo u mnie już niestety warsztat zamknięty na amen!
Jutro mam pierwszą wizytę u ginki. Ciekawe, czy będzie mnie bolało jej badanie, w ciąży bolało jak cholerka, a normalnie, to u gina nic mnie nie boli. No zobaczę, jak dalej będzie tak badać to zmienię lekarza. Muszę coś anty sobie zażyczyć, zobaczymy, co tu w DE mają na stanie:-)
 
Lotka no muszę zastosować te teksty - niezłe


Lilianka suuuuuuuuper, że tyle chcesz mieć dzieci. My po 10 latach starania chcielibyśmy chociaż 2 :) choć już mam 2 tylko, że 1 aniołka, więc będziemy się starać o 3, ale nie wiem kiedy.
Gin powiedziała, że rok przerwy, a potem ok - tak szybko po cesarce :confused:
 
Świetna antykoncepcja na tym wątku:biggrin2: Planowanie następnych dzieci
:biggrin2:

się usmiałam :D haha ale faktycznie zabawnie się to czyta :D
ja chciałabym mieć jeszcze dwojkę, ale teraz ze względu na cc muszę się pilnować
dostałam na wizycie jakieś inne pig, muszę zerknąć na nazwę, ale też dla kobiet karmiących, pewnie inny producent...

Gin powiedziała, że rok przerwy, a potem ok - tak szybko po cesarce :confused:

mi jedna lekarka powiedziała, że rok a druga dwa lata, ja nie miałabym nic przeciwko 1, bo bym chciała bardzo, tylko trochę boję się o ten szew w środku....
 
W tej chwili przy tych cięciach co się robi przy cesarce i metodach szycia to stosuje się metodą rok od cięcia do poczęcia. Ale wszystko i tak zależy od tego jak zrasta się macica, jak wyglądają zrosty i to tylko na USG dobrze widać, także sprawa indywidualna. Do tego podejścia lekarzy są różne, po roku można, 2 lata są jednak bezpieczniejsze i chodzi tu o matkę, by macica się nie rozerwała wraz z rośnięciem maluszka.
 
no byłam u ginki :) dostalam Azalię (podobno tańszy odpowiednik Cerazette) dostałam 6 opakowań:)

Tygrysku no widzisz a ja jestem zdania, że nie wszystko dla dzieci...bo jestem także ja... i dla mnie też coś od życia się należy...a szczerze nie sztuką jest narobić sobie dzieci jak nie ma się za co żyć... ja wiem, że z trójką bylyby już mega wydatki i wolę do tematu podejść rozsądnie.Bo niestety im większe dzieci tym większe wydatki. Jestem jednak zdania, że jeżeli kogoś stać na gromadkę dzieci i robi to z głową to dlaczego nie?

Kasia P ja na starość to myślałam jak dzieci się wyprowadzą :-Dliczę, że będzie to jak chłopcy będą mieli po 20 lat :-pczyli ja będę przed 50 :eek: a nie tak jak mój teść ma 64 lata i syna na studiach :)

do mam biorących Cerazette/Azalię czy przy tych tabsach robi się 7 dniową przerwę?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
My dziś po wizycie. Moja gin to ma jakąś manię, że takimi gazikami tam obciera w środku, chyba żeby lepiej widzieć, ale to boli jak byk:eek: Reszta już nie bolała. Sprawdziła wszystko i powiedział, że ok. Diabli wiedzą, czy ta krwawica 12 października to była @, czy nie, ale ze względu na to, że jakieś śmieci brązowe ze mnie jeszcze lecą, to pewnie się jeszcze oczyszczam.
Spiralę po CC można założyć po roku. W Polsce jak się pytałam mojego gina prywatnie to zaśpiewał 1000 zł.
Rysia nie robi się przerwy, przynajmniej przy cerazette.
Zważyłam się, i ważę 65 kg, masakra, ale i tak myślałam, że ważę z 70! Czyli 15 kg do zgubienia:crazy:
Dostałam na razie tabletki anty, i tylko bardzo prosiłam o takie, żeby jeszcze bardziej po nich nie przytyć:shocked2: Ginka mówi do mnie, że są dobre, i niedrogie, około 24e na 3 miesiące.To ciekawe ile kosztują droższe:-p
 
Do góry