reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja po porodzie.

Dziewczyny we wtorek idę na wizytę do gina i zastanawiam się nad antykoncepcją. Nie bardzo chcę brać minitabletkę bo jakoś jej nie ufam (to branie o określonej godzinie, działanie najlepsze 4 godziny po tabletce :angry:) zastanawiałam się nad spiralką ale to jednak spory wydatek i na razie nie mogę sobie na to pozwolić i chciałabym zdecydować się na ten zastrzyk antykoncepcyjny. Ktoś tu chyba wspominał, że stosował te zastrzyki, czy to normalnie ginekolog daje receptę i wykupuje się w aptece jakąś ampułkę?
 
reklama
Freiya o zastrzyku pisała izi, z tego co pamiętam.

Mnie ostatnio tez po głowie chodzi sprawa antykoncepcji...w nastepnym tygodniu pójde do gina i musze podjąć do tego czasu decyzję...nie wiem co mi poleci. Narazie karmię piersią i mam zamiar robić to jeszcze kilka miesięcy, więc pewnie zaproponuje mi Azalię. Jednak chyba nie chcę tego, bo po pierwszej ciąży tez je zażywałam i nie były dla mnie korzystne ;( Wolałabym spiralę od razu założyc, ale zalezy czy będzie dla mnie odpowiednia...
 
A ja dziś po wizycie u gin i za 2 m-ce zakładam spiralę a teraz to tylko prezerwatywa mi zostaje bo ja po cholestazie nie mogę brać tabletek niestety już nigdy!!!! i umówiłam się na początek kwietna jak dostanę okresu oczywiście bo podobno w czasie miesiączkoi najlepiej się ją zakłada zobaczymy tylko to narazie mi zostało czekać
 
Ja pisalam o zastrzyku,bo bralam i na mnie dzialal bo nie zaszlam w ciaze i tez sie po nim normalnie czulam...


Teraz jednak chce spirale...koszt co prawda mega bo ok 600 zł ale na kupe czasu spokoj..
A u Was jak kosztuje ???
Troche sie boje ale co tam:) mam nadzieje ze sie przyjmie i ic nie bedzie bolec :)

Miala ktoras z Was ta spirale??
Slycszalam ze sa dwie,jedna co masz normalnie okres,a druga ze nie masz:)??
 
Ja tez nadal nie wiem na co się zdecydować. Najbardziej chciałabym spirale hormonalną ale ta kosztuje ok 800 zł a na to nie mogę sobie pozwolić. :-( Pewnie wezmę zastrzyk.. Ale ostateczna decyzja na wizycie w poniedziałek.
 
ja też wolałabym zastrzyk...zobaczymy co gin doradzi...w spirale ani ciut nie wierze raz że słono kosztują dwa jak już wam wspominałam znam kobiete która przy spirali zaszła w ciąże i urodziła bliźniaki!!!:D
 
Dajcie znac jak juz wrocicie od ginow i bedziecie cos wiecej wiedziec...Kurde ja bylam na tak co do spirali ale jak tak straszycie to sama nie wiem;/
 
reklama
no i gin zaproponował mi spiralkę albo pigułki Azalia, a że jeszcze planuję dziecko, zdecydowałam się na pigułki, mam nadzieję, że ominą mnie wszelkie skutki uboczne.
 
Do góry