reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

W sumie u mnie pappa wyszedł dobrze, ale ja już żadnemu badaniu nie dowierzam, myślę że jeżeli chodzi o ciebie, to spokojnie poczekaj na amnio i wtedy będziesz wiedziała na 100%, bo te wszystkie badania to statystyki i one nie stawiają diagnozy, a tylko określają ryzyko wystąpienia wady genetycznej. W twoim przypadku jest tak, ze na 30 kobiet z takim wynikiem nt i w podobnym wieku 29 urodzi zdrowe dziecko, a 1 urodzi chore, więc może ty znajdziesz się wśród tych 29. Powiem ci, że najlepiej nie czytać, nie szukac w internecie, bo można zwariować, lepiej już poczytac jakąś dobrą książkę, przynajmniej może uda ci się trochę zapomnieć o całej sytuacji. Do wyniku amnio zostało ci trochę ponad 3 tygodnie, zobaczysz szybko zleci.
Pozdrawiam
 
reklama
kora29 ja mialam ryzyko ZD 1:41 i odrazu zdecydowalam sie na amnio, wyniki mialam na drugi dzien metada fish. Okazalo sie ze corcia cala i zdrowa. Trzymam za was mocno kciuki Wiem jak sie denerwujesz i przec co przechodzisz.

agahk robilas echo serduszka?
 
kora ja sobie inaczej tego nie wyobrazalam, odrazu po odebraniu wynikow i po rozmowie z bardzo doswiadczinym lekarzem, niemalze odrazu podjelam decyzje o amnio. Nawet chaialam ja miec tego samego dnia co odebralam wyniki, ale doktor powiedzial ze lepiej bedzie nastepnego dnia. Samego zabiegu nie masz sie co bac, bo trwa kilka sekund i najwazniejsze zeby lekarz byl doswiadczonym fachowcem, do ktorego masz zaufanie. Ja bylam w tej luksusowej sytuacji ze od momentu otrzymania zlego wyniku pappa, wyniki amnio mialam po 48h, wiec oszczedzialm sobie wyczekiwania i rozmyslania. To co u mnie trwalo 2 dni u ciebie bedzie trwalo miesiac, wiec szczerze ci wspolczoje, bo przede wszystkim jestes w niepewnosci.
Teraz kiedy wiem ze wszystko jest ok, moge czekac na nasze malenstwo. Ale wierze ze dasz rade!!!! latwo powiedziec, ale sproboj sobie znalesc jakies zajecie na najblizsze tygodnie, zeby jakos odciagnac mysli od jednego tematu. Pozdrawiam!!!
 
agahk
Male sprostowanie-do amnio zostalo mi troche ponad 2 tyg a dokladnie 16 dni...kora
Ja miałam na mysli wyniki, bo pisałaś, że będziesz je miała tydzień po amnio

Mama2010 no właśnie miałam echa, bo mądrzy lekarze w klinice w Krakowie powiedzieli, że skoro na połówkowym wszystko z serduszkiem ok, to nie trzeba, a teraz się martwię, bo córeczka może mieć jak nie ZD to wadę serduszka, ale teraz i tak na echo za późno.
Cieszę sie, że twoja córeczka zdrowa :)
A ty dlaczego miałaś wskazania do amnio?

A tak swoją drogą czytałam ostatnio historię dziewczyny, której amnio wyszło że ma byc córeczka z ZD, a po porodzie okazało się, że jest chłopczyk, ale ZD miał, więc tutaj lekarze się nie pomylili.
 
Ostatnia edycja:
agahk a w którym Ty jesteś tygodniu ciąży, że zapóźno jak na echo serduszka?? Ja jestem dziś dokładnie w 21 tyg i jade do Katowic właśnie na echo już w sumie poraz drugi, a stresa mam jak diabli :-(. A odnośnie wsparcia naszych mężów... mój miał do mnie żal że zrezygnowałam z amnio, bo skoro powiedziałm "a" to trzeba było powiedzieć rózwnież "b" :-( Czyli faktycznie decyzję podjęłam sama. Teraz w sumie mężowi złość minęła i mam w nim wsparcie ogromne jak również w rodzinie. No cóż, a co będzie to się okaże na przełomie stycznia i lutego .... ehhhhhh jeszcze tylko 4 miesiące i dwa tyg musze się postresować ....
 
agahk - a na polowkowym badali wszystkie przeplywy i serduszko tez? Bo jezeli tak i nie wykryli wtedy zadnych wad to mysle ze nie masz sie co dodatkowo stresowac.
U mnie wskazaniem do amnio byl wynik pappa ZD 1:41. Usg wyszko poprawnie, ale i tak zdecydowalam sie na amnio.

nero - co u ciebie wbylo wskazaniem do amnio?
 
agahk
Aha,rozumiem.Rzeczywiscie do wynikow musze czekac 3 tyg,masz racje!Lekarz mowil,ze od 4 dni do tygodnia wynik.
Troche jestem jednak uspokojona dzieki waszym wiadomosciom i rozmawialam z moimi przyjaciolmi,ktorzy mowia,ze to jeszcze nic nie znaczy.Jedna z nich jest tu pomoca poloznej i ma z nia porozmawiac,moze dowiem sie czegos nowego.Chce wierzyc ze wszystko bedzie dobrze i cieszyc sie ciaza do konca.
Wiecie co dziewczyny,ja juz nawet nie boje sie porodu-moge cierpiec byleby dziecko bylo zdrowe!czlowiek przy takim problemie odrazu pokornieje.pozdrawiam.kora.
piszcie co wiecie...
 
reklama
agahk - a na polowkowym badali wszystkie przeplywy i serduszko tez? Bo jezeli tak i nie wykryli wtedy zadnych wad to mysle ze nie masz sie co dodatkowo stresowac.
U mnie wskazaniem do amnio byl wynik pappa ZD 1:41. Usg wyszko poprawnie, ale i tak zdecydowalam sie na amnio.

nero - co u ciebie wbylo wskazaniem do amnio?

Na badaniu genetycznym lekarz stwierdził niedomykalność zastawki trójdzielnej, dlatego pobrano mi krew do badania. W międzyczasie zrobiłam echo serca i wyszło że jest wszystko ok i kardiolog nie stwierdził nieprawidłowości w budowie serduszka. W ten sam dzień otrzymałam wyniki pappa ....; ryzyko 1:307 no i wkońcu nie wiem czy tutaj wzieli pod uwagę ową niedomykalność czy nie ....... ahhh zgłupieć można od tego wszystkiego :-(
 
Do góry